https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Numismatics Literature

Number of items: 27

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
1990-2015. "AZ ÉREM" c. folyóirat 24db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
1
30053.

1990-2015. "AZ ÉREM" c. folyóirat 24db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1991-2010 k. 35db-os, főleg Bedő árverési katalógus tétel
1
30054.

1991-2010 k. 35db-os, főleg Bedő árverési katalógus tétel

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
2001-2013. Tartalmas Rauch árverési katalógus tétel, benne: 67.-93. Münzenauktion, egyes árverések több kötetben (18xklf), 7.-14. e-live-Auktion (8xklf), Sommerauktion 2011, 2012, 2013 (6xklf) valamint Ordensauktion 2007
1
30055.

2001-2013. Tartalmas Rauch árverési katalógus tétel, benne: 67.-93. Münzenauktion, egyes árverések több kötetben (18xklf), 7.-14. e-live-Auktion (8xklf), Sommerauktion 2011, 2012, 2013 (6xklf) valamint Ordensauktion 2007

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
15 000 HUF
40,65
EUR
,
46,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
A Magyar Numizmatikai Társulat évkönyve 1975. Numizmatikai Ismeretterjesztő Előadások 1975. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, 1980. Használt állapotban.
1
30056.

A Magyar Numizmatikai Társulat évkönyve 1975. Numizmatikai Ismeretterjesztő Előadások 1975. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, 1980. Használt állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Aukciósház Kővágó L. - Globe-Impex Kft. 16db árverési katalógusa, mind különféle
1
30057.

Aukciósház Kővágó L. - Globe-Impex Kft. 16db árverési katalógusa, mind különféle

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Az Érem. Közlemények az éremgyűjtés köréből. Szerkeszti Huszár Lajos, Király Ferenc, Kupa Mihály és Pávó Elemér. 14 lapszám a XI-XIX. évfolyamból. (1955-1963). Budapest, 1955-1963. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya (Múzeumok Rotaprint Üzeme). A lapszámok terjedelme kezdetben 16, később 24 oldal. A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával. Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés. Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.
1
30058.

Az Érem. Közlemények az éremgyűjtés köréből. Szerkeszti Huszár Lajos, Király Ferenc, Kupa Mihály és Pávó Elemér. 14 lapszám a XI-XIX. évfolyamból. (1955-1963).
Budapest, 1955-1963. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya (Múzeumok Rotaprint Üzeme). A lapszámok terjedelme kezdetben 16, később 24 oldal.
A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával.
Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés.
Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
9 000 HUF
24,39
EUR
,
28,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Érdy János: Erdély érmei képatlasszal. Bp., 2010., Magyar Mercurius. Az 1862-ben megjelent kiadás hasonmása. Ebből a könyvből 850 számozott példány készült. Kiadói papírkötésben. Számozott (423/850.) példány. Közel újszerű állapotban.
1
30060.

Érdy János: Erdély érmei képatlasszal. Bp., 2010., Magyar Mercurius. Az 1862-ben megjelent kiadás hasonmása. Ebből a könyvből 850 számozott példány készült. Kiadói papírkötésben. Számozott (423/850.) példány. Közel újszerű állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Érdy János: Erdély érmei képatlasszal. Bp., 2010., Magyar Mercurius. Az 1862-ben megjelent kiadás hasonmása. Ebből a könyvből 850 számozott példány készült. Kiadói papírkötésben. Számozott (425/850.) példány. Közel újszerű állapotban.
1
30061.

Érdy János: Erdély érmei képatlasszal. Bp., 2010., Magyar Mercurius. Az 1862-ben megjelent kiadás hasonmása. Ebből a könyvből 850 számozott példány készült. Kiadói papírkötésben. Számozott (425/850.) példány. Közel újszerű állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Három darabos német nyelvű numizmatikai irodalom tétel, benne: Jindrich Marco: Münzzeichen aus aller Welt (Pénzverde jelek a világ minden tájáról). Artia, Prága, 1982.; Günther Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - Mit Lichtenstein, Österreich und Schweiz Ab 1871. Battenberg, München, 1986.; Dieter Fassbender: Lexikon für Münzsammler - 1800 Begriffe von Aachener Mark bis Zwittzermünze. Battenberg, Augsburg, 1991.
1
30062.

Három darabos német nyelvű numizmatikai irodalom tétel, benne: Jindrich Marco: Münzzeichen aus aller Welt (Pénzverde jelek a világ minden tájáról). Artia, Prága, 1982.; Günther Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - Mit Lichtenstein, Österreich und Schweiz Ab 1871. Battenberg, München, 1986.; Dieter Fassbender: Lexikon für Münzsammler - 1800 Begriffe von Aachener Mark bis Zwittzermünze. Battenberg, Augsburg, 1991.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 10db lapszáma, 1974-2004 közötti időszakból + Deutsches Münzen Magazin 1990/2-es lapszáma + Münzen Revue 1983. augusztusi és 1991. októberi lapszámai
1
30063.

Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 10db lapszáma, 1974-2004 közötti időszakból + Deutsches Münzen Magazin 1990/2-es lapszáma + Münzen Revue 1983. augusztusi és 1991. októberi lapszámai

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 15db lapszáma, 1993-2002 közötti időszakból
1
30064.

Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 15db lapszáma, 1993-2002 közötti időszakból

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pannonia Terra árverési katalógus tétel, összesen 18db különféle, közte kamaraárverési darabok is, az 1-6. árverésekig hiánytalan
1
30065.

Pannonia Terra árverési katalógus tétel, összesen 18db különféle, közte kamaraárverési darabok is, az 1-6. árverésekig hiánytalan

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment