Books: History

Number of items: 407

Bonaparte Napoleon emlékirata. A magyar Napoleon-irodalom legrégibb, egykorú kéziratos lelete 1815-1915. Előtanulmánnyal, szövegjegyzetekkel, valamint I. Napoleon életrajzával ellátta Huttkay Lipót. Budapest, 1915. Szilágyi Miklós "Magyar Vállalkozás" Könyvkiadója (Nyugat ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 238 + [2] p. Egyetlen kiadás. Napóleon emlékiratait a szerkesztő, az ismeretterjesztő íróvá váló egykori egri egyházmegyei áldozópap, Huttlay Lipót megjegyzései és kommentárjai kísérik. Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben.
19246.

Bonaparte Napoleon emlékirata. A magyar Napoleon-irodalom legrégibb, egykorú kéziratos lelete 1815-1915. Előtanulmánnyal, szövegjegyzetekkel, valamint I. Napoleon életrajzával ellátta Huttkay Lipót.
Budapest, 1915. Szilágyi Miklós "Magyar Vállalkozás" Könyvkiadója (Nyugat ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 238 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Napóleon emlékiratait a szerkesztő, az ismeretterjesztő íróvá váló egykori egri egyházmegyei áldozópap, Huttlay Lipót megjegyzései és kommentárjai kísérik.
Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben.

3 000 HUF

Fábry Sándor: Széchenyi és Kossuth. Emlékbeszéd. Tartotta Dr. - - alispán Békésvármegye 1898. évi október hó 11-diki közgyűlésében Széchenyi István gróf és Kossuth Lajos arczképének ünnepélyes leleplezésekor. Kiadja Békésvármegye törvényhatósága. Gyula, 1898, Dobay János-ny., 17+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
19247.

3 000 HUF

Benda Kálmán: A Bocskai-szabadságharc. Bp., 1955., Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Rákóczi Erzsébet levelei férjéhez 1672-1707. Szerk. és az előszót írta: Benda Borbála és Várkonyi Gábor. Millenniumi Magyar Történelem. Források. Bp.,2001., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
19248.

3 000 HUF

Kunst Irén 1869-1934. Önéletrajz-töredék. Bp., [1935], Bethánia-ny., 12 p. Kiadói tűzött papírkötés, kisebb tintafolttal. (Ritka!)
19249.

2 400 HUF

Szentek a magyar középkorból I-II. köt.: I. köt.: Árpád-kori legendák és intelmek. Összeáll. és a szerk.: Érszegi Géza. II. köt.: Legendák és csodák. Összeáll. és szerk. Madas Edit és Klaniczay Gábor. Klaniczay Gábor utószavával. Millenniumi Magyar Történelem. Források. Bp., 1999-2001., Osiris. Kiadói kartonált papírkötések, karcos borítókkal.
19250.

Szentek a magyar középkorból I-II. köt.:
I. köt.: Árpád-kori legendák és intelmek. Összeáll. és a szerk.: Érszegi Géza.
II. köt.: Legendák és csodák. Összeáll. és szerk. Madas Edit és Klaniczay Gábor. Klaniczay Gábor utószavával.
Millenniumi Magyar Történelem. Források. Bp., 1999-2001., Osiris. Kiadói kartonált papírkötések, karcos borítókkal.

3 000 HUF

Mályusz Elemér: Magyarország története a felvilágosodás korában. Szerk. az utószót és a jegyzeteket írta: Soós István. Millenniumi Magyar Történelem. Historikusok. Bp.,2003., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
19251.

3 000 HUF

David J. Irving: Und Deutschlands Städte starben nicht. Ein Dokumentarbericht. Zürich, 1963, Schweizer Druck- und Verlagshaus AG. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19252.

3 000 HUF

19253.

2 800 HUF

19254.

2 200 HUF
5,96
6,88

19255.

2 400 HUF

Szentpétery Imre (szerk.): Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke. II. kötet 4. füzet: 1290-1301. Bp.,1987, MTA, 336p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval
19256.

2 400 HUF

Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. I-XII. füzet: 1890. január - deczember hó. A kereskedelemügyi miniszter rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statisztikai Hivatal. Bp., 1890-1891, Athenaeum, 2+35+1;+2+35+1;+2+35+1;2+2+35+1;+2+35+1;+2+35+1;+2+35+1;+2+35+1;2+35+1;+2+35+1;+2+35+1;+2+35+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, szakadozott lapszélekkel, az utolsó két lap szakadt, sérült, gyűrött.
19257.

2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF