Tétel

8 000 HUF

Description:

Munkácsi Bernát: Árja és kaukázusi elemek a finn-magyar nyelvekben. Magyar szójegyzés. S bevezetésül: A kérdés története. Budapest, 1901. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) VII + [1] + 672 p. Egyetlen kiadás. Munkácsi Bernát (1860-1937) finnugrista, turkológus, nyelvész, néprajztudós, az Ethnographia és a Keleti Szemle folyóiratok szerkesztője. Nyelvészként az őstörténeti szempontból is fontos úgynevezett ugor-török háborúban Vámbéry Árminnal szemben a finnugrista Budenz Józse mellé állt, az ugor-török háború lezárulta után keletkezett művében mégis a magyar nyelv iráni és kaukázusi kapcsolatait kutatja, jövevényszavak formájában. A mű nagyját kitevő, összehasonlító szemléletű szójegyzék előtt a magyar-iráni-kaukázusi nyelvi kapcsolatok tudománytörténete. A munka elé kötve a szerző által írt, francia nyelvű kötetismertő a Revue Orientale című folyóiratból, 11 oldal terjedelemben. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerinc címkéjén kézi feliratozással. Az eredeti kiadói fedőborítók bekötve. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk