Number of items: 511

Szelényi Ödön:  A misztika lényege és jelentősége. Székfoglaló értekezés. (Dedikált.)  Pozsony, 1912. Szerző - Wigand K. F. ny. 32 p.  Dedikált: ,,Mély tisztelettel a szerző". Szelényi Ödön (1877-1931) filozófus, teológus, a pozsonyi evangélikus teológiai akadémia tanára. 1912. szeptember 11-én elhangzott székfoglaló értekezése a protestáns misztikus hagyomány filozófiai értelmezésének kérdését járja körül.  Fűzbe, sérült, foltos kiadói borítóban, a gerincen papírcsíkkal megerősítve.
21468.

2 400 HUF

Lovell, Arthur:  Ars Vivendi, or The Secret of Acquiring Mental and Bodily Vigour. Third Edition.  London, 1900. Nichols and Company (Printed by Robert Stockwell). 93 + [5] p.  Arthur Lovell természetgyógyász és ezoterikus szerző értekezése a testi-lelki jólét elnyerésének módszereiről. A korabeli természettudományos kísérletezést a lélektan új területeire áthelyező szerző a hidroterápia rendkívül népszerű módszereinek kivonatos ismertetése után az érzelmek szerepét kutatja a lelki egészség egészében. A munka első kiadása 1895-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. A címoldalon a tulajdonostól, Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművésztől származó korabeli dátumozás, néhány oldalon aláhúzások.  Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21469.

2 400 HUF

Marsó János: Te ki vagy? A szeretet a szívünkben lángol. (DEDIKÁLT). Bp., 2015, Kornétás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
21470.

1 600 HUF

Dr. Garamvölgyi László: Rubicon. A szerző, Garamvölgyi László (1956-) rendőrtiszt, szóvivő által DEDIKÁLT! Bp., 2000, BTR Kft. Kiadói kartonált papírkötésben.
21471.

2 000 HUF

Dersi Tamás: Századvégi üzenet. Sajtótörténeti tanulmányok. A szerző, Dersi Tamás (1929-1975) újságíró, kritikus által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1973, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóval.
21472.

900 HUF
2,44
2,81

Ötvös Anna: Lola könyve. Kassától Márai Sándorig. Bp., 2017, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
21473.

1 600 HUF

Gerencséri Jenő: Szívtrombózis. Kisregények, elbeszélések. Bp., 1974, Táncsics. A szerző, Gerencséri Jenő (1924-1994) újságíró, író, a Képes Újság főszerkesztője által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói egészvászonkötés, kiadói papírborítóval, borítón és címlapon kisebb szakadással.
21474.

900 HUF
2,44
2,81

Fischer Sándor: Beszédtechnika. A színpadi beszéd technikája. Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
21475.

1 200 HUF

Benamy Sándor: VII. Izétől Szent József Attiláig. Bp., 1980, Epocha. A szerző, Benamy Sándor (1899-1989) író, újságíró, műfordító által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
21476.

1 000 HUF

Drégely István 2 db verseskötete, mindkettő a szerző által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT: Létjelentés. Bp., 2011, Z-füzetek. Kiadói papírkötés. + Hét X. Bp., 2005, Z-füzetek. Kiadói papírkötés.
21477.

1 200 HUF

Tamási Áron: Szívbéli barátok. Ifjúsági regény. Bp., 1946, Révai, 125+3 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel.
21478.

1 000 HUF

21479.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF