Military

Number of items: 178

1918-19 vitéz Fejes (Fejfarek) József (1890-1972), a 69. gyalogezred főhadnagyának, későbbi miniszter-helyettesnek a francia hadsereg által vezetett I. világháborús hadifogoly könyvecskéje, számos francia nyelvű bejegyzéssel, kissé foltos és sérült borítóval, kijáró és tűzés mentén kissé foltos lapokkal
17665.

4 400 HUF
11,92
13,75

cca 1900-1940 4 db vegyes katonai fotó
17666.

2 000 HUF

1945 Orvosi vény (recept), amit 1945. április 14-én egy kobergi gyógyszertárban készítettek el
17667.

4 000 HUF

1916 Nagyszeben előtti honvéd állás, hátoldalon feliratozott fotó, foltos, 13×18 cm
17668.

28 000 HUF
75,88
87,50

1938 Vitéz nagylaki Rátz Jenő (1882-1952) vezérkari főnök, későbbi honvédelmi miniszter, miniszterelnök-helyettes, felsőházi elnök levele MOVE rajverseny meghívásra válaszolva, egy géppel írt oldal, Rátz Jenő autográf aláírásával, fejléces papíron
17669.

8 000 HUF

1927 Pécs, a Zrínyi Miklós M. Kir. Reáliskola tablója, főigazgató Beksics Olivér ezredes, fotó, felületén törésnyom, 19,5×29 cm
17670.

2 400 HUF

Veszteség lajstrom az elesettekről, 1914. 28./.8., a Monarchia összes nyelvén.
17671.

4 000 HUF

Veszteség lajstrom az elesettekről, 1914. 2./.9., a Monarchia összes nyelvén.
17672.

4 000 HUF

Doberdó induló. Szövegét és zenéjét írta: Weiner István. A Nemzeti Royal Orfeumban énekli: K. Solti Hermin. Bp.-Lipcse, 1918, Rózsavölgyi és Társa (Pesti Könyvnyomda). Kotta. 3p. Kiadói szecessziós papírborítóban, szélén apró lyukakkal.
17673.

3 000 HUF

1937 A M. Kir Honvéd Ludovika Akadémia I. főcsoportjának 1937 augusztus 20-án felavatott akadémikusai, nagyméretű tablófotó, rajta Szombathelyi Ferenc, vitéz Behtlenfalvay Károly, vitéz Mező Endre, vitéz Benáczy Károly, Baumann István későbbi vezérőrnagy és más magas rangú tisztekkel; az akadémikusok közt Vitéz Makray Ferenc, későbbi ejtőernyős százados, Pápa aparncsnoka 1945-ben, Rohonczy Imre, báró felsőpulyai (1914-) későbbi huszár százados, vitéz Benő Ernő, vitéz Makray Ferenc stb.. Brunhuber Béla fotója, foltos, paszpartuban. 28x35 cm
17674.

6 000 HUF
14

I. világháborús hadapród portréja szalagsávval, átrajzolt fotó, jelzés nélkül, 38,5x27 cm, üvegezett fakeretben.
17675.

3 000 HUF

cca 1940 Kitüntetésekkel dekorált, bal kezében dísztőrt (?) tartó magyar repülőtiszt esküvői fotója, további katonákkal a csoportban, jelzés nélküli fotó, 16x18 cm
17676.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF