1941.VIII.6-13. Ukrajna, zsidókról készült felvételek: vizet hordó zsidók Kamjanec-Pogyilszkij váránál; zsidó piac Stanislauban (Ivano-Frankivszk); zsidó lány Mohelkiben. 3 db a hátoldalon feliratozott fotó, az egyiken kisebb lyukkal, 6x9 cm. (Néhány héttel később, 1941. augusztus 27-28-án történt a kamenyec-podolszkiji tömegmészárlás, amelynek keretében mintegy 23.000, többségében Magyarországról deportált zsidót végeztek ki Kamjanec-Pogyilszkij közelében.)
1944 A budapesti Svéd Kir. Követség védőútlevele (SchutzPass) Elek Pál részére, 1944. augusztus 19., rajta a Carl Ivan Danielsson svéd kir. követségi vezetőkjének saját kezű aláírásával, fotóval / 1944 Schutz-Pass with autograph signature of Carl Ivan Danielsson Swedish diplomat, with photo, with fold marks. Very rare!
Fűszertartó, kanállal Dávid csillagos díszítéssel, zománc berakással. Ezüst (Ag) antik, orosz, jelzett, 1873. 84 zolotniki jelzéssel, KA mesterjeggyel 74 g, 9 cm Spice jar, with spoon decorated with a Star of David, enamel inlay. Silver (Ag) antique, Russian, marked, 1873. Marked 84 zolotniki, KA master mark 74 g, 9 cm
Ezüst (Ag) menóra oroszlánok és a kőtábla ábrázolásával, samesszel. cca 1867-1920, Prága jelzett, JK monogrammal, 25x20 cm, nettó 524g /// Silver (Ag) Menorah with Lions and Ten Commandments Motif, with Samash, cca 1867-1920, Prague hallmarked, with JK monogram, 25 × 20 cm, net weight 524 g.
Ezüst (Ag) Kiddus pohár alátéttel. cca 19. sz. utolsó harmada, jelzett, mesterjeggyel, m: 9,5 cm, d: 13,5 cm, nettó 286g /// Silver (Ag) Kiddush cup with saucer. c. late 19th century, hallmarked, with maker's mark, height: 9.5 cm, diameter: 13.5 cm, net weight: 286 g."
1941 Gálszécs (Secovce, Felvidék), a gálszécsi autonóm ortodox rabbinátus mint anyakönyvi hivatal szlovák nyelven kiadott, gépelt igazolása Samuel Moskovic (Moskovics Sámuel) születési anyakönyvi bejegyzéséről (1823, Kozma). A rabbi, Samule Edlisz aláírásával, a rabbinátus bélyegzőjével, 5 koronás szlovák illetékbélyeggel
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
News
Auction 516:
From 20 December to 8 January
End of bidding: 19:00 8 January
Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January
Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17
Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!