Ships Balaton

Number of items: 28

Vajkai Aurél: Balaton. Útikönyv. Corvina-útikönyvek. Bp., 1967, Corvina. Második kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal. Kiadói nyl-kötés, kissé koszos borítóval.
17072.

600 HUF
1,63
1,88

A Balatonmellék paleontologiája II. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1912., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+57+1 p.+V t.+5 sztl.+2+127+3+97+1 p.+IX t.+9 sztl. lev.+2+203+1 p. + X t.+10 sztl. lev.+4+54+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+96 p.+XV t.+16 sztl. lev. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, hiányos 2 tábla és 8 lap hiányzik a végéről (az utolsó résznél a XVI. tábla magyarázó lapjával véget ér, de a XVI. tábla már nincs meg.) Ritka!
17073.

7 500 HUF
20,33
23,44

A Balatonmellék paleontologiája IV. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1911., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+55+1 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+74+3 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+4+13-192+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+34+2 p.+II t. +2 sztl. lev.+2+36+2+50 p.+II t.+2 sztl. lev.+66+2 p.+1 t.+1 sztl. lev.+2+30+2+24+2 p.+VI t.+6 szl. lev.+2 p. [+1 t.+2+8+2 p.+1 t. + 1 sztl. A II. kötet végéről átkötötték ezt a pár plusz lapot.] Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, 2 tábla és 6 lap hiányzik, valamint plusz lapokkal és táblákkal a II. kötet végéről. Ritka!
17074.

7 500 HUF
20,33
23,44

Lóczi Lóczy Lajos: A Balaton környékének geológiai képződményei és ezeknek vidékek szerinti telepedése. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének geologiája és morfológiája. I. szakasz. Bp., 1913., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), VIII+2+617 p.+1 (kihajtható melléklet) t. +I-II+IV-X t. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó táblákkal (III., XI-XV. t.)
17075.

7 500 HUF
20,33
23,44

Zákonyi Ferenc - Illés István - Horváth Ferenc: A balatoni üdülőkörzet természeti értékei. Bp., 1985, Országos Környezet- és Természetvédelmi Hivatal. Kiadói papírkötés.
17076.

700 HUF
1,90
2,19

Vezető a keszthelyi Georgikon Majormúzeumhoz. Keszthely, 1976, Magyar Mezőgazdasági Múzeum - Georgikon Majormúzeum. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
17077.

600 HUF
1,63
1,88

cca 1910 A Balaton és környéke a Balaton keleti medencéje, Tihany térkép 61x45 cm
17078.

4 800 HUF
13,01
15,00

cca 1930/40 Fotó hajóra szerelt szent korona makettel, 8,5x6 cm
17079.

3 000 HUF

1944 Balatonföldvári móló légifotója, 10x12 cm
17080.

2 400 HUF

cca 1905 Sió csatorna, feliratozott keményhátú fotó 12x9 cm
17081.

4 000 HUF

cca 1899 Trieste, Karthago gőzös (Dampfer Karthago) részlete javítás közben a szárazdokkban. A karton hátoldalán német nyelvű bejegyzésekkel, a felső bejegyzésnél feltehetőleg a kapitány Beckwoldt bejegyzésével és aláírásával. Fotó kartonon, a kartonon bélyegzéssel: Direzione Stabilimento Tecnico Triestino Cantiere San Marco di Trieste, sérült, foltos, kartonnal, 21x28 cm, karton, 32x39 cm.
17082.

15 000 HUF
40,65
46,88

Van Loon, [Hendrik Willem]: A hajózás története. Ford.: Szerb Antal. Bp., [1941], Stílus, 285+(3) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. A borító Gózon Lajos munkája. Kiadói kartonált papírkötés, illusztrált kiadói papír védőborítóban, a védőborító kissé viseltes.
17083.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF