Number of items: 586

21785.

Molter Károly: Metania Rt. Regény.
Cluj-Kolozsvár, 1929. Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.) 301 + [3] + VII + [1] p. Első kiadás.
A korlátozott példányszámban megjelent regény első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh előfizetői számára készült. Kolofon: "Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh harmincharmadik kiadványa; III. sorozatának 17-19. számú könyve. Illusztrációit rajzolta Guncser Nándor. Nyomtatta a Minerva Rt. nyomdája Garamond-antiqua betűkkel. Kötése Rohonyi Antal könyvkötő műhelyében készült".
Molter Károly (1890-1981) erdélyi író szürrealista jelenetekkel megtűzdelt, tudományos fantasztikumba hajló szatirikus kalandregénye az erdélyi sci-fi irodalom emlékezetes darabja. Példányunk számozása kitöltetlen, az enyhén foltos címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, kötetünk néhány oldalán enyhe foltosság.
(Erdélyi Szépmíves Céh 33. kiadványa, III. sorozatának 17-19. számú könyve.)
Monoki 4094.
Vaknyomásos, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, felül vörös festésű lapszélekkel.

4 000 HUF

[Folyóirat] Az Ujság vasárnapja. Képes irodalmi és ismeretterjesztő hetilap. Felelős szerkesztő: Ágai Béla. Megjelenik vasárnaponként. Mutatványszám: nyolc lapszám az V. évfolyam tavaszi számaiból: 11-12., 14., 16-19, 21. szám. (1929. március 17. - 1929. május 26.) [Egybekötve.] "Az Ujság" című nemzeti szabadelvű napilap 1903-ban indult útjára, jeles írógárda toborzásával. Első évtizedében Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Kozma Andor, Kóbor Tamás és a pályakezdő Móricz Zsigmond irodalmi és publicisztikai munkásságának is helyt adott. Az egyik legfontosabb pesti lappá váló újság túlélte a Monarchia összeomlását, a Tanácsköztársaságot, és folytatta működését a Horthy-érában is. Gazdagon illusztrált irodalmi és ismeretterjesztő melléklapja, "Az Ujság vasárnapja" 1925-ben indult. Ötödik évfolyamába lépő családi magazinunk az irodalmi anyagon: a novellákon, a folytatásos tárcaregényeken, verseken kívül útírásokat, képzőművészeti, történelmi, földrajzi, néprajzi és technikatörténeti ismeretterjesztő anyagokat közöl; divat- és lakberendezési rovata a nőknek, meserovata a gyermekeknek, kép- és keresztrejtvényei, színházi és filmes hírei minden korosztálynak szólnak. Lapszámaink borítóin kortárs magyar festők művei, többek közt Glatz Oszkár, Fényes Adolf, Vaszary János borítófestményei. Lapszámaink irodalmi anyagában Márai Sándor, Kodolányi János, Tersánszky J. Jenő prózái, Illyés Gyula versei, Róheim Géza úti beszámolói, Dánielné Lengyel Laura irodalmi portréi, Fried Margit, Elek Oszkár, Cholnoky Béla ismeretterjesztő írásai, Háy Gyula művészettörténeti írásai. A lapszámok végén gazdag képanyaggal kísért, bő válogatás a világ kurrens érdekességeiből, hollywoodi és színházi híreiből. A tartalomból: Márai Sándor: Függöny -- Kodolányi János: A hegyen -- Tersánszky J. Jenő: Diogenes -- Róheim Géza: Szomáliakkal Adenban -- [Rozsnyai Kálmán] Sidney Carton: Isadora Duncan szerelmei -- Dánielné Lengyel Laura: Baskircsew Mária -- Elek Oszkár: Jeanne d'Arc. Orléans felszabadításának 500. évfordulójára -- Háy Gyula: A könyvillusztrálás művészete -- Sós Endre: Vaszary János pályája Nagybányától az expressionizmusig -- Feldmann Sándor: A degenerációról -- Lichtschein Lajos: Milyen találmányok vezették Marconit a rádió feltalálásához? -- A kor és a munka jogai. Válaszok egy életproblémára. -- Margittai László: Világszép kisasszony három kérője -- A Ficere család kalandjai (folytatásos képregény) -- Nyári ruhák és köpenyek kisleányoknak -- Ráér egy félórára? (rejtvényrovat) -- A világ minden tájáról (érdekességek, furcsaságok). Évfolyamunk 18. számának utolsó levele hiányzik. Lakatos 4225. Feltehetően Kozma Lajos által tervezett, zsinórral fűzött, színes, illusztrált, gerincén és fedőborítóin enyhén sérült kiadói borítóban.
21786.

[Folyóirat] Az Ujság vasárnapja. Képes irodalmi és ismeretterjesztő hetilap. Felelős szerkesztő: Ágai Béla. Megjelenik vasárnaponként. Mutatványszám: nyolc lapszám az V. évfolyam tavaszi számaiból: 11-12., 14., 16-19, 21. szám. (1929. március 17. - 1929. május 26.) [Egybekötve.]
"Az Ujság" című nemzeti szabadelvű napilap 1903-ban indult útjára, jeles írógárda toborzásával. Első évtizedében Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Kozma Andor, Kóbor Tamás és a pályakezdő Móricz Zsigmond irodalmi és publicisztikai munkásságának is helyt adott. Az egyik legfontosabb pesti lappá váló újság túlélte a Monarchia összeomlását, a Tanácsköztársaságot, és folytatta működését a Horthy-érában is. Gazdagon illusztrált irodalmi és ismeretterjesztő melléklapja, "Az Ujság vasárnapja" 1925-ben indult. Ötödik évfolyamába lépő családi magazinunk az irodalmi anyagon: a novellákon, a folytatásos tárcaregényeken, verseken kívül útírásokat, képzőművészeti, történelmi, földrajzi, néprajzi és technikatörténeti ismeretterjesztő anyagokat közöl; divat- és lakberendezési rovata a nőknek, meserovata a gyermekeknek, kép- és keresztrejtvényei, színházi és filmes hírei minden korosztálynak szólnak. Lapszámaink borítóin kortárs magyar festők művei, többek közt Glatz Oszkár, Fényes Adolf, Vaszary János borítófestményei. Lapszámaink irodalmi anyagában Márai Sándor, Kodolányi János, Tersánszky J. Jenő prózái, Illyés Gyula versei, Róheim Géza úti beszámolói, Dánielné Lengyel Laura irodalmi portréi, Fried Margit, Elek Oszkár, Cholnoky Béla ismeretterjesztő írásai, Háy Gyula művészettörténeti írásai. A lapszámok végén gazdag képanyaggal kísért, bő válogatás a világ kurrens érdekességeiből, hollywoodi és színházi híreiből.
A tartalomból: Márai Sándor: Függöny -- Kodolányi János: A hegyen -- Tersánszky J. Jenő: Diogenes -- Róheim Géza: Szomáliakkal Adenban -- [Rozsnyai Kálmán] Sidney Carton: Isadora Duncan szerelmei -- Dánielné Lengyel Laura: Baskircsew Mária -- Elek Oszkár: Jeanne d'Arc. Orléans felszabadításának 500. évfordulójára -- Háy Gyula: A könyvillusztrálás művészete -- Sós Endre: Vaszary János pályája Nagybányától az expressionizmusig -- Feldmann Sándor: A degenerációról -- Lichtschein Lajos: Milyen találmányok vezették Marconit a rádió feltalálásához? -- A kor és a munka jogai. Válaszok egy életproblémára. -- Margittai László: Világszép kisasszony három kérője -- A Ficere család kalandjai (folytatásos képregény) -- Nyári ruhák és köpenyek kisleányoknak -- Ráér egy félórára? (rejtvényrovat) -- A világ minden tájáról (érdekességek, furcsaságok).
Évfolyamunk 18. számának utolsó levele hiányzik.
Lakatos 4225.
Feltehetően Kozma Lajos által tervezett, zsinórral fűzött, színes, illusztrált, gerincén és fedőborítóin enyhén sérült kiadói borítóban.

4 000 HUF

Hazslinszky Tamás, Fleck Nóra (szerk.): Poetica speleologica. Versek a barlangkutatás, barlangjárás témaköréből. Bp., 2023, Magánkiadás. Kiadói papírkötés. Mindkét szerkesztő által dedikálva Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
21787.

4 000 HUF

2 db - Szij Rezső: Misztótfalusi Kis Miklós. Bp.., 1943, Turul. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban + Tótfalusi Kis Miklós halotti kártája. Bp., 1978, Akadémiai. Nagyméretű facsimile melléklettel! Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21788.

3 200 HUF
8,67
10,00

Harsányi Lajos: A nem porladó kezű király. Szent István király életregénye. Bp., 1934, Szent István-Társulat, 244 p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói félvászon-kötés, néhány foltos lappal.
21789.

3 000 HUF

Kodolányi János: Vízöntő. I-II. köt. Bp., [1948], Szőllősy, 275+(1) p.; 281+(3) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, kissé foltos lapszélekkel.
21790.

2 000 HUF

21791.

4 000 HUF

21792.

4 000 HUF

21793.

4 000 HUF

Jókai Mór művei 16 kötete. Bp.,én., Révai. Tolnai Világlapja ajándéka. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések.
21794.

4 000 HUF

21796.

4 000 HUF

Sienkiewicz Henrik: Volyodyjovszki úr (A kis lovag) I-II. Történeti regény. Bp., 1902, Fordító. Kiadói festett Gottermayer-féle egészvászon kötés, festett lapélek, kissé kopottas állapotban.
21797.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 515:
From 9 to 18 December

End of bidding: 19:00 18 December

Viewing: 15 to 18 December
Item pick up from 20 December on Andrássy Avenue
Payment deadline is 9 January
Pay-off from 14 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events