Historical documents, manuscripts

Number of items: 150

13532.

10 000 HUF

1898 Nagykároly (Carei), kölcsei Kende Elemér (1841-1905) Szatmár vármegyei földbirtokos saját kezűleg dedikált fotója id. Lónyay Sándor részére, keményhátú kabinetfotó Huszty Zoltán nagykárolyi műterméből, hátoldala sérült, 21x13 cm
13533.

20 000 HUF
54,20
62,50

13534.

10 000 HUF

1900 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,a magyar földhitelintézettől felvett 6 millió forint kölcsön után az érdekelt ártérbirtokosok által fizetendő tőke és kamattörlesztési járulékról [...]", összesen 1672 névvel. Nagyméretű, erősen sérült, széteső állapotban, kissé dohos, hiányzó hátsó borítóval, 63x46,5 cm
13535.

8 000 HUF

cca 1900-1950 vegyes papírrégiség tétel, össz. kb. 160 db: számlák (1910-es évek), tábori posta, bizonyítványok, ideiglenes munkavállalási engedély, fotók, levelekel, képeslapok, zárt levelező lapok stb., részben Szente József építésznek küldve
13536.

3 000 HUF

1901 Szegvár, községi állami adófőkönyv, összesen 1674 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 61x49 cm
13537.

10 000 HUF

1903 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus személyes hangvételű autográf sorai Baden-Baden-i képeslapon
13538.

5 000 HUF

1905 Károly főherceg, később IV. Károly (1887-1922) magyar király autográf aláírása ív papíron / Archduke Károly, later IV. Autograph signature of King Károly (1887-1922) of Hungary on a sheet of paper
13539.

80 000 HUF
216,80
250,00

1906 Habsburg Károly, később IV. Károly király részére szóló számla k.u.k. postagalamb állomás pecsétjével / 1906 Károly Habsburg, later IV. King Charles Invoice invoice with K.u.k. carrier pigeon station seal
13540.

1906 Habsburg Károly, később IV. Károly király részére szóló számla k.u.k. postagalamb állomás pecsétjével /
1906 Károly Habsburg, later IV. King Charles Invoice
invoice with K.u.k. carrier pigeon station seal

6 000 HUF

13541.

8 000 HUF

cca 1910 Mednyánszky László (1852-1919) festőművész autográf levele dr. Löwenstein Arnoldnak a Pallas Irodalmi Rt, igazgatójának. A Práter utcából küldött levélben arról ír, hogy vidéken nem festett csak rajzolt, és pályatársa Bettelheim Károly nehéz soráról ír, aki számára kölcsönt igényel Löwensteintől, és jelzi, hogy közelgő kiállítása után új tárgyú képeket fog festeni. Aláírás: Öreg kutya, alias Mednyánszky László. Három beírt oldal, egy borítékkal.
13542.

50 000 HUF
135,50
156,25

cca 1910 Zita magyar és cseh királyné, osztrák császárné (1892-1989), született Zita Bourbon-parmai hercegnőnek írt levél Laurent abbétól Torinóból olasz nyelven két oldalon / cca 1910 Letter to Queen Zita of Hungary and Bohemia, Empress of Austria (1892-1989), born Zita Bourbon-Parma, from Abbe Laurent from Turin, in Italian, on two pages
13543.

40 000 HUF
108,40
125,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF