Tétel

Catalogue number:

20242.
Closed 486. Online auction
Books: Religion

6 000 HUF

Description:

Mendlik Ágoston: A katekizmus magyarázata, vagyis: Az összes vallási igazságoknak a Bibliával egybekapcsolt mulattató, könnyü, népszerü fejtegetése, szép példák, történetek, hasonlatosságok, szertartások magyarázatával felvilágosítva, a Szentírás és a Szentatyák idézeteivel megerősítve. Mindezekhez járul kérdések- és feleletekbe foglalt egyházi történet és Palaestina leírása. Lelkészek, tanítók, nevelők, különösen vasárnapi iskolában működők számára. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.] Budán, 1859. Nyomatott Bagó Mártonnál. VIII + 323 + [1] p.; [2] + 317 + [1] p. Egyetlen kiadás. Mendlik Ágoston (1831-1890) pécsi plébános, egyházi író. Műve bevezetésében kimondottan sürgeti a katekizmus-oktatás pedagógiai reformját. Mendlik Ágoston úgy látja, hogy míg a többi tantárgyat valóságos élvezettel tanulják a diákok, addig a közoktatás legfőbb tárgya: a hittant, szertartástant, egyháztörténetet és erkölcsi tanítást ötvöző katekizmus félelmet kelt bennük, mivel a katekizmus-oktatás száraz és elméleti, pedagógiája pedig különösen nélkülözi a gyakorlati, szemléletes példákat. Ennek jegyében a szerző a katolikus hit fő hittételeit és a katolikus egyház fő szertartásait, elvárásait, társadalmi normáit anekdotákkal, példákkal, könnyedebb történetekkel világítja meg. Emlékezetes pedagógiai kordokumentum. Könyvtári duplum. Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Share:

Photo of the item taken by : ufk