Military

Number of items: 135

Szovjet repülőtiszti főhadnagyi katonai kabát kitüntetésekkel.
17830.

18 000 HUF
48,78
56,25

Irkutski Magyar Ujság. 1916. december 25. Főszerkesztő: Pazar János. A főszerkesztő által dedikált, Sík Sándor testvére autográf aláírásával ellátott, egyetlen példányban készült!  Kézzel színezett címlap, 108 kézzel írt oldal+1 színes, rajzolt térkép. Egyedi hadifogoly-tábori újság. Az I. világháborúban orosz fogságba esett katonák szinte minden táborban adtak ki hasonló kiadványokat. Az irkutszki volt az egyik legnagyobb gyűjtőhely, Terbe Lajos ?Szibériai magyar lapok 1915?1921? című tanulmányában négy itteni újságról is említést tesz. Ezek mindegyike kommunista eszmeiségű, ez a lap ? már csak a korai keletkezés miatt is ? még mentes az ideológiától. Irodalmi és hadi tudósítások mellett külföldi folyóiratokból szemléz. A legérdekesebb, hogy több Gyóni Géza-művet közöl. Ennek kapcsán található egyetlen említése is, Kovács László (Gyóni Géza földi maradványainak sorsa. Hadtörténeti közlemények. 121. évf. 130. old.) ír róla, de megjelenését egy évvel későbbre teszi. Ezért feltehető, hogy példányunk az újság próbaszáma volt. Egy további irodalmi különlegessége van még a darabnak, ez pedig az első oldalon szereplő ?Irkutski karácsony? című vers, alatta a szerző autográf aláírásával: ?Dr. Sík András?. Tudjuk, hogy Sík Sándor testvére, Endre jogi doktorátust szerzett, és Irkutszkban volt hadifogoly, tehát joggal feltételezhetjük, hogy az aláírás az övé. Az unikális tétel értékét a főszerkesztő dedikációja is emeli, amely a színes címerrel ékesített címlapdísz fölött olvasható: ?Kedves Sőrés bátyámnak emlékül Irkutck 1916 XII/25 Pazar János?. Védett kulturális műtárgy!
17831.

Irkutski Magyar Ujság. 1916. december 25. Főszerkesztő: Pazar János. A főszerkesztő által dedikált, Sík Sándor testvére autográf aláírásával ellátott, egyetlen példányban készült!
Kézzel színezett címlap, 108 kézzel írt oldal+1 színes, rajzolt térkép.
Egyedi hadifogoly-tábori újság.
Az I. világháborúban orosz fogságba esett katonák szinte minden táborban adtak ki hasonló kiadványokat. Az irkutszki volt az egyik legnagyobb gyűjtőhely, Terbe Lajos ?Szibériai magyar lapok 1915?1921? című tanulmányában négy itteni újságról is említést tesz. Ezek mindegyike kommunista eszmeiségű, ez a lap ? már csak a korai keletkezés miatt is ? még mentes az ideológiától. Irodalmi és hadi tudósítások mellett külföldi folyóiratokból szemléz. A legérdekesebb, hogy több Gyóni Géza-művet közöl. Ennek kapcsán található egyetlen említése is, Kovács László (Gyóni Géza földi maradványainak sorsa. Hadtörténeti közlemények. 121. évf. 130. old.) ír róla, de megjelenését egy évvel későbbre teszi. Ezért feltehető, hogy példányunk az újság próbaszáma volt.
Egy további irodalmi különlegessége van még a darabnak, ez pedig az első oldalon szereplő ?Irkutski karácsony? című vers, alatta a szerző autográf aláírásával: ?Dr. Sík András?. Tudjuk, hogy Sík Sándor testvére, Endre jogi doktorátust szerzett, és Irkutszkban volt hadifogoly, tehát joggal feltételezhetjük, hogy az aláírás az övé. Az unikális tétel értékét a főszerkesztő dedikációja is emeli, amely a színes címerrel ékesített címlapdísz fölött olvasható: ?Kedves Sőrés bátyámnak emlékül Irkutck 1916 XII/25 Pazar János?.
Védett kulturális műtárgy!

260 000 HUF
704,61
812,50

Gyalogsági ásó, tartójában.
17832.

Gyalogsági ásó, tartójában.

2 600 HUF
7,05

1941 A Signal képes háborús magazin teljes évfolyama bekötve, Korabeli félvászon kötésben. A lapok jó állapotban, a kötés kissé sérült.
17833.

10 000 HUF
13

Wehrmacht 1935M tiszti dísztőr WKC Solingen gyártói jelzéssel, kissé sérült bakelit markolattal, csatlékkal, kardbojttal. Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi kormány később kivégzett hadügyminiszterének hagyatékából, hozzá családi dokumentumaik cca 1920-1955 feleségének és lányának okmány hagyatéka. 15 db irat: magyarországi bizonyítványok, származási igazolások, német emigrációban kelt igazolások, halotti értesítők, névváltoztatási engedély / Wehrmacht 1935M Third Reich Army officers' dress dagger with small damage on the grip / Heer (WH) Dolch für Offiziere . with family documents
17834.

300 000 HUF
813,01
937,50

1915 Porcelán emlékcsésze, Ferenc József és II. Vilmos arcképével, lepattanással, m: 6,5 cm
17835.

12 000 HUF

ca 1940 Az új világháború térképei, adatokkal. szerk: Balogh Csiszár. Bp., Népművelők társasága. 74 db térképpel
17836.

5 000 HUF

A második világháború katonái 4-8. szám, 5 db magazin ólomkatona figurákkal, bontatlanok
17837.

2 000 HUF

cca 1880 Fiú katonai egyenruhában, keményhátú fotó Szerdahelyi budapesti műterméből, 10,5×6,5 cm
17838.

1 200 HUF

cca 1910 3 db keményhátú katonai portré, 10,5×6,5 cm
17839.

1 600 HUF

cca 1940 Katonai igazolványi lap + 2 db katonai csoportkép, kartonra kasírozva, 10,5×14,5 cm
17840.

2 400 HUF

cca 1915 Katonaportré, keményhátú fotó, 10,5×6,5 cm
17841.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF