Advertisement

Number of items: 217

"Ezt gyújtsd - takarékossági nap, október 31." reklámkártya, lyukasztás nyomával, 16×5,5 cm
17118.

2 000 HUF

cca 1930-1940 Tropika gyümölcsbonbon papírtasak, Réthy Béla gyógycukorkagyára, Békéscsaba, 11x7 cm
17119.

3 000 HUF

15 db vegyes címke (Makszimka, Pompadour mogyorós, Pityu - Budapesti Csokoládégyár, Rózsi, Mitugrász, Dani, Sport szelet, stb.)
17120.

2 400 HUF
25

[Gyűjtemény] Az 1858-ben alapított Szegedi Gyufagyár gyufacímkéi az 1960-as évekből. Társadalmi üzenetekben gazdag kollekció, 43 kétoldalas tábláján összesen 496, színes gyufacímkével. Készült: Budapesten, 1960-1965 között. 43 kétoldalas táblából álló gyűjtőalbum, a gyufacímkék mérete többségében 34x45 mm. Az 1820-1830-as évek francia, angol és magyar gyufa-előállítási kísérletei után 1855-ben született meg a mai modern biztonsági gyufa, az úgynevezett svédgyufa koncepciója, amely a gyulladásra képes, foszforba mártott fapálcikákat dobozba rejtette, a dörzsfelületet pedig, hogy ne érintkezzen, és ne okozzon öngyulladást, a doboz oldalán helyezte el. A kereskedelmi célú gyufagyártás legtekintélyesebb hazai üzeme 1858-ban alakult Szegeden. Több meggondolás után, a XX. század elején a fa gyufásdobozt a papír gyufásdoboz váltotta, melynek felső oldala, gyufacímkéje az 1920-as évektől reklámfelületként is szolgált. A szegedi gyufásdobozok címkéi 1956 után váltak igazán változatossá. Gyűjteményünk a Szegeden készült, kétszínnyomású, négyszínnyomású és színes gyufacímkék 1960-as évekbeli kereskedelmi grafikáiból nyújt bő válogatást. Gyufacímkéink túlnyomó többsége megfelel a kereskedelmi előírásoknak: feltünteti a kereskedelmi árat, illetve az MSZ (Magyar Szabvány) feliratot. Gyufacímkéinken életmód-tanácsok, társadalmi üzenetek, gazdasági és társadalmi felhívások. Az Állami Biztosító különböző biztosítási felhívásai között élet-, lakás-, gépjármű- és utasbiztosítások, hízósertés-biztosítások között tallózhatni, melyet állami kiskereskedelmi áruházak reklámjai követnek (Úttörő Áruház, Csillag Áruház, Verseny Áruház, Állami Áruház, Calvin Téri Áruház, Divatcsarnok). Bővebb válogatás a Csepel Vas- és Fémművek kerékpárjaiból, robogóiból és varrógépeiből. További felhívások és figyelmeztetések: Ágyban ne dohányozzunk. Olvassuk figyelemmel a tűzrendészeti felhívásokat. Óvjuk az erdőt. Reggelizzünk az Utasellátónál. Moziban fogyasszon csomagolt cukorkát! Kirándulásra: csomagolt cukorkát! Magas cukortartalmú üdítőital: szőlőmust! Kímélje szemét erősebb Tungsram izzólámpával. Az ital bűnbe sodorhat. Az alkohol a züllés útjára visz. Tiszta iskola, egészséges ifjúság. Tiszta udvar, rendes ház. Becsüljük az öregeket. Az egészségügyi állomás a lakosság érdekeit szolgálja. A véradás hazafias cselekedet. Zsebkendőbe köhögj, tüsszents. Gondolj jövőnkre, takarékoskodj. Korszerű háztartásba: alumínium edény. Próba-szerencse: Lottó minden héten. A kijelölt átkelőhely biztonságos. Jármű mögött ne szaladjunk át. Talált bombához ne nyúlt, jelentsd a tanácsnál. Ne tüzeljük el a papírt, átveszi a MÉH. Gyűjteményünk bő válogatást nyújt a Dankó Pista-sorozatból, azaz a magyar nóták szövegével ellátott grafikákból, de megtalálható kollekciónkban a gyufacímke-gyűjtés szenvedélyét új magaslatokba emelő, hazai vadállatokat és madarakat bemutató sorozat is, miként Széchenyi István munkássága előtt is egy egész sorozat tiszteleg. Gyűjtőalbumunk néhány idegen nyelven feliratozott, máshol készült gyufacímkét is tartalmaz, ezekből 22 angol, 2 francia feliratozású (ezek feltehetően szintén Szegeden készültek), három-három gyufacímke Lengyelországban és a Szovjetunióban, két további pedig Csehszlovákiában készült. Korabeli gyűrűs mappában, gerincén és első kötéstábláján feliratozatlan címkével. Jó példány.
17121.

[Gyűjtemény] Az 1858-ben alapított Szegedi Gyufagyár gyufacímkéi az 1960-as évekből. Társadalmi üzenetekben gazdag kollekció, 43 kétoldalas tábláján összesen 496, színes gyufacímkével.
Készült: Budapesten, 1960-1965 között. 43 kétoldalas táblából álló gyűjtőalbum, a gyufacímkék mérete többségében 34x45 mm.
Az 1820-1830-as évek francia, angol és magyar gyufa-előállítási kísérletei után 1855-ben született meg a mai modern biztonsági gyufa, az úgynevezett svédgyufa koncepciója, amely a gyulladásra képes, foszforba mártott fapálcikákat dobozba rejtette, a dörzsfelületet pedig, hogy ne érintkezzen, és ne okozzon öngyulladást, a doboz oldalán helyezte el. A kereskedelmi célú gyufagyártás legtekintélyesebb hazai üzeme 1858-ban alakult Szegeden. Több meggondolás után, a XX. század elején a fa gyufásdobozt a papír gyufásdoboz váltotta, melynek felső oldala, gyufacímkéje az 1920-as évektől reklámfelületként is szolgált. A szegedi gyufásdobozok címkéi 1956 után váltak igazán változatossá.
Gyűjteményünk a Szegeden készült, kétszínnyomású, négyszínnyomású és színes gyufacímkék 1960-as évekbeli kereskedelmi grafikáiból nyújt bő válogatást. Gyufacímkéink túlnyomó többsége megfelel a kereskedelmi előírásoknak: feltünteti a kereskedelmi árat, illetve az MSZ (Magyar Szabvány) feliratot. Gyufacímkéinken életmód-tanácsok, társadalmi üzenetek, gazdasági és társadalmi felhívások. Az Állami Biztosító különböző biztosítási felhívásai között élet-, lakás-, gépjármű- és utasbiztosítások, hízósertés-biztosítások között tallózhatni, melyet állami kiskereskedelmi áruházak reklámjai követnek (Úttörő Áruház, Csillag Áruház, Verseny Áruház, Állami Áruház, Calvin Téri Áruház, Divatcsarnok). Bővebb válogatás a Csepel Vas- és Fémművek kerékpárjaiból, robogóiból és varrógépeiből. További felhívások és figyelmeztetések: Ágyban ne dohányozzunk. Olvassuk figyelemmel a tűzrendészeti felhívásokat. Óvjuk az erdőt. Reggelizzünk az Utasellátónál. Moziban fogyasszon csomagolt cukorkát! Kirándulásra: csomagolt cukorkát! Magas cukortartalmú üdítőital: szőlőmust! Kímélje szemét erősebb Tungsram izzólámpával. Az ital bűnbe sodorhat. Az alkohol a züllés útjára visz. Tiszta iskola, egészséges ifjúság. Tiszta udvar, rendes ház. Becsüljük az öregeket. Az egészségügyi állomás a lakosság érdekeit szolgálja. A véradás hazafias cselekedet. Zsebkendőbe köhögj, tüsszents. Gondolj jövőnkre, takarékoskodj. Korszerű háztartásba: alumínium edény. Próba-szerencse: Lottó minden héten. A kijelölt átkelőhely biztonságos. Jármű mögött ne szaladjunk át. Talált bombához ne nyúlt, jelentsd a tanácsnál. Ne tüzeljük el a papírt, átveszi a MÉH.
Gyűjteményünk bő válogatást nyújt a Dankó Pista-sorozatból, azaz a magyar nóták szövegével ellátott grafikákból, de megtalálható kollekciónkban a gyufacímke-gyűjtés szenvedélyét új magaslatokba emelő, hazai vadállatokat és madarakat bemutató sorozat is, miként Széchenyi István munkássága előtt is egy egész sorozat tiszteleg.
Gyűjtőalbumunk néhány idegen nyelven feliratozott, máshol készült gyufacímkét is tartalmaz, ezekből 22 angol, 2 francia feliratozású (ezek feltehetően szintén Szegeden készültek), három-három gyufacímke Lengyelországban és a Szovjetunióban, két további pedig Csehszlovákiában készült.
Korabeli gyűrűs mappában, gerincén és első kötéstábláján feliratozatlan címkével. Jó példány.

8 000 HUF

8 darab díszdoboz, közte Szent István fadoboz, klf méretben
17122.

2 400 HUF

Gránit Malévos hamuzó, jelzett, d: 14 cm
17123.

4 000 HUF

4 darab régi karton doboz, közte kártyatartó díszítésű bonbonos doboz.
17124.

3 000 HUF

Malév repülő alakú kis óra, 6x7,5 cm
17125.

5 000 HUF

Charles Delatour francia borászat márkás fém tálca, d: 28 cm
17126.

2 400 HUF

Coca Cola nagy méretű műanyag reklám tábla 50x75 cm
17127.

4 000 HUF

Kb 80 reklámos magyar kártyanaptár 1980-2000 között
17128.

3 000 HUF

17129.

2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF