Military

Number of items: 161

1933 Honvédségünk, a Pesti Hírlap ajándéka, különszám. Borítón Nyilassy (Nyilasy) Sándor festménye, hátsó borítón Lengyel Rheinfuss Ede festménye (Rákóczi huszárok). Gazdagon illusztrált fekete-fehér képekkel. Többek közt Herczeg Ferenc "A honvéd" c. írásával., 44p, szakadásokkal
16976.

1 000 HUF

Tűzoltó sisak. cca 1930, Svédország, réz szerelékkel, kopott, 27x18 cm
16977.

30 000 HUF
81,30
93,75

1933-1946 Elefánthy (Elefánty) László folyamőr főhajónagy iratai, 4 db: Honvédelmi Miniszter által kiállított alezredesi kinevezés; igazolvány a ,,Hegyalja" hajó parancsnokaként teljesített szolgálatról; kétnyelvű (magyar-orosz) igazolványok
16978.

5 000 HUF

Katonákat, egyenruhásokat ábrázoló, vegyes régi és modern fotók, nyomtatványok, össz. 11 db, változó állapotban, 9x6 cm és 21x15 cm között
16979.

1 000 HUF

Szovjet AK-47 gépkarabély bajonett, fa/fém markolattal, h: 40 cm műbőr tokkal, hüvellyel
16980.

7 000 HUF
18,97
21,88

1915 MZ Altohlau háborús díszítéssel sóborskínáló, "Istenért, Királyért, Hazáért" felirattal, jelzett, lepattanással, h: 14,5 cm
16981.

12 000 HUF

1915, 2 darab világháborús emléktálka, II. Vilmos és Ferenc József arcképével, jelzés nélkül, kopással, egyiken repedéssel, d: 12,5 cm
16982.

5 000 HUF
14

Antik vívótőr, cca 20. sz. eleje, h: 106 cm
16983.

5 000 HUF

1904-1907 Bárányos Gábor, a székesfehérvári cs. és kir. 69. (,,Hindenburg") gyalogezred katonájának levelezése, össz. 57 db
16984.

2 000 HUF
10

cca 1928 Soroksár hősi emlékmű avatási meghívó + Levente díszelőadás meghívó 4 p.
16985.

3 600 HUF
9,76
11,25

Sierpaki. Lengyel ejtőernyős zsebkés, Gerlach gyár, jelzett, h: 18 cm /// Sierpaki. Polish paratrooper pocket knife, Gerlach factory, marked, length: 18 cm.
16986.

8 000 HUF

cca 1916 Az S.M.S. Erzherzog Friedrich osztrák-magyar Erzherzog-osztályú pre-dreadnought csatahajó (Linienschiff) fedélzetén tisztek vizsgálnak egy ágyút Érdekes sztereotótó feliratozva 18x9 cm / Three-dimensional pair of cardboard-mounted photographs showing several officers in white inspecting the crews of the four 6.6-cm anti-torpedo boat guns on the portside boat deck of the battleship. German handwritten notation on the back is illegible.
16987.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF