1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Habarovszk, Khabarovsk); orosz, japán hadifogoly tábor. A foglyok Csárdáskirálynő előadása Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője írásával / Tsardasfürstin play in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp, photo
1916 Máramarossziget, M. kir. 5. sz. honvéd tartalékkórház emlékalbuma, benne fotókkal a kórház épületéről, helyiségeiről; a kórházban szolgálatot teljesítőkről (katonaorvosok, nővérek), köztük neves orvosokkal és nemesi származású személyekkel (Pflanzer-Baltin bárónő, Dr. Kuzmik Pál, Dr. Unterberg Hugó, Tallián Lala bárónő, stb.); valamint további képekkel (betegfelvétel, gazdasági udvar, stb.) Összesen 54 db fotóval (beragasztva, az albumlapokon feliratozva), 4x3,5 cm és 13,5x8,5 cm közötti méretben, zsinórfűzéses, vászonborítású albumban, 13x18,5 cm
1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárborban tartott magyar színházi előadás (Leányvásár);. feliratozott / Hungarian play in the Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo 15x11 cm
S.M.S. Prinz Eugen osztrák-magyar hadihajó a bal oldalról nézve, amint egy fél szélt lő a hátsó 12 hüvelykes háromágyús tornyokkal. Vastag felhők borítják be a hajó teljes elülső felét. Régi fotó modern nagíyítása 14x9 cm / S.M.S. Prinz Eugen viewed from the portside as she fires a half broadside with her forward aft 12-inch gun triple turrets. Thick clouds envelop the entire forward half of the ship. / Modern copy 14x9 cm
1919 Chabarovsk, Habarovszk hadifogoly tárborban művészeti kiállítás tervezte Vágó Győző Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a feliratozott / Art exhibition in the Chabarovsk (Vladivostok) POW (prisoner of war) camp. photo 14x9 cm
Alfred Grislawski (1919-2003) német Luftwaffe pilóta, repülő ász (133 légi győzelem), a Vaskereszt Lovagkeresztjének (tölgyfalombokkal) kitüntetettje autográf aláírása őt ábrázoló képen (későbbi előhívás), 20x12,5 cm / Autograph signature of Alfred Grislawski (1919-2003) German Luftwaffe pilot, fighter ace (133 aerial victories), recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross (with Oak Leaves), on a photo (later copy), 20x12.5 cm