Number of items: 613

Jókai Anna: Tartozik és követel. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1984). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 273 + [7] p. Dedikált: ,,Király Lajosnak, találkozásunk emlékére Jókai Anna. 1988 ápr. 21". A kötet első kiadása 1970-ben jelent meg, az írónő harmadik köteteként. Példányunk az 1984. évi ötödik kiadásból való. Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, Pap Klára rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21511.

2 400 HUF

Jókai Anna: A feladat. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1977). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 269 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Fodor Mártinak, a régi szeretettel Anna. 1977. szept. 1". Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21512.

2 400 HUF

Jókai Anna: Mindhalálig. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 224 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Termann Mihálynénak szeretettel Jókai Anna. 1976. máj. 27". Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21513.

2 400 HUF

Jókai Anna: Mennyből az ember. [Tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 2000. Belvárosi Könyvkiadó (Varikon Nyomdaipari és Szolgáltató Bt.) 270 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Antal Évának találkozásunk emlékére: Jókai Anna. 2002. febr. 26." Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21514.

2 400 HUF

Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiadják Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat nyomdája). 95 + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papiron 500 számozott példány készült. 393. sz[ám]". A munka első kiadása 1911-ben jelent meg, a második kiadáshoz a költő fia, Kiss Jenő Sándor írt előszót. A címoldal előtt Vadász Miklós rajza a költőről. Keretdíszes oldalakkal. Aranyozott kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
21515.

2 400 HUF

Nedeczky György: A költő imádkozik... (Dedikált.) Budapest, [1942 körül]. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 144 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Guszich Aurél kedves bajtársamnak az együtt töltött napok emlékére. 1944. IV. 13. dr. Nedeczky György". Fűzve, Guli Sándor rajzával illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborítón apró, halvány foltosság. Jó példány.
21516.

2 400 HUF

Kassák, Lajos: Averea şi colecţia mea de arme. Tălmăcire şi selecţie de Petre Pascu. [Kolozsvár] Cluj-Napoca, 1980. Editura Dacia (Întreprinderea Poligrafică Cluj). 83 + [1] p. Egyetlen kiadás. A fordító által dedikált: ,,Domnului Belia György. Sciitorul şi Redactorul pe care mi-ov place să-l îndemne această carte, la o confrutarte m originalul [...] Petre Pascu. Bucureşti, 10. sept. 1980." A címoldallal szemben Kassák portréja. Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) erdélyi születésű irodalomtörténész, szerkesztő, az Európa Könyvkiadó lektoraként az 1960-as években megélénkült román-magyar irodalmi kapcsolatok jelentős közvetítője.] Fűzve, színes, Kassák Lajos rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21517.

2 400 HUF

Szécskay György: Vándordalok. Ujabb versek. Gaál István rajzaival. New York, 1920. (Szerző). 168 p. Egyetlen kiadás? Szécskay György (1880-1958) amerikai magyar költő 1904-ben vándorolt ki. Írásai a hazáról, a honvágyról, a trianoni országcsonkításról szólnak. Ebben a környezetben különösen mutat a kötet legkülönösebbje, ,,A magyar kommunistákhoz" című költemény, amellyel a rövid ideig - egyebek mellett - honvédelemre berendezkedő Tanácsköztársaság seregeit és vezetőit buzdítja. Oldalszámozáson belül a szerző arcképével és Gaál István egészoldalas grafikáival. ÚMIL III/2072. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó példány. Ritka.
21518.

3 000 HUF

Rariora et Curiosa. Gróf Apponyi Sándor gyűjteményéből. Közli Végh Gyula. Budapest, 1925. Magyar Nemzeti Múzeum könyvtára (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). [4] + 99 + [1] p. A jeles hungarica-gyűjtő, Apponyi Sándor könyvgyűjteményének válogatott tételbemutatója. Nagyrészt felvágatlan példány. (A Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtárának címjegyzéke 10.) Fűzve, kiadói borítóban.
21519.

2 400 HUF

Húzótüske 1956. Készítették a Rákosi Mátyás Nehézipari Műszaki Egyetem 1956-ban végzett hallgatói. Felelős szerkesztő: Szentiványi Ede. (Számozott.) (Miskolc), 1956. (Rákosi Mátyás Nehézipari Műszaki Egyetem - Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat, Miskolc - Révai ny., Budapest). 96 p. + 7 t. (öt színes, egy kétoldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható). Példányunk száma: 44. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal gazdagon díszített évkönyv, a korabeli egyetemi élet és műszaki humor sajátos szövegeivel és rajzaival. A Húzótüske évkönyvet minden évben a végzős hallgatók készítették, kötetünk az 1951-től működő egyetem első évkönyve. Az impresszumoldal előtt színes, illusztrált fólia, rajta a szerkesztőbizottság tagjainak fotókollázsa. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21520.

2 400 HUF

Varga Domokos: Kamaszkrónika. Vallomások és tűnődések. (Dedikált.) (Budapest), 1971. Kossuth Könyvkiadó (Szikra Lapnyomda). 143 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Nemes Lászlóéknak sok-sok szeretettel. Izmény, 1972. márc. 30-án Varga Domokos". Varga Domokos író, újságíró problémaérzékeny ifjúságszociológiai írásai. Prov.: Nemes László általános iskolai tanár a Tolna megyei Izményben. Fűzve, Würtz Ádám grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21521.

2 400 HUF

Popescu, Petru: Csapdában. [Regény.] Budapest, 1971. Európa Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 591 + [1] p. Egyetlen kiadás. A regény fordítója számára dedikált példány: ,,Domnului Belia György, cu o recunostinta greu de descis, acesi volum cese si apartine atit de muet si de mestat, in speranta unei imprietenini adinci si definitive, cele mai alese omagiu, de le Petre Popescu." Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) erdélyi születésű irodalomtörténész, szerkesztő, az Európa Könyvkiadó lektoraként az 1960-as években megélénkült román-magyar irodalmi kapcsolatok munkatársa, jelen regény fordítója.] Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21522.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF