Books: History

Number of items: 112

Radványi János: Magyarország és a szuperhatalmak. Szamizdat kiadás. H.n., é.n., k.n. Kiadói papírkötésben. 129p.
18208.

3 000 HUF

Vajda Zoltán József: A lapátos hadsereg. Egy munkaszolgálatos élete a német és nyilas rémuralmon át az orosz felszabadításig. Bp., [1945], Müller Károly (Légrády-ny.), 171+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, a belső kötéstáblánál javított, helyenként kissé foltos lapokkal.
18209.

3 000 HUF

Baráthosi-Balogh Benedek: Kisebb finn-ugor véreink. Baráthosi Turán Könyvei XV. Bp., 1931, Szerzői. Kiadói papírkötés, kis borítószéli szakadásokkal.
18210.

2 800 HUF

Válogatt magyar népballadák. Bevezetéssel elláta: Morvay Győző. Budapest,é.n.,Lampel R., 66 p. + Gyergyai Albert: História. Budapest,é.n.,Lampel R kiadói papírkötésben
18211.

2 000 HUF

Ambrus Béla: Kossuth Lajos londoni bankópere. Különlenyomat a Levéltári Szemle 28. évfolyamának 3. számából. 635-656 p. H.n., é.n., k.n. Kiadói papírkötés.
18212.

1 400 HUF

Legyen úgy, mint régen volt... II. Szerk.: Boros Béla. Sydney,1999, Trianon Társaság. Kihajtható térképpel, rajta vármegyék címereivel. Kiadói papírkötés. Számozott (221./250) példány.
18213.

2 800 HUF

Pap Dénes: A magyar nemzetgyűlés Pesten 1848-ban. II. köt. Bp., 1881, Ráth Mór, 4 sztl. lev.+ 383 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült, javított gerinccel, kissé kopott borítóval
18214.

4 000 HUF

Csorba László: Száz év a magyar-olasz kapcsolatok szolgálatában. Magyar tudományos, kulturális és egyházi intézetek Rómában. A szerző, Csorba László (1952?) történész, 2010-től 2016-ig a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója által Haraszty István (1934-2022) Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek "Édeskének" DEDIKÁLT példány! Bp., 1995. HG & Társa Kiadó. Kiadói papírkötésben.
18215.

3 400 HUF
9,21
10,63

Gianni Guadalupi: Kína felfedezése. A nyugati világ és a mennyei birodalom találkozása. Pécs, 2003., Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18216.

1 200 HUF

A terrakotta hadsereg. Szerk.: Valeria Manferto de Fabianis. Pécs, 2005., Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18217.

1 200 HUF

Gyurgyák János: Ezzé lett magyar hazátok. A magyar nemzeteszme és nacionalizmus története. Bp., 2007., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
18218.

3 000 HUF

Meczenstwo Walka, Zagłada Zydow w Polsce 1939-1945. (A lengyelországi zsidóság története 1939-1945). Warszawa, 1960, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Lengyel nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel. / First edition. Illustrated with black-and-white photos. In Polish language. Linen binding.
18219.

3 200 HUF
8,67
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF