Edith Sheffer: Asperger gyermekei. Az autizmusfogalom gyökerei a bécsi nácizmusban. Ford.: Frank Orsolya. Bp., 2020, Európa, 403+(5) p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Szilágyi Márton: Az íróvá válás mikrotörténete a 19. század első felében. Lisznyai Kálmán és az "irodalmi gépezet". Bp., 2021, Reciti, kiadói papírkötés, jó állapotban.
Baumann, [Franz Ludwig]: Geschichte des Allgäus. Zweiter Band. Kempten, é.n. (cca 1890-1900), J. Kösel. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
G. O. Monzelera - G. G. Tumanova (szerk.): Japán-orosz szótár. H.n., 1946, Külföldi és Nemzeti Szótárak Állami Kiadója, XIII+(3)+640 p. Orosz nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval. / Japanese-Russian dictionary. In Russian language. Hardcover, with slightly worn cover.
Plótinosz: Az Egyről, a szellemről és a lélekről. Válogatott írások. Ford. és a jegyzeteket írta: Horváth Judit és Perczel István. Bp., 1986, Európa. Kiadói kartonált papírkötés.
Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság múltja és jelene. Százhúsz csángómagyar népdal. Bp., 1941, szerzői kiadás (Glória ny.), 599 p. Harmadik kiadás. Igényes kartonált kötésben.
René Descartes: Test és lélek, morál, politika, vallás. Válogatás a kései írásokból. Szerk., a jegyzeteket és a kísérő tanulmányt írta: Boros Gábor, Schmal Dániel. Sapientia Humana. Bp., 2000., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.