Hungary

Number of items: 1092

1905 Tata, Tata-Tóváros; Kapucinus kolostor. Lindenberg Adolf kiadása (EK)
41258.
Legend T2/3

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
1900 Tata, Tata-Tóváros; Kilátás Tóvárosra, mosónők. W. Haertel No. 504. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB)
41259.
Legend T3

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Nagytemplom, Kossuth tér. Engländer és Társa kiadása + "BÉCS - GYŐR - BUDAPEST 14. SZ. B" vasúti mozgóposta bélyegző
41260.
Legend T2/3

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
1899 Tata, Tata-Tóváros; Park, római templom romjai (EK)
41261.
Legend T2/3

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
1903 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet, római templom romjai. Engländer és Társa kiadása (ázott / wet damage)
41262.
Legend T3

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
1905 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Amon Gyula kiadása (felületi sérülés / surface damage)
41263.
Legend T3

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Engländer és Társa kiadása (fl)
41264.
Legend T2/3

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Piaristák háza este holdfényben. Schmidt Edgar kiadása (fl)
41265.
Legend T3

Available for bidding
4 200 HUF
11,38
13,13
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
1904 Tata, Tata-Tóváros; Részlet a parkból. W. Haertel No. 505. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB)
41266.
Legend T3

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1926 Tata, Tata-Tóváros; Tata vára a XVI. században. Streibing-Nitsmann-féle fametszet ismeretlen "Jaurinense"-ből. Dr. Dornyay Béla "Honismertető" című képeslevelezőlap sorozata 2. sz. A képeslap feladója maga a kiadó, Dr Dornyay Béla (1887-1965) muzeológus, címzettje Rédey Miklós (1886-1931) államrendőrségi fő- és székvárosi kerületi kapitányhelyettes + "SOMOSKŐÚJFALU - BUDAPEST 22 B" vasúti mozgóposta bélyegző (szakadás / tear)  A képeslap többszörösen is kultúrtörténeti kuriózum. Dornyay Béla muzeológus, tanár nevéhez fűződik a Honismertető néven indított képeslap sorozat, amely a hazai turisztikai célú propaganda egyik első termékének tekinthető. A sorozat Magyarország egy-egy turisztikai nevezetességét mutatta be, főként Salgótarjánra és környékére, valamint a Dunántúlra - Dornyay szülőföldjére - fókuszálva.  A lapot maga Dr Dornyay Béla küldte barátjának, Rédey Miklós Budapest rendőrfőkapitány-helyettesének, utóbbi 1926-os nyugdíjazása alkalmából.  //  The postcard is a cultural historical curiosity in many ways. The postcard series called Honismertető (Homeland Guide) is linked to the name of museologist and teacher Béla Dornyay, and can be considered one of the first products of Hungarian tourism propaganda. The series presented a tourist attraction in Hungary, focusing mainly on Salgótarján and its surroundings, as well as Transdanubia - Dornyay's homeland.
41267.
Legend T3

1926 Tata, Tata-Tóváros; Tata vára a XVI. században. Streibing-Nitsmann-féle fametszet ismeretlen "Jaurinense"-ből. Dr. Dornyay Béla "Honismertető" című képeslevelezőlap sorozata 2. sz. A képeslap feladója maga a kiadó, Dr Dornyay Béla (1887-1965) muzeológus, címzettje Rédey Miklós (1886-1931) államrendőrségi fő- és székvárosi kerületi kapitányhelyettes + "SOMOSKŐÚJFALU - BUDAPEST 22 B" vasúti mozgóposta bélyegző (szakadás / tear)

A képeslap többszörösen is kultúrtörténeti kuriózum. Dornyay Béla muzeológus, tanár nevéhez fűződik a Honismertető néven indított képeslap sorozat, amely a hazai turisztikai célú propaganda egyik első termékének tekinthető. A sorozat Magyarország egy-egy turisztikai nevezetességét mutatta be, főként Salgótarjánra és környékére, valamint a Dunántúlra - Dornyay szülőföldjére - fókuszálva.

A lapot maga Dr Dornyay Béla küldte barátjának, Rédey Miklós Budapest rendőrfőkapitány-helyettesének, utóbbi 1926-os nyugdíjazása alkalmából.

//

The postcard is a cultural historical curiosity in many ways. The postcard series called Honismertető (Homeland Guide) is linked to the name of museologist and teacher Béla Dornyay, and can be considered one of the first products of Hungarian tourism propaganda. The series presented a tourist attraction in Hungary, focusing mainly on Salgótarján and its surroundings, as well as Transdanubia - Dornyay's homeland.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
1905 Tata, Tata-Tóváros; Váralja Szent János szobrával. Engländer és Társa kiadása (Rb)
41268.
Legend T3

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
1931 Tata, Tata-Tóváros; Vár a Tóvárosról nézve. Lindenberg Adolf kiadása (fl)
41269.
Legend T3

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events