Tétel

Catalogue number:

19435.
Closed 486. Online auction
Books: Military

8 000 HUF

Description:

Schirmer, Fritz: Kriegsgeschichtlicher Atlas zum Studium der Feldzüge der neuesten Zeit. 58 Tafeln. [Bécs] Wien, 1912. Verlag von L. W. Seidel & Sohn (Druck von Christoph Reisser's Söhne). [4] p. + 58 t. (színes, dupla oldalas). Fritz Schirmer osztrák hadtörténész hadászati albuma 58 színes táblán elemzi az 1792 és 1912 közötti hadműveleteket. Kötetünk első harmadában a francia forradalom és Napóleon időszakának háborúi, majd a törökellenes harcok, az 1848-1849-es időszak hadműveletei, a krími háború, a német és olasz egyesítésért vívott háborúk, a XIX. század második felének balkáni háborúi, Bosznia megszállásának hadműveletei, a századforduló kubai, dél-afrikai, kínai-japán, orosz-japán összecsapásainak hadászati részletei, végül a XX. század első évtizedeire jutó újabb balkáni konfliktusok térképei. Példányunk a mű második kiadásából származik. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzések és tulajdonosi bélyegzés, a térképek verzóján kézi feliratozás és kiegészítő hadműveleti jegyzetek, számos táblán további kéziratos megjegyzések. A széljegyzetek és a táblák hátoldalán található további hadműveleti kézi vázlatok feltehetően a könyv egykori katonai szakértő tulajdonosától, Barta alezredestől származnak. Néhány táblán apró lapszéli szakadásnyom. Hiányos gerincű, feliratozott kiadói félvászon kötésben.

Share:

Photo of the item taken by : ufk