https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 513

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Strém István:  Szerelem és lélek. Novellák. (Dedikált.) Budapest, [1937]. Forum kiadás (ny. n.) 250 + [4] p. Egyetlen kiadás. Strém István (1891-1942) újságíró, író, spiritiszta vállalkozó elbeszéléskötete címlapján dedikálás: "Dombrádi Gábornak és Dombrádi Gábornénak szeretettel: Budapest, 1937. I. 20. Strém István." Az első oldalon régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Nemes Török János színes grafikájával illusztrált, sérült, hiányos gerincű, foltos kiadói borítóban.
1
21516.

Strém István: Szerelem és lélek. Novellák. (Dedikált.)
Budapest, [1937]. Forum kiadás (ny. n.) 250 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Strém István (1891-1942) újságíró, író, spiritiszta vállalkozó elbeszéléskötete címlapján dedikálás: "Dombrádi Gábornak és Dombrádi Gábornénak szeretettel: Budapest, 1937. I. 20. Strém István."
Az első oldalon régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult.
Fűzve, Nemes Török János színes grafikájával illusztrált, sérült, hiányos gerincű, foltos kiadói borítóban.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
0
 
Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012,PONT. Kiadói kartonált papírkötés, vetemedett, deformált kötéssel, de belül jó állapotban.
1
21517.

Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012,PONT. Kiadói kartonált papírkötés, vetemedett, deformált kötéssel, de belül jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Magyarország sikeres személyiségei I. 2017. Britishpedia. Kiadó aranyozott, műbőr kötésben. Bontatlan fóliában.
1
21518.

Magyarország sikeres személyiségei I. 2017. Britishpedia. Kiadó aranyozott, műbőr kötésben. Bontatlan fóliában.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Tandori Dezső: Lombos ágak szívverése. Versek madarakról és fákról. Békéscsaba, 1983, Kner. 378p. Ajándékozási sorokkal. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1
21519.

Tandori Dezső: Lombos ágak szívverése. Versek madarakról és fákról. Békéscsaba, 1983, Kner. 378p. Ajándékozási sorokkal. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Forel, [Auguste-Henri] Ágoston: A hypnotismus vagy a suggestio és a psychotherapia. Ford.: Sztrokay Kálmán. Hudovernig Károly előszavával. Bp., 1921, Magyar Könyvkiadó, 270 p. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.
1
21520.

Forel, [Auguste-Henri] Ágoston: A hypnotismus vagy a suggestio és a psychotherapia. Ford.: Sztrokay Kálmán. Hudovernig Károly előszavával. Bp., 1921, Magyar Könyvkiadó, 270 p. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 
Ócsag Andrea: Emlékutazás. Török Ádám. 70 év lenyomata. Bp., 2018, Szerzői, (Robinco-ny.),223+6 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Török Ádám (1948-2023) Máté Péter-díjas fuvolista, énekes és dalszövegíró, a Mini együttes alapítója és frontembere. Kiadói papírkötés.
1
21521.

Ócsag Andrea: Emlékutazás. Török Ádám. 70 év lenyomata. Bp., 2018, Szerzői, (Robinco-ny.),223+6 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Török Ádám (1948-2023) Máté Péter-díjas fuvolista, énekes és dalszövegíró, a Mini együttes alapítója és frontembere. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Sz. Bíró Zoltán: Putyin Oroszországa. Bp., 2019, Noran Libro. Kiadói papírkötés.
1
21522.

Sz. Bíró Zoltán: Putyin Oroszországa. Bp., 2019, Noran Libro. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
2
 
Kajguszuz Abdál: Bolondok könyve. Ford. és utószó: Sudár Balázs. Bp., 2003, Terebess, 80 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
1
21523.

Kajguszuz Abdál: Bolondok könyve. Ford. és utószó: Sudár Balázs. Bp., 2003, Terebess, 80 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
1
 
Sienkiwicz + Doyle + Erdélyi kolligátum: Sienkiwicz : Polgár és nemes. Bp., 1902. Magyar Hírlap. 84p, Conan Doyle: Öt narancsmag, A pettyes szalag, 96p. Erdélyi Zoltán: Bazsalikom. 114p. Félvászon kötésben
1
21524.

Sienkiwicz + Doyle + Erdélyi kolligátum: Sienkiwicz : Polgár és nemes. Bp., 1902. Magyar Hírlap. 84p, Conan Doyle: Öt narancsmag, A pettyes szalag, 96p. Erdélyi Zoltán: Bazsalikom. 114p. Félvászon kötésben

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Korompai János (szerk.):  Gárdonyi Géza levelezése Gárdonyi Sándor hagyatékában I-III. [Három füzetben.] (Aláírt.) Eger, 1969-1971. [Ny. n.] 333-358 + [2] p.; 355-387 + [1] p.; 277-323 + [1] p. Egyetlen kiadás. Valamennyi füzet első fedőborítóján Korompai János (1919-1996) egri irodalomtörténész, Gárdonyi-kutató saját kezű aláírása. Füzeteink az Egri Múzeum birtokába került, 1127 tételt jelentő Gárdonyi-levelezés anyagát dolgozzák fel: leveleket, táviratokat, szerkesztőségi iratokat és más dokumentumokat. Az Egri Múzeumba került levélgyűjtemény túlnyomó részének Gárdonyi Géza a címzettje, kisebb része Gárdonyi Géza kézirata. Három füzetünk az egyes tételeket ismerteti. (Különlenyomat az Egri Múzeum 1968., 1969. és 1970-71. évi évkönyvéből.) Fűzve, egységes, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
1
21525.

Korompai János (szerk.): Gárdonyi Géza levelezése Gárdonyi Sándor hagyatékában I-III. [Három füzetben.] (Aláírt.)
Eger, 1969-1971. [Ny. n.] 333-358 + [2] p.; 355-387 + [1] p.; 277-323 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Valamennyi füzet első fedőborítóján Korompai János (1919-1996) egri irodalomtörténész, Gárdonyi-kutató saját kezű aláírása. Füzeteink az Egri Múzeum birtokába került, 1127 tételt jelentő Gárdonyi-levelezés anyagát dolgozzák fel: leveleket, táviratokat, szerkesztőségi iratokat és más dokumentumokat. Az Egri Múzeumba került levélgyűjtemény túlnyomó részének Gárdonyi Géza a címzettje, kisebb része Gárdonyi Géza kézirata. Három füzetünk az egyes tételeket ismerteti.
(Különlenyomat az Egri Múzeum 1968., 1969. és 1970-71. évi évkönyvéből.)
Fűzve, egységes, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 
2 db könyv: C. Sallustius Crispus összes művei. 1978, Magyar Helikon. + Sophokles drámái. 1979, Magyar Helikon. Bibliotheca Classica. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. Számozatlan.
1
21526.

2 db könyv: C. Sallustius Crispus összes művei. 1978, Magyar Helikon. + Sophokles drámái. 1979, Magyar Helikon. Bibliotheca Classica. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. Számozatlan.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 
Omar Khajjám: Rubáíját. 1965, Magyar Helikon. Szász Endre illusztrációival. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
1
21527.

Omar Khajjám: Rubáíját. 1965, Magyar Helikon. Szász Endre illusztrációival. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment