Judaica

Number of items: 51

1941.VIII.6-13. Ukrajna, zsidókról készült felvételek: vizet hordó zsidók Kamjanec-Pogyilszkij váránál; zsidó piac Stanislauban (Ivano-Frankivszk); zsidó lány Mohelkiben. 3 db a hátoldalon feliratozott fotó, az egyiken kisebb lyukkal, 6x9 cm. (Néhány héttel később, 1941. augusztus 27-28-án történt a kamenyec-podolszkiji tömegmészárlás, amelynek keretében mintegy 23.000, többségében Magyarországról deportált zsidót végeztek ki Kamjanec-Pogyilszkij közelében.)
19645.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
75 000 HUF
203,25
234,38
Minimum bid:
75 000 HUF
75 000 90 000 100 000
Ezüst (Ag) besamin tartó. 1854, 13 latos jelzés, AS mesterjegy, m: 36,5 cm, 322g /// Silver (Ag) Besamim Container, 1854, 13-lot mark, maker's mark AS, height 36.5 cm, weight 322 g.
19646.

Available for bidding
320 000 HUF
867,21
1 000,00
Minimum bid:
320 000 HUF
320 000 380 000 440 000
1944 A budapesti Svéd Kir. Követség védőútlevele (SchutzPass) Elek Pál részére, 1944. augusztus 19., rajta a Carl Ivan Danielsson svéd kir. követségi vezetőkjének saját kezű aláírásával, fotóval / 1944 Schutz-Pass with autograph signature of Carl Ivan Danielsson Swedish diplomat, with photo, with fold marks. Very rare!
19647.

Available for bidding
160 000 HUF
433,60
500,00
Minimum bid:
170 000 HUF
170 000 200 000 220 000
Fűszertartó, kanállal Dávid csillagos díszítéssel, zománc berakással. Ezüst (Ag) antik, orosz, jelzett, 1873. 84 zolotniki jelzéssel, KA mesterjeggyel 74 g, 9 cm         Spice jar, with spoon decorated with a Star of David, enamel inlay. Silver (Ag) antique, Russian, marked, 1873. Marked 84 zolotniki, KA master mark 74 g, 9 cm
19648.

Available for bidding
60 000 HUF
162,60
187,50
Minimum bid:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm  Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm
19649.

Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm

Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm

Available for bidding
440 000 HUF
1 192,41
1 375,00
Minimum bid:
440 000 HUF
440 000 500 000 600 000
19650.

Available for bidding
400 000 HUF
1 084,01
1 250,00
Minimum bid:
400 000 HUF
400 000 480 000 550 000
Ezüst (Ag) úti hanukkia, samesszal. Fedelén elefántcsont-lap rárakással, jelzett, 1810, Bécs, 13 latos, mesterjeggyel, 12x7x5,5 cm, bruttó 426g. Ritka! /// Silver (Ag) Travel Hanukkah Menorah with Samash, ivory inlay on the lid, hallmarked, 1810, Wien, 13-lot, with maker's mark, 12 × 7 × 5.5 cm, gross weight 426 g. Rare!
19651.

Available for bidding
360 000 HUF
975,61
1 125,00
Minimum bid:
360 000 HUF
360 000 420 000 500 000
Ezüst (Ag) Kiddus pohár alátéttel. cca 19. sz. utolsó harmada, jelzett, mesterjeggyel, m: 9,5 cm, d: 13,5 cm, nettó 286g /// Silver (Ag) Kiddush cup with saucer. c. late 19th century, hallmarked, with maker's mark, height: 9.5 cm, diameter: 13.5 cm, net weight: 286 g."
19652.

Available for bidding
180 000 HUF
487,80
562,50
Minimum bid:
180 000 HUF
180 000 200 000 240 000
Rolex Silverolex "Tribes of Israel" részben ezüst (Ag) testű toll, h: 14 cm
19654.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
1941 Gálszécs (Secovce, Felvidék), a gálszécsi autonóm ortodox rabbinátus mint anyakönyvi hivatal szlovák nyelven kiadott, gépelt igazolása Samuel Moskovic (Moskovics Sámuel) születési anyakönyvi bejegyzéséről (1823, Kozma). A rabbi, Samule Edlisz aláírásával, a rabbinátus bélyegzőjével, 5 koronás szlovák illetékbélyeggel
19655.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
1941-1942 Izraelita zsebnaptár, Steiner Árminné Könyvkereskedése
19656.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1942-1943 Izraelita zsebnaptár, Steiner Árminné Könyvkereskedése
19657.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January

End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events