Tétel

Catalogue number:

17289.
Closed 465. Online auction
Scout

6 000 HUF

Description:

Kreybig Rudolf, madari (szerk.): A cserkészet kézikönyve. Írták. Kreybig Rudolf, Hámos Nándor, Kovács Dezső, Pákozdy Károly, Pappa Gyula. Budapest, 1914. Rózsavölgyi és Társa. (ny. n.) 287 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Első kiadás. Az 1912-ben alapított Magyar Cserkészszövetség első rendszeres kézikönyve. A szövegközti rajzokkal, ábrákkal, felvételekkel gazdagon illusztrált kötet a cserkészmozgalom kezdeti irányvonaláról tájékoztat, a kötetben megfogalmazott cserkésztörvények sora még csupán javaslat, nem végleges. Az ifjúság testi és morális kondicionálisára, jó honpolgárrá nevelésére szerveződött mozgalom kézikönyve elsősorban természetszeretetre és természetismeretre, önállóságra, valamint emberbaráti hozzáállásra nevel, a mozgalomhoz később szorosan kötődő hazafias, honismereti és valláserkölcsi részleteket - testnevelő tanárok és protestáns pedagógusok által összeállított - korai kézikönyvünk még nélkülözi. A tartalomból: A cserkészmozgalom. A szabad természet. Cserkészgyakorlatok az állatok megfigyelésére. Tájékozódás a szabadban és a térképolvasás. A cserkészélet. Táborozás a szabadban. Mozgás a szabadban. A menetelés csapatban. Magatartás vihar esetén. Híradás és jelzés. Testedzés. Segíts magadon és másokon. Az életmentés. Az első segítség nyújtása. Cserkészjátékok. Példajáték: Pénzügyőrök és csempészek [!]. A tájékozódási képesség fokozására szolgáló játékok. A következtetési képesség fokozására szolgáló játékok. Az ügyesség, leleményesség és önállóság fokozására szolgáló játékok. Nemes érzelmek fejlesztésére szolgáló játékok. Játékok éjjel. Szamaritánius játékok. Labdajátékok. Az Országos Cserkész-Őrszem Szövetség alapszabályai. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány, ritka.

Share:

Photo of the item taken by : ufk