Books: Travelling, Local History

Number of items: 218

Reiffenstein, Bruno: Das schöne Wien in Photographien von Bruno Reiffenstein Verlag: Wien: Verlag Dr. Hans Epstein 1928, 64 t fotók. Sérült kartonált papírkötésben
19177.

1 000 HUF

Venedig und Umgebung. Griebens Reiseführer 106. Berlin, 1911 Grieben.. kiadás. Kiadói papírkötés, 108 +1 kihajtható térképmelléklettel, német nyelven,
19178.

1 000 HUF

Rexa Dezső: Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske. [Bp., 1940], Officina. Kiadói kartonált papírkötésben, borítón enyhe sérüléssel
19179.

1 400 HUF
4,55

Rózsa György: Városok, várak, kastélyok. Régi magyarországi látképek. Bp., 1995, HG & Társa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19180.

1 800 HUF
5,84

Horváth Elemér: Történetek az öreg Budáról és Pestről. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+(3) p. Kiadói papírkötés, viseltes papírkötésben.
19181.

1 800 HUF
5,84

Blenkingeboken 1986. Redaktör: Urve Lepasoon. Karlskrona, 1986, Blekinge Läns Hembygdsförbunds Förlag. Svéd nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19182.

1 600 HUF
5,19

Serving Understanding and the Glory of the Land ... History of the Moravian Museum. Brno, 2002, Moravian Museum. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19183.

1 600 HUF
5,19

Maximilian Eyth: Küzdelem a piramisért. Technikai regény. Az ifjuság számára átdolgozta (ford.): Pogány Kázmér. Bp., 1922, Szent István-Társulat, 357+(3) p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
19184.

1 200 HUF
3,90

Herlosssohn, C[arl]:  Wanderungen durch das Riesengebirge und die Grafschaft Glatz. Mit 30 Stahlstichen. [Lipcse] Leipzig, [1841]. Georg Wigand's Verlag 1 t. (címkép) + [3]-244 + [4] p. + 28 t. (acélmetszetű látképek). Első kiadás. Carl Herlosssohn (1804-1849) német író, szerkesztő útírása a Szudéta-vidéken, a cseh határnál található Óriás-hegység és környékének látnivalóit ismerteti. A Boroszló és Prága közé eső határrégióban régi porosz grófságok is feküdtek, az útírás a jobbára németek és csehek által lakott régió történetének elbeszélése után a vidék városkáit, természeti kincseit és népéletét méltatja; a mű a tágan értelmezett régió két nagyobb városát, Boroszlót és Prágán is bőségesen ismerteti. A kötet romantikus, népéletet megörökítő grafikáit Ludwig Richter (1803-1884) grafikusművész rajzolta, helyszíni tanulmányok alapján. A rajzok egy másik része látványos vízeséseket, sziklameredélyeket, illetve városrészleteket ajánl a vidékre látogató figyelmébe. Példányunk első levele, illetve egy táblája hiányzik, a leveleken enyhébb vízfoltosság, foxing, néhány levélen kisebb szakadásnyom. Az utolsó levél verzóján régi gyűjteményi bélyegzés. [Das malerische und romantische Deutschland. Band 6.]  Fűzve, hiányos, sérült korabeli papírborítóban, az első és hátsó borító hiányzik.
19185.

3 800 HUF
10,30
12,34

Szomjas Lajos: Hagion oros. Bolyongások a Szent Athos-hegyen. 1932, Unió,(Bíró Rt-ny.), 86+2 p. Breit Vince festőművész könyvdíszeivel. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéstáblákkal.
19187.

900 HUF
2,44
2,92

Vladimír Hyhlík: Kosice. 1959, Osveta. Szlovák nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, benne az eredeti, de sérült, hajtott borítóval.
19188.

2 000 HUF

Dég. Honismereti és természetrajzi tanulmányok. Szerk.: Fáklya Csaba, Verebics Géza. Dég, 1984., Dég Községi Tanács, 102 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Vezető a Dégi Mezőgazdasági Tájmúzeumban. Szerk.: Verebics Géza. Dég, 1984, 49-61 p.
19189.

4 800 HUF
13,01
15,58

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF