Tatay Sándor:
Bujdosásunk története. Regény. Kondor Lajos rajzaival. (Dedikált.)
Budapest, 1967. Móra Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 236 + [4] p. Első kiadás.
Dedikált: ,,Vámos Lacikának sok szeretettel: [...] 1968. XI. 19. Tatay Sándor". Tatay Sándor (1910-1991) badacsonyi ifjúsági regénye a második világháborús front elől megszökő két erdélyi katonanövendék sorsát követi nyomon.
Kondor Lajos rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói vászonkötésben, védőborító nélkül.