Books: Architecture, Art

Number of items: 597

Klasszikus Képtár. Renaissance - mesterek. A festőművészek legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. - - 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. A renaissance-kor művészetét ismertető bevezető tanulmányt Elek Artúr írta. Bp., 1928, Győző Andor, (Hungária-ny.), 8 sztl. lev.+44 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. Kiadói aranyozott egészvászon mappa, kopott, kissé sérült mappával. Nem teljes! 44 tábla a 60 helyett, 43x33x4 cm.
19722.

4 000 HUF

19723.

3 400 HUF
9,21
10,63

Balogh Beatrix: Bábszabásminták. [Bp.], én., NPI [Népművelési Propaganda Iroda], 26 t. Kiadói papírmappa, szakadt mappával.
19724.

2 800 HUF

Gorcsakov: Sztanyiszlavszkij rendez. Bp., 1953, Művelt Nép. Megjelent 1500 példányban. Kiadói félvászon kötés, belül a gerincnél ragasztott, kopottas állapotban.
19725.

6 000 HUF

Ráth György (szerk.): Az iparművészet könyve I-II. kötet (Három kötetben teljes) Budapest, 1902-1912. Athenaeum. 1 t. címkép, VII, 532 p. XCI t. (ebből 3 kétlapos, 1 kihajtható, 8 színes), [4] 646 p. LXXXVI t. (ebből 9 színes), Festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel, enyhe kopással
19726.

6 000 HUF

Art in Transit: Studies in the Transport of Paintings. Szerk.: Marion F. Mecklenburg. National Gallery of Art: Washington, 1991. Angol nyelven. 376p. Kiadói papírkötésben, jó állapotú.
19727.

5 000 HUF

T.P. Camerer Cuss: The Camerer Cuss Book of Antique Watches. Re-illustrated, Revised and Enlarged by T.A. Camerer Cuss. Woodbridge, 1976, Antique Collectors' Club. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. / In English language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
19728.

5 000 HUF
9

Ars Poetica. (Székács Zoltán, 1954-), festőművész.Székács Zoltán, kiadói kartonált kötésben. 68p. Matits Ferenc művészettörténész számára DEDIKÁLT.
19729.

5 000 HUF

Dr. Bibó István: A Pesti Szerb utcai volt Klarissza Kolostor építéstörténete. A szerző, Dr. Bibó István által, Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vezetője, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal tudományos Osztályának vezetője, a budapesti Képzőművészeti Főiskolán belül működő restaurátorképzés újjászervezője részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat az Építés- és Építészettudomány IX. kötet 2-3. számából. Bp., 1978. Kiadó papírkötés, jó állapotban.
19730.

5 000 HUF

19731.

5 000 HUF

Annie-Laure Wanaverbecq - Morocz Csaba: Photographies hongroises 1919-1939. Regards nouveaux/Az Új Tekintet. Paris, 2004, Somogy éditions d'art - Csaba Morocz Photographies. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia és magyar nyelven. Kiadói papírkötés.
19732.

4 800 HUF
13,01
15,00

Dorotheum árverési katalógus, klasszikus autók, motorok és kiegészítőik témakörben, 2017.
19733.

4 800 HUF
13,01
15,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF