https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Military

Number of items: 218

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1868 Pesten tartott tanácsülés jegyzőkönyvének kivonata, Slezák Imre cs. kir. 12. tüzérezredbeli katonának házassági engedélyéről, beazonosítandó aláírással (Andrássy József?), fejléces papíron
1
17624.

1868 Pesten tartott tanácsülés jegyzőkönyvének kivonata, Slezák Imre cs. kir. 12. tüzérezredbeli katonának házassági engedélyéről, beazonosítandó aláírással (Andrássy József?), fejléces papíron

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Number of bids:
0
 
cca 1905 Haditegerészet hidroplán és repülőállomás katonái, fotólap k.u.k. Seeflugstation sailors photo 14x9 cm
1
17625.

cca 1905 Haditegerészet hidroplán és repülőállomás katonái, fotólap k.u.k. Seeflugstation sailors photo 14x9 cm

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Number of bids:
0
 
cca 1941-1944 Dnyipropetrovszk (mai nevén Dnyipro), Ukrajna, a II. világháború alatti náci megszállás idején készült felvételek, 3 db fotó: két képen kezében fényképezőgépet tartó magyar katona látható ("Adolf Hitler-Str." utcatábla, illetve mozi bejárata előtt); a harmadik képen egy utcai bódé, amelyen számos német feliratú tábla mellett egy magyar nyelvű tábla is látható, "101 személy irányító állomás" felirattal. A hátoldalon kisebb felületi sérülésekkel, 10x6,5 cm
1
17626.

cca 1941-1944 Dnyipropetrovszk (mai nevén Dnyipro), Ukrajna, a II. világháború alatti náci megszállás idején készült felvételek, 3 db fotó: két képen kezében fényképezőgépet tartó magyar katona látható ("Adolf Hitler-Str." utcatábla, illetve mozi bejárata előtt); a harmadik képen egy utcai bódé, amelyen számos német feliratú tábla mellett egy magyar nyelvű tábla is látható, "101 személy irányító állomás" felirattal. A hátoldalon kisebb felületi sérülésekkel, 10x6,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
50 000 HUF
135,50
EUR
,
156,25
USD
Number of bids:
0
 
1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Habarovszk, Khabarovsk); Az ekkor már amerikai fennhatóság alatt hadifogolytábor labdarúgó csapata Sport und Turn Verein Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / Sport und Turn Verein football team in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp, photo
1
17627.

1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Habarovszk, Khabarovsk); Az ekkor már amerikai fennhatóság alatt hadifogolytábor labdarúgó csapata Sport und Turn Verein Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / Sport und Turn Verein football team in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp, photo

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Number of bids:
1
 
1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Habarovszk, Khabarovsk); Az ekkor már amerikai fennhatóság alatt hadifogolytábor. 1919. augusztus 20. Szent István napi tornaünnepség, tornászok. Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője írásával / Saint Stephen's Day at the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp, military gymnasts parade, football field. photo
1
17628.

1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Habarovszk, Khabarovsk); Az ekkor már amerikai fennhatóság alatt hadifogolytábor. 1919. augusztus 20. Szent István napi tornaünnepség, tornászok. Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője írásával / Saint Stephen's Day at the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp, military gymnasts parade, football field. photo

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Number of bids:
0
 
cca 1900 S.M.S.Rudolf (1889-1922) pre-dreadnought hadihajó ágyui. Alois Beer kabinetfotó. Jelzett. 17x11 cm / , Original sepia studio photograph (horizontal) by Alois Beer himself. This well-known photograph shows the aft barbette housing one of S.M.S. Kronprinz Erzherzog Rudolf's 12-inch guns. In the foreground, an ubiquituous 7 cm landing gun. This photograph is reproduced on page 92 of L. Bamugartner and E. Sieche's Die Schiffe der k.(u.)k. Kriegsmarine im Bild, Vol I, 1848-1895.
1
17629.

cca 1900 S.M.S.Rudolf (1889-1922) pre-dreadnought hadihajó ágyui. Alois Beer kabinetfotó. Jelzett. 17x11 cm / , Original sepia studio photograph (horizontal) by Alois Beer himself. This well-known photograph shows the aft barbette housing one of S.M.S. Kronprinz Erzherzog Rudolf's 12-inch guns. In the foreground, an ubiquituous 7 cm landing gun. This photograph is reproduced on page 92 of L. Bamugartner and E. Sieche's Die Schiffe der k.(u.)k. Kriegsmarine im Bild, Vol I, 1848-1895.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Number of bids:
0
 
1881 Az S.M. Corvette Friedrich parancsnokának szóló levél a ragusai kikötő pénügyi osztályától / 1881 Folded letter from the Office of the Finance Director, Trieste, to the Command of the S.M. Corvette Friedrich in Gravosa, the deep-sea water port of Ragusa (Dubrovnik).
1
17630.

1881 Az S.M. Corvette Friedrich parancsnokának szóló levél a ragusai kikötő pénügyi osztályától / 1881 Folded letter from the Office of the Finance Director, Trieste, to the Command of the S.M. Corvette Friedrich in Gravosa, the deep-sea water port of Ragusa (Dubrovnik).

 
Sold
Starting price:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Number of bids:
1
 
1915 Az S.M.S. Babenberg osztrák-magyar hadihajó matrózai visszamásznak a fedélzetre egy partraszállási manőver után. Fotólap / Black-and-white photo postcard Two boatloads of marines in full uniform clamber on board S.M.S. Babenberg, possibly following a landing maneuver.
1
17631.

1915 Az S.M.S. Babenberg osztrák-magyar hadihajó matrózai visszamásznak a fedélzetre egy partraszállási manőver után. Fotólap / Black-and-white photo postcard Two boatloads of marines in full uniform clamber on board S.M.S. Babenberg, possibly following a landing maneuver.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
0
 
Az osztrák-magyar haditengerészet S.M. U-III tengeralattjárója, fotó, modern nagyítás, 14x9 cm / S.M.S. S.M. U-III submarine photo modern copy 14x9 cm
1
17632.

Az osztrák-magyar haditengerészet S.M. U-III tengeralattjárója, fotó, modern nagyítás, 14x9 cm / S.M.S. S.M. U-III submarine photo modern copy 14x9 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 
Az osztrák-magyar haditengerészet S.M. U-I. tengeralattjárója, modern nagyítás, 14x9 cm / S.M. U-I docked in Pola. The crew is lined up on the pier and the submarine is flying the k.u.k. Kriegsmarine flag. modern copy
1
17633.

Az osztrák-magyar haditengerészet S.M. U-I. tengeralattjárója, modern nagyítás, 14x9 cm / S.M. U-I docked in Pola. The crew is lined up on the pier and the submarine is flying the k.u.k. Kriegsmarine flag. modern copy

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Number of bids:
0
 
1915 Az S.M.S. Babenberg osztrák-magyar hadihajó matrózai tisztítják a hajót szénrakodás után. Fotólap / Black-and-white photo postcard Buckets, brushes, and rags in hand, sailors engage in the back-breaking chore of making S.M.S. Babenberg ship-shape after loading coal.
1
17634.

1915 Az S.M.S. Babenberg osztrák-magyar hadihajó matrózai tisztítják a hajót szénrakodás után. Fotólap / Black-and-white photo postcard Buckets, brushes, and rags in hand, sailors engage in the back-breaking chore of making S.M.S. Babenberg ship-shape after loading coal.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Az osztrák-magyar haditengerészet S.M. U-XV. tengeralattjárója. modern nagyítás 13x9 cm / S.M. U-15 k.u.k. submarine photo modern copy 13x9 cm
1
17635.

Az osztrák-magyar haditengerészet S.M. U-XV. tengeralattjárója. modern nagyítás 13x9 cm / S.M. U-15 k.u.k. submarine photo modern copy 13x9 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment