https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Numismatics Literature

Number of items: 28

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1971-1990. "AZ ÉREM" c. folyóirat 15db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
1
30049.

1971-1990. "AZ ÉREM" c. folyóirat 15db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
1982-2018. "AZ ÉREM" c. folyóirat 13db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
1
30050.

1982-2018. "AZ ÉREM" c. folyóirat 13db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
1990-2015. "AZ ÉREM" c. folyóirat 24db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
1
30051.

1990-2015. "AZ ÉREM" c. folyóirat 24db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
A Magyar Numizmatikai Társulat évkönyve 1975. Numizmatikai Ismeretterjesztő Előadások 1975. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, 1980. Használt állapotban.
1
30052.

A Magyar Numizmatikai Társulat évkönyve 1975. Numizmatikai Ismeretterjesztő Előadások 1975. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, 1980. Használt állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
Aukciósház Kővágó L. - Globe-Impex Kft. 16db árverési katalógusa, mind különféle
1
30053.

Aukciósház Kővágó L. - Globe-Impex Kft. 16db árverési katalógusa, mind különféle

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
Az Érem. Közlemények az éremgyűjtés köréből. Szerkeszti Huszár Lajos, Király Ferenc, Kupa Mihály és Pávó Elemér. 14 lapszám a XI-XIX. évfolyamból. (1955-1963). Budapest, 1955-1963. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya (Múzeumok Rotaprint Üzeme). A lapszámok terjedelme kezdetben 16, később 24 oldal. A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával. Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés. Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.
1
30054.

Az Érem. Közlemények az éremgyűjtés köréből. Szerkeszti Huszár Lajos, Király Ferenc, Kupa Mihály és Pávó Elemér. 14 lapszám a XI-XIX. évfolyamból. (1955-1963).
Budapest, 1955-1963. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya (Múzeumok Rotaprint Üzeme). A lapszámok terjedelme kezdetben 16, később 24 oldal.
A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával.
Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés.
Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
24,39
EUR
,
28,13
USD
Number of bids:
0
 
Három darabos német nyelvű numizmatikai irodalom tétel, benne: Jindrich Marco: Münzzeichen aus aller Welt (Pénzverde jelek a világ minden tájáról). Artia, Prága, 1982.; Günther Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - Mit Lichtenstein, Österreich und Schweiz Ab 1871. Battenberg, München, 1986.; Dieter Fassbender: Lexikon für Münzsammler - 1800 Begriffe von Aachener Mark bis Zwittzermünze. Battenberg, Augsburg, 1991.
1
30055.

Három darabos német nyelvű numizmatikai irodalom tétel, benne: Jindrich Marco: Münzzeichen aus aller Welt (Pénzverde jelek a világ minden tájáról). Artia, Prága, 1982.; Günther Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - Mit Lichtenstein, Österreich und Schweiz Ab 1871. Battenberg, München, 1986.; Dieter Fassbender: Lexikon für Münzsammler - 1800 Begriffe von Aachener Mark bis Zwittzermünze. Battenberg, Augsburg, 1991.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 
Katalog mincí a medailí ČSR, ČR a SR 1918-2025. Csehszlovák, cseh és szlovák érmék, illetve emlékérmek cseh nyelvű katalógusa árakkal, 11. kiadás. Macho & Chlapovič, Pozsony, 2024. Új állapotban
1
30056.

Katalog mincí a medailí ČSR, ČR a SR 1918-2025. Csehszlovák, cseh és szlovák érmék, illetve emlékérmek cseh nyelvű katalógusa árakkal, 11. kiadás. Macho & Chlapovič, Pozsony, 2024. Új állapotban

 
Sold
Starting price:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Number of bids:
1
 
Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 15db lapszáma, 1993-2002 közötti időszakból
1
30058.

Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 15db lapszáma, 1993-2002 közötti időszakból

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
Neuste Geld-, Münz- Mass- und Gewichtkunde für Kaufleute, Geschäftsmänner und Zeitungsleser". Verlage des Contors der allgemeinen Handlungs Zeitung, Nürnberg, 1816. Német nyelvű könyv, "Röser Tanintézet" bélyegzésekkel.
1
30059.

Neuste Geld-, Münz- Mass- und Gewichtkunde für Kaufleute, Geschäftsmänner und Zeitungsleser". Verlage des Contors der allgemeinen Handlungs Zeitung, Nürnberg, 1816. Német nyelvű könyv, "Röser Tanintézet" bélyegzésekkel.

 
The item is not available
Starting price:
32 000 HUF
86,72
EUR
,
100,00
USD
Number of bids:
0
 
Pannonia Terra árverési katalógus tétel, összesen 18db különféle, közte kamaraárverési darabok is, az 1-6. árverésekig hiánytalan
1
30060.

Pannonia Terra árverési katalógus tétel, összesen 18db különféle, közte kamaraárverési darabok is, az 1-6. árverésekig hiánytalan

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Pénzkibocsátás Magyarországon. Kiállítási katalógus (1974). [Dedikált.] (Budapest, 1978). (Magyar Nemzeti Bank - Révai nyomda). 31 + [3] p. + 13 t. (kétoldalas táblák, I-XXV-ig számozva). Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Bodor Imrének. dr. Polgár Gyula [?] még (etikai) tag. 95. IX. 21." A Magyar Nemzeti Bank központi épületében megrendezett numizmatikai kiállítás katalógusa, bevezetőjében a hazai pénzkibocsátás közel ezeréves történetének áttekintésével, valamint a fizetőeszköznek vert hazai pénzérmék lajstromával. Kötetünk végén gazdag illusztrációs anyag. Példányunk első két levele hiányzik. Prov.: Bodor Imre régész, régészeti szakíró, numizmata. Fűzve, kiadói borítóban.
1
30061.

Pénzkibocsátás Magyarországon. Kiállítási katalógus (1974). [Dedikált.]
(Budapest, 1978). (Magyar Nemzeti Bank - Révai nyomda). 31 + [3] p. + 13 t. (kétoldalas táblák, I-XXV-ig számozva). Egyetlen kiadás.
Dedikált: "dr. Bodor Imrének. dr. Polgár Gyula [?] még (etikai) tag. 95. IX. 21." A Magyar Nemzeti Bank központi épületében megrendezett numizmatikai kiállítás katalógusa, bevezetőjében a hazai pénzkibocsátás közel ezeréves történetének áttekintésével, valamint a fizetőeszköznek vert hazai pénzérmék lajstromával. Kötetünk végén gazdag illusztrációs anyag. Példányunk első két levele hiányzik.
Prov.: Bodor Imre régész, régészeti szakíró, numizmata.
Fűzve, kiadói borítóban.

 
The item is not available
Starting price:
600 HUF
1,63
EUR
,
1,88
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment