Hungary Number of items: 1092
3509895
41258
522
Hungary
Postcards
T2/3
1905 Tata, Tata-Tóváros; Kapucinus kolostor. Lindenberg Adolf kiadása (EK) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
3509904
41259
522
Hungary
Postcards
T3
1900 Tata, Tata-Tóváros; Kilátás Tóvárosra, mosónők. W. Haertel No. 504. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
3509933
41260
522
3800
Hungary
Postcards
T2/3
1902 Tata, Tata-Tóváros; Nagytemplom, Kossuth tér. Engländer és Társa kiadása + "BÉCS - GYŐR - BUDAPEST 14. SZ. B" vasúti mozgóposta bélyegző {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
3509886
41261
522
3800
Hungary
Postcards
T2/3
1899 Tata, Tata-Tóváros; Park, római templom romjai (EK) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
3509923
41262
522
3800
Hungary
Postcards
T3
1903 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet, római templom romjai. Engländer és Társa kiadása (ázott / wet damage) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
3509937
41263
522
Hungary
Postcards
T3
1905 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Amon Gyula kiadása (felületi sérülés / surface damage) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
3509930
41264
522
Hungary
Postcards
T2/3
1902 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Engländer és Társa kiadása (fl) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
3509889
41265
522
4200
Hungary
Postcards
T3
1902 Tata, Tata-Tóváros; Piaristák háza este holdfényben. Schmidt Edgar kiadása (fl) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
3509902
41266
522
Hungary
Postcards
T3
1904 Tata, Tata-Tóváros; Részlet a parkból. W. Haertel No. 505. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
3508050
41267
522
Hungary
Postcards
T3
1926 Tata, Tata-Tóváros; Tata vára a XVI. században. Streibing-Nitsmann-féle fametszet ismeretlen "Jaurinense"-ből. Dr. Dornyay Béla "Honismertető" című képeslevelezőlap sorozata 2. sz. A képeslap feladója maga a kiadó, Dr Dornyay Béla (1887-1965) muzeológus, címzettje Rédey Miklós (1886-1931) államrendőrségi fő- és székvárosi kerületi kapitányhelyettes + "SOMOSKŐÚJFALU - BUDAPEST 22 B" vasúti mozgóposta bélyegző (szakadás / tear) A képeslap többszörösen is kultúrtörténeti kuriózum. Dornyay Béla muzeológus, tanár nevéhez fűződik a Honismertető néven indított képeslap sorozat, amely a hazai turisztikai célú propaganda egyik első termékének tekinthető. A sorozat Magyarország egy-egy turisztikai nevezetességét mutatta be, főként Salgótarjánra és környékére, valamint a Dunántúlra - Dornyay szülőföldjére - fókuszálva. A lapot maga Dr Dornyay Béla küldte barátjának, Rédey Miklós Budapest rendőrfőkapitány-helyettesének, utóbbi 1926-os nyugdíjazása alkalmából. // The postcard is a cultural historical curiosity in many ways. The postcard series called Honismertető (Homeland Guide) is linked to the name of museologist and teacher Béla Dornyay, and can be considered one of the first products of Hungarian tourism propaganda. The series presented a tourist attraction in Hungary, focusing mainly on Salgótarján and its surroundings, as well as Transdanubia - Dornyay's homeland. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
3508596
41268
522
Hungary
Postcards
T3
1905 Tata, Tata-Tóváros; Váralja Szent János szobrával. Engländer és Társa kiadása (Rb) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
3509893
41269
522
Hungary
Postcards
T3
1931 Tata, Tata-Tóváros; Vár a Tóvárosról nézve. Lindenberg Adolf kiadása (fl) {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
Auction 517:
From 13 to 22 JanuaryEnd of bidding: 19:00 22 January
Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February
Events
further page navigation Auction house