Art-ceramics

Number of items: 275

Füzesi Zsuzsa (1953-): Kisváza. Jelzett, hibátlan, m: 10 cm
11246.

12 000 HUF

Szabó Kinga: Váza őzekkel. Jelzett, kis kopással, m: 22 cm
11247.

22 000 HUF
59,62
68,75

Szabó Kinga: Madaras kétfüles korsó. Jelzett, kis kopással, m: 26 cm
11248.

26 000 HUF
70,46
81,25

Szabó Kinga: Madaras kancsó. Jelzett, kis kopással, m: 27 cm
11249.

26 000 HUF
70,46
81,25

Szabó Kinga: Dísztányér bogyót csipegető madárral. Jelzett, kis kopással, d: 35 cm KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
11250.

28 000 HUF
75,88
87,50

Szabó Kinga: Korsóváza. Jelzett, hibátlan, m: 24 cm
11251.

24 000 HUF
65,04
75,00

11252.

20 000 HUF
54,20
62,50

Szabó Kinga: Szilke. Jelzett, hibátlan, m: 20,5 cm
11253.

20 000 HUF
54,20
62,50

Pázmándy Antal, 1981: Odüsszeusz és a szirének. Mázas kerámia falikép, jelzés nélkül, hibátlan, 33x21,5 cm
11254.

14 000 HUF
37,94
43,75

Komlós testvérek Budapest: elefánt könyvtámasz, kis kopással, jelzett, 22x15,5 cm
11255.

14 000 HUF
37,94
43,75

Szekeres Károly (1940- ): Zöld díszváza, jelzett, repedéssel, d: 22 cm, m: 14,5 cm   ///  1969-ben a siklósi művésztelepen készített először kerámia reliefet és falburkolatot - ezt követően kerámia, ill. porcelán anyagú architekturális kompozíciók sorát alkotta meg. Sorozatgyártásra is alkalmas falburkoló elemei variálhatók, és ezáltal számos komponálási lehetőséget kínálnak. A muráliák felületét gyakran kontrasztosan modellálja, a lágy ívvel domborodó formák közé ékelt, vagy az alapsíkból erőteljesen kidomborodó geometrikusan mintázott elemek, a pozitív-negatív formák fény-árnyék ellentétein alapuló vizuális hatását is kiaknázva ezzel. Samottos tűzálló agyagból vagy kőcserépből, samottal kombinált porcelánból létrehozott váza-kompozíciói organikus formákat idéznek. Egyszer elnagyolt megmunkálással kialakított felületükbe növényi szárakat és rostokat nyom, máskor a magastűzű égetés spontán hatásait kihasználva szándékoltan idéz elő repedéseket. Hasonló módon alkotja objektjeinek egy csoportját is. Az emberi kéz formálta mű természeti környezettel való viszonyának minősége foglalkoztatja, ez a szándék a külső térbe helyezett plasztikáiban érvényesül a legszembetűnőbben. Legújabb munkáin a geológiai formákhoz hasonló magra geometrikus elemeket applikál.
11256.

18 000 HUF
48,78
56,25

Ritka Pesthidegkúti, samottos kerámia, narancssárga mázakkal, kerti kaspó, kopással, jelzés nélkül, 36x21x12 cm
11257.

18 000 HUF
48,78
56,25

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF