Antique

Number of items: 190

6 darab szecessziós stílusú öntöttvas edényalátét, virág- és bogármintákkal festett, 10,5x10,5 cm, nagyobb alátétté is összerendezhetőek, hibátlan.
14053.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
2 db kristály és fém levélnehezék, kis sérüléssel 11 cm
14054.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Az utolsó vacsora, réz dombormű fa keretben. ca 1900 13x25 cm, 34x22 cm
14055.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
2 darab faragott keleti figura, az egyik csont, m: 4 cm alatt
14056.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Gazdagon faragott figurális antik tajtékkő pipa, h: 14 cm
14057.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
Tevan Margit díszdoboz, jelzett, 10x15 cm
14058.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
Ikon - Szűz Mária megkoronázása. Keleti ortodox ikonfestő, 18-19. század, sérüléssel, kissé sérült antik blondel keretben, 53x42 cm, 65x54 cm  ///  A keleti ortodox ikonművészetben rendszeresen feltűnik Szűz Mária megkoronázásának jelenete. A kompozíciókon általában az Atya és Krisztus látható, ahogy Szűz Mária fejére helyezik a corona virginumot. A szimbolika középpontjában Mária alázata és kiválasztottsága áll, közbenjáró szerepét és az egyház anyjaként betöltött helyét hangsúlyozza. A jelen aukción szereplő ikon feltehetően orosz ikonfestő munkája, és a megszokottnál nagyobb méretben készült.  ///   Icon - The Coronation of the Virgin Mary. Eastern Orthodox icon painter, 18th?19th century. With damage; in a slightly damaged antique blondel frame. 53 × 42 cm (panel), 65 × 54 cm (frame).  ///  In Eastern Orthodox icon art, the scene of the Coronation of the Virgin Mary appears regularly. The compositions typically depict the Father and Christ placing the corona virginum upon the head of the Virgin Mary. The symbolism centers on Mary?s humility and chosenness, emphasizing her role as an intercessor and her position as the Mother of the Church. The icon featured in the present auction is presumably the work of a Russian icon painter and was executed in a larger-than-usual size.
14059.

///

///

///

Available for bidding
180 000 HUF
487,80
562,50
Minimum bid:
180 000 HUF
180 000 200 000 240 000
Jugendstil nagy tálca, virágmintás peremrésszel, 55x40 cm
14060.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
Imádkozó istenség szobra. Faragott és festet fa, cca 20. sz. eleje, Indonézia vagy Thaiföld, kopással, m: 31,5 cm
14061.

Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Kézzel készült keleti imaszőnyeg, 195x140 cm, kopással.
14062.

Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Dogra - kutyamaszkos dobos. Dél-India, cca XX. sz. eleje, bronz, m: 14,5 cm
14063.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
14064.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January

End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events