Books: Architecture, Art

Number of items: 597

F. Supka Magdolna: A magyar úrihímzés 32p. + 6t + 2 . Kiadói papírkötésben
19854.

1 600 HUF

Padányi Gulyás Jenő: A háború előtti évek építőművészteének tanulságai. Bp., 1927. KM. E Ny. 32p. Címlap sérütt, borító ragasztott
19855.

1 600 HUF

Monoriné Rohlik Erzsébet: A varázserejű hímestojás. Bp.,1990, Neutron, 94 p.+XVI t. Kiadói papírkötés. új állapot
19856.

800 HUF

Pereházy Károly: Stílus és technika a kovácsoltvas-művességben. Bp., 1986., Műszaki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés,
19857.

1 600 HUF

cca 1910 Perzsa Szőnyegek. Stein Vilmos és Fia Perzsa-szőnyeg Nagykereskedők áruminta katalógus. Bp., én., Stein Vilmos,("Jókai-ny.), 32 p. Rendkívül gazdag, izgalmas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A perzsa szőnyeg rövid történetével, megóvási, tisztítási és javítási információkkal. Kiadói szecessziós zsinórfűzött, aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
19858.

3 000 HUF

Stein Frigyes: A keleti szőnyeg története. Bp., (1926), Perzsa Szőnyeg Rt., (Jókai-ny.),14+2 p.+4 (képtáblák) t. Az utolsó lapon további egy képpel. Kissé sérült papírkötés, egyébként jó állapotban.
19859.

3 000 HUF

Ló és lovas ábrázolása a magyar művészetben. Kiállítási katalógus. Bp, 1971, Magyar Mezőgazdasági Múzeum - Országos Lótenyésztési Felügyelőség. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben, borítón apró kopásnyomokkal.
19860.

1 000 HUF

Barabás-Gilyén: Vezérfonal népi építészetünk kutatásához. Bp., 1979, Műszaki. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19861.

1 400 HUF

Kner Erzsébet Könyvkötések. Az Országos Széchényi Könyvtár, a Kner Nyomda és a Kner Nyomdaipari Múzeum kiállítása. Szerk.: Haiman György. Rényi Péter előszavával. Bp., 1987.,(Gyomaendrőd, Kner-ny.) Magyar és angol nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos.
19862.

1 600 HUF

Fenyő Endréné: Kelet művészete. A keleti szimbolizmusról, vallásrendszerekről és műtárgyakról. Bp., 1973., BÁV, 39 p. 2. kiadás. BÁV jegyzet. Benne porcelán, faience és antikezüst jelgyűjtemény. Kiadói haránt-alakú félműbőr-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
19863.

2 000 HUF

Fajcsák Györgyi: A kínai buddhizmus művészete a 10-19. században. A buddhizmus művészete 1. Bp., 1994, Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19864.

1 600 HUF

Schoen Arnold (szerk.): Pest-budai művészeti almanach az 1919. esztendőre. (Ötven képpel). Bp., [1918], Uránia-ny., 130+(6) p. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány kissé sérült lappal, az előzéklapon ceruzás bejegyzéssel (,,szerző ajándéka 1919.VII.8.").
19865.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF