Tétel

Catalogue number:

19367.
Closed 461. Online auction
Books: History

4 000 HUF

Description:

Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szent-Székkel a konstanczi zsinattól a mohácsi vészig. Budapest, 1902. Szent-István-Társulat Tud. és Irod. Osztálya (Stephaneum ny.) IX + [1] + 489 + [1] p. Első kiadás. Fraknói Vilmos történettudós háromkötetes diplomáciatörténeti munkájának önmagában is megálló, második része a levéltári kutatásokon alapuló, mégis komoly szépírói erényeket felmutató pozitivista történetírás szép példája. A dolgozat a késő középkori Magyarország (1418-1526) politikai és egyházi kapcsolatait mutatja be, a pápai legátusok, követek, a magyar egyházfők és a királyok egymásnak írt okmányain keresztül. A címoldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés, a kötéstábla verzóján Ex libris. Poss.. Királymezei Tibor szerkesztő, a kecskeméti Angolkisasszonyok Intézet lelkésze, pápai kamarás. (Magyarország és a Római Szent-Szék. II. kötet.) Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk