Historical documents, manuscripts

Number of items: 143

1838 görög nyelvű feljegyzések, osztrák bélyegzéssel
13187.

3 000 HUF

1839-1840 Derecskei uradalom történései (története) és annak jelen állapotja, Derecske mellett Kaba, Hajdúbagos, Berettyóújfalu, Sáránd, Konyár, Méhkerék, Zsadány és más települések említésével, 17 kézzel írt oldal magyar nyelven, Nagy Károly jegyző által leírva 1840-ben. Rendkívül érdekes dokumentum!
13188.

1 200 HUF
25

1843 Gaganec József (1793?1875) görögkatolikus pap, 1843-tól haláláig Eperjes püspöke által aláírt latin ny. levél, papírfelzettel, kisebb sérüléssel
13189.

2 000 HUF

1843-44 Körmöcbánya, Kégl Ferenc diák latin-magyar-német ny. kézzel írt füzete, 31 sztl. oldal, papírborítón apró szakadással, lapokon kisebb foltokkal
13190.

5 000 HUF

cca 1857 Blau Lajos (Ludwig Blau) autográf verses sorai, 2 db dekoratív historizáló levélpapíron, szüleinek címezve, egyik Lugoson kelt, német nyelven
13191.

2 600 HUF
7,05

cca 1857 Blau Lajos 2 db autográf levele szüleinek, dekoratív historizáló levélpapíron, egyik Lugoson kelt iskolás korában, német nyelven
13192.

2 400 HUF

1858 Vachottfalvi Vahot Imre (Vachott) (1820-1879) ügyvéd, színműíró, lapszerkesztő autográf? kézírása Napkelet c. lapjának mellékletén (Gusztrinyi Sándor nőruhaszabási műiskolája) Nagy méretű litográfia 75x55 cm
13193.

12 000 HUF

1862-1878 Kunz Lajos és József (Pancsova) valamint Blau Sándor össz. 2 db autográf levele családtagoknak, dekoratív historizáló levélpapíron, német nyelven
13194.

2 400 HUF

cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak, két beírt oldal német nyelven, kissé töredékes viaszpecséttel, lap széle sérült
13195.

2 000 HUF

cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak Temesvár-Joseftadtba, bő két beírt oldal német nyelven, sérült viaszpecséttel, lap széle kissé sérült
13196.

2 000 HUF

cca 1870-80 Korb Ilka 2 db levele Gábor Kornélnak, kétszer kettő beírt oldal német nyelven, fejléces iniciálés-monogramos papíron
13197.

2 400 HUF

cca 1875 Budapest, Blau Sándor (kadét?) 3 db levele sógorának, össz. 12 beírt oldal német nyelven
13198.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF