Music, Musical notes, Instruments

Number of items: 39

Kola József: Boldog ifjúság. A legszebb magyarnóták, örökéletű klasszikus művek, operák és operettek gyűjteménye [...]. Bp., 1943, Rózsavölgyi és Társa, 49 p. Spirálfűzéses papírkötésben, kissé sérült, a fűzéstől részben elváló lapokkal.
17985.

4 000 HUF

1891-1892 Cimbalom családi körben. Zene folyóirat. Szerk.: Allaga Géza. Kiadó tulajdonos: Schunda V. József. I. évf. 2. sz., II. évf. 2-6. sz. (Egybefűzve). Bp., Kunosy Vilmos és Fia-ny. Fűzve, viseltes állapotban, helyenként sérült, foltos, a fűzéstől elvált lapokkal, a gerincen és néhány lapon ragasztással. A folyóiratnak összesen 28 száma jelent meg, tételünk ebből hatot tartalmaz. Ritka!
17986.

7 000 HUF
18,97
21,88

17987.

1 600 HUF

17988.

1 800 HUF

cca 1925-1957 Vegyes kotta tétel, 13 db
17989.

2 400 HUF

Bartók Béla: Kékszakállú herceg vára. c opera szövegkönyve Bluebeard's Castle Opera in one act. Libretto Text by Bela Balazs, Mucis by Bela Bartok. Boosey and Hawkes, 1952. 16p.
17991.

2 800 HUF

Darbuka dob. Kerámia, kopással, m: 41 cm
17992.

6 000 HUF

Asakawa, Haruo:  12 Solmizations. Forest of Creation F. C.-1. [Dedikált.]  Tokyo, 1972. Zen-On Music Publishers Co., Ltd. (Zenongakufu Shuppansha). 30 + [2] p.  Dedikált: ,,Forrai Katalinnak és Vikár Lászlónak!! Szeretettel: Aszakawa Haruo. 1973 2/2."  (Piano music by Japanese composers.)  Prov.: Forrai Katalin és férje, Vikár László. [Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy, nemzetközi hírű zenepedagógus. Vikár László (1929-2017) zenetudós, a Zeneakadémia tanára, finnugor és törökségi népzene-kutató, népdalgyűjtő.]  Fűzve, kiadói borítóban és védőborítóban. Jó példány.
17993.

3 800 HUF
10,30
11,88

1925-27 Fodor Ernő államilag engedélyezett magánzeneiskolája, 2 db okmány (kitüntetés és dicséret), mindkettő Fodor Ernő (1878-1944) zenepedagógus, zongoraművész, az iskola igazgatójának autográf aláírásaival
17994.

1 800 HUF

cca 1900-1950 Vegyes kotta tétel, 6 db: G. Puccini: Boheme, Ravel: Deux melodies Hébraiques, Johann Strauss: The blue Danube, Arnold Schönberg: Vier Lieder stb. Részben sérült és foltos
17995.

2 200 HUF
5,96
6,88

Dalok Ady Endre verseire. Bp., é.n., Edition Musica. 36 p. Kiadói papírkötés, spirál mentén kissé szakadt, foltos borítóval, sérült gerinccel, néhány lap széle kissé foltos, utolsó lapon román vám bélyegzőjével.
17996.

1 200 HUF

Sas Náci nótáskönyve. Blaha Lujza előszavával. Bp., 1914, Nádor Kálmán. Kiadói haránt-alakú illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
17997.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF