Tétel

2 400 HUF

Description:

Huxley, Thomas Henry: Előadások az elemi élettan köréből. Az eredetinek harmadik kiadása után fordította Magyar Sándor. Átvizsgálta Balogh Kálmán. Czímképpel és nyolczvanhat fametszetű ábrával. Budapest, 1873. Természettudományi Társulat (Pesti Könyvnyomda Rt.) XXIII + [1] + 293 + [3] p. Első magyar kiadás. Oldalszámozáson belül számos élettani ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az oldalakon ismeretlen kéztől származó jegyzetek, aláhúzások, a hátsó előzéken jegyzetek, könyvkötői szárazbélyegzés. Poss.: Papp Károly. [dr. Papp Károly (1873-1963) geológus, egyetemi tanár, tanszékvezető, dékán, Lóczy Lajos geológussal az Erdélyi-medence földgázkincsének felfedezője.] (A Kir. Magyar Természettudományi Társulat könyvkiadó vállalata IV.) Győry 9. o. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói vászonkötésben (Bóka L., Budapest), az első kötéstáblán katalóguscímkével. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk