Photo

Number of items: 640

ca 1930 Budapest Királyi várkert, turisztikai fotó, eredeti nagyítás, eredeti kézi feliratozással 30x23 cm
16743.

2 000 HUF

ca 1930 Budapest látkép turisztikai fotó, eredeti nagyítás, eredeti kézi feliratozással 30x23 cm
16744.

2 000 HUF

[Fotógyűjtemény] Az ezredéves ünnepségek előtt álló Budapestről készített kilenc látkép. (1894-1895). [Drezda] Dresden, [1894-1895 körül]. Verlag con Stengel & Markert. Kilenc vintázs felvétel, méretük egységesen: 220x280 mm. Évszám megjelölése nélkül kiadott felvételgyűjteményünk közvetlenül az Ezredéves ünnepségsorozat előtt keletkezett, erről több felvételünk is árulkodik. A Gellérthegyről készített városlátkép Margit hidat illető részlete még csupán 1876 utáni időpontot sejtet (ekkoriban készült el a Margit híd), a budavári Szent György tér felvételén látható Hentzi-emlékmű viszont végpontot jelöl. A Pestet lövető Hentzi tábornoknak emléket állító, 22 méter magas szobormű az osztrák elnyomás gyűlölt jelképének számított: a monumentális oszlop előtt az elnyomás időszakában magyar katonáknak rendre tisztelegniük kellett. A Szégyenoszlopnak nevezett emlékművet hosszú tiltakozás után 1899-ben bontották el. Kiadási évünk megbecsüléséhez újabb segítséget nyújt gyűjteményünk Citadella-fotója. A katonai erődöt 1897-től szimbolikusan megbontották, Dunára néző falait helyenként lerontották; felvételünkön a Citadella dunai falai épek és bontás nélküliek. A Budai Vár állapotából, az Országház építésének korai stádiumából, illetve a Ferenc József híd hiányából 1894-1895 közötti időpontra következtetünk. Felvételeinken kockakövezett térségen hajtó lovaskocsik, kandeláberek, sétáló urak és napernyős hölgyek, a vízi közlekedés részletei, illetve a kamerába bátran néző budai polgárok csoportképe. Felvételeink: Panoráma a Gellérthegyről Panoráma a Gellérthegyről [2.] Ferenc József tér, az Akadémia épületével Lánchíd A Gellérthegy és vízi élet a Dunán Henzti-szobor és Honvédminisztérium Deák-emlékmű a Ferenc József téren, hátterében az 1905-ben lebontott Diana-fürdő épületével Az Alagút vízivárosi bejárata a budavári Siklóval A Hungaria szálloda a pesti Korzón Jó állapotú lapok, XX. század első feléből származó vászon mappában.
16745.

[Fotógyűjtemény] Az ezredéves ünnepségek előtt álló Budapestről készített kilenc látkép. (1894-1895).
[Drezda] Dresden, [1894-1895 körül]. Verlag con Stengel & Markert. Kilenc vintázs felvétel, méretük egységesen: 220x280 mm.
Évszám megjelölése nélkül kiadott felvételgyűjteményünk közvetlenül az Ezredéves ünnepségsorozat előtt keletkezett, erről több felvételünk is árulkodik. A Gellérthegyről készített városlátkép Margit hidat illető részlete még csupán 1876 utáni időpontot sejtet (ekkoriban készült el a Margit híd), a budavári Szent György tér felvételén látható Hentzi-emlékmű viszont végpontot jelöl. A Pestet lövető Hentzi tábornoknak emléket állító, 22 méter magas szobormű az osztrák elnyomás gyűlölt jelképének számított: a monumentális oszlop előtt az elnyomás időszakában magyar katonáknak rendre tisztelegniük kellett. A Szégyenoszlopnak nevezett emlékművet hosszú tiltakozás után 1899-ben bontották el. Kiadási évünk megbecsüléséhez újabb segítséget nyújt gyűjteményünk Citadella-fotója. A katonai erődöt 1897-től szimbolikusan megbontották, Dunára néző falait helyenként lerontották; felvételünkön a Citadella dunai falai épek és bontás nélküliek. A Budai Vár állapotából, az Országház építésének korai stádiumából, illetve a Ferenc József híd hiányából 1894-1895 közötti időpontra következtetünk. Felvételeinken kockakövezett térségen hajtó lovaskocsik, kandeláberek, sétáló urak és napernyős hölgyek, a vízi közlekedés részletei, illetve a kamerába bátran néző budai polgárok csoportképe.
Felvételeink:
Panoráma a Gellérthegyről
Panoráma a Gellérthegyről [2.]
Ferenc József tér, az Akadémia épületével
Lánchíd
A Gellérthegy és vízi élet a Dunán
Henzti-szobor és Honvédminisztérium
Deák-emlékmű a Ferenc József téren, hátterében az 1905-ben lebontott Diana-fürdő épületével
Az Alagút vízivárosi bejárata a budavári Siklóval
A Hungaria szálloda a pesti Korzón
Jó állapotú lapok, XX. század első feléből származó vászon mappában.

18 000 HUF
48,78
56,25

Budapest télen - nyáron, éjjel - nappal, eltérő időben készült felvételek, 5 db modern nagyítás, jelzés nélkül, 15x21 cm és 15x10 cm
16746.

2 400 HUF

1871 Greifenstein vára a Duna mellett, keményhátú fotó, a hátoldalon feliratozva, 6x10 cm
16747.

3 000 HUF

cca 1930 Felsővisó (Máramaros), fűrésztelep, a hátoldalon feliratozott fotó, 9x6 cm / Viseu de Sus (Maramures), sawmill, photo
16748.

2 000 HUF

1914 Varsói királyi palota az előkerttel, fotó hátoldalon feliratozva, 8×10,5 cm
16749.

5 000 HUF

1914 Varsói utcakép villamossal a pályaudvar közelében, fotó hátoldalon feliratozva, 8×10,5 cm
16750.

8 000 HUF

1931 Sziklamászók a solymári falnál, fotó hátoldalon felirattal, szép állapotban, 11,5×8,5 cm
16751.

2 000 HUF

1940 Tusnádfürdő, Erdély, helységnévtábla a 4-es út mentén, 2 db fotó, 8,5×6 cm
16752.

3 000 HUF

cca 1938 Érsekújvári (Felvidék) részletek, a török uralom alóli felszabadulás emlékműve, plébániatemplom, 2 db fotó, 9×6 cm
16753.

1 600 HUF

cca 1930 Szakcs, parasztház fotója, felületén törésnyom, 8,5×12 cm
16754.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF