Antique Number of items: 174
3140516
12577
470
Antique
Art deco réz tejkiöntő. Ónozott, kopással, m: 10,5 cm
3 000 HUF
3177669
12578
470
Antique
3 db régi rézkarc nyomódúc, jelzés nélkül, részben régi karton tokban feliratozva. 21x9 és 19,5x25 cm közötti méretekben.
5 000 HUF
3179551
12579
470
Antique
Szoknyaemelő (Skirt lifter). Réz csíptető szerkezet, fém lánccal, "Déposé" jelzéssel, XIX. sz. második fele. Kissé kopott, a lánc kissé rozsdás, h: 24 cm. A szoknyaemelő az 1840-es évek második felében jelent meg Angliában. Célja a kor divatjának megfelelő hosszú, nehéz (több rétegükkel akár 6 kg-os súlyt is meghaladó) szoknyák állapotának megóvása volt a korabeli Anglia koszos utcáin. A csíptető a lánccal (vagy valamilyen zsinórral, szalaggal) egy övhöz volt rögzítve, és a lánc meghúzásával lehetővé tette a szoknya megemelését; így tulajdonosának például egy utcai pocsolyán való átkelésnél nem kellett kézzel megemelve tartania szoknyáját (amely súlyából adódóan általában két kezet igényelt). Legnagyobb népszerűségének az 1860-1880-as években örvendett; később a divat változásával idejétmúlttá vált, és eltűnt a használatból, pusztán a régi idők apró érdekességeként hátramaradva az utókor számára.
20 000 HUF
3166540
12580
470
Antique
Laksmi. Bronz, 20. sz. első fele, Kína, m: 9 cm
4 000 HUF
2908779
12581
470
15000
Antique
Christofle ezüstözött kereszelő pohár,jelzett, m: 7,5 cm,
15 000 HUF
3160788
12582
470
Antique
Crummles párizsi olimpia emlék zománc doboz. Kézzel készített zománcozott réz. jelzett, díszdobozban, leírással, hibátlan d: 6 cm / Crummles Enamel revibal collectible box
16 000 HUF
2829631
12583
470
Antique
Sieder régi konzervnyitó, eredeti dobozában, jelzett, h: 14 cm
5 000 HUF
3049436
12584
470
30000
Antique
cca 1938 Hochschulsport Leistungsabzeichen Berlin III. Reich horogkeresztes iskolai felvarró 10x12 cm
30 000 HUF
3176594
12585
470
Antique
Berndorf (BMF) ezüstözött alpakka levélbontó, jelzett, h: 23 cm
3 000 HUF
3179454
12586
470
Antique
Murano mikromozaik karkötő, h: 18 cm
8 000 HUF
3184210
12587
470
Antique
cca XIX. sz utolsó harmada/Vége 2 db csipkés szentkép, kézzel színezett fametszetek, az egyik szélén kis sérülés, 11x7 cm és 12x7 cm.
2 400 HUF
3151564
12588
470
30000
Antique
Pápai pecsétes ereklye XIX. sz. Aranyszálhímzéses, Réz 38 mm
30 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house