Historical documents, manuscripts

Number of items: 143

cca 1942-70 Kovai Lőrinc (1912-1986) írónak szóló levelek és levelezőlapok, össz. kb. 80-90 db, közte néhány érdekesebb darabbal, pl. Kuszy Emil losonci lelkész levelezőlapja 1942-ből. Átnézésre érdemes anyag!
13259.

1 200 HUF

cca 1944-50 Frigyesy és Pagani család levelezése, részben Frigyesy Jánosnak, 1941-1944 között Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt. vezérigazgatójának címezve, egyik általa küldött céges fejléces papíron, össz. kb. 50 db levél és levelező lap többségében 1944-45-ből, egyiken verses sorokkal. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
13260.

1 200 HUF
14

1948 Dorogi Márton (1811-1980) néprajzi gyűjtő, etnográfus kézzel írt levezőlapja
13261.

2 000 HUF

1950 Szolnoky Elemér (1923-1979) gépészmérnök autográf levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, egy beírt oldal, borítékkal + Menyhárd István (1902-1969) építész és felesége Borbély Ervinnek címzett levelezőlapja
13262.

1 600 HUF

1952 4 db levél a Magyar Dolgozók Pártjától a Tiszavidék öntözése vonatkozásában írt levelek, 4 db + boríték
13263.

2 600 HUF
7,05

13264.

2 000 HUF

13265.

2 000 HUF

1954 belépőjegy a Népstadionba az Angol-Magyar football-mérkőzésre (a meccs a híres 6:3 visszavágója volt és Magyarország 7:1 arányban nyert). / Ticket for the football match Hungary vs England. The aftermath of the London triumph of the Golden Team
13266.

20 000 HUF
54,20
62,50

1955 Freytag Zoltán (1901-1983) levele Végh Gusztáv (1889-1973) festőművész, grafikusnak, amelyben festékvásárlásáról számol be: " Több mint 10 éven keresztül nem vettem magamnak egyetlen tubus festéket, mert vagy egyáltalán nem jutottam hozzá (...). Sok érdekes részlettel, 3 kézzel írt oldal, Freytag Zoltán sajátkezű aláírásával, eredeti borítékon Végh Gusztáv autográf soraival és aláírásával, utolsó oldal kissé sérült.
13267.

5 000 HUF

1955-1975 Dr. Henkey Gyula (1920-2010) jogász, antropológus össz. 6 db (autográf, ill. gépelt) levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, borítékkal
13268.

1 800 HUF

1956 M. Állami Operaház Erkel Színháza belépőjegy, 1956. nov. 4., a szelvényt nem tépték le.
13269.

1 600 HUF
14

1956-1957 Jász László (Szabó László) újságíró, Antall József közvetlen munkatársának kézzel írt versesfüzete és naplója, benne az 56-os forradalomra vonantkozó versekkel is, a naplóban a forradalmi eseményekkel.
13270.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF