Judaica

Number of items: 32

Ezüst (Ag) összecsukható hanukija úti gyertyatartó - az ókori szentély főbb elemeivel díszítve, gyertyás vagy olajos használatra. 1874, orosz, mesterjeggyel, 19x12 cm, nettó 651g. Nagyon ritka! /// Silver (Ag) Folding Hanukkah Menorah Travel Candleholder, decorated with major elements of the ancient Temple, suitable for candles or oil, 1874, Russian, with maker's mark, 19 × 12 cm, net weight 651 g. Rarity!
13356.

600 000 HUF
1 626,02
1 875,00

Ezüst (Ag) olajos menóra. filigrán borítású 4 gömb lábon, filigrán díszítésekkel, középen a kőtáblákat tartó 2 oroszlánnal. 1859, Bécs, 13 latos, m: 34 cm, nettó 768g. Ritka! /// Silver (Ag) Oil Menorah, on four ball feet with filigree overlay, decorated with filigree motifs, featuring in the center two lions holding the Ten Commandments, 1859, Wien, 13-lot, height 34 cm, net weight 768 g. Rarity!
13357.

600 000 HUF
1 626,02
1 875,00

Filigrán ezüst (Ag) hanukai menóra samesszel. cca 19. sz. vége, gazdag filigrán díszítéssel, jelzett, 28x25 cm, nettó 754g /// Filigree Silver (Ag) Hanukkah Menorah with Samash, circa late 19th century, richly decorated with filigree, hallmarked, 28 × 25 cm, net weight 754 g. A tétel a Darabanth Galériában tekinthető meg. (Paulay Ede u. 25-27. https://www.darabanth.com/galeria/)
13358.

Filigrán ezüst (Ag) hanukai menóra samesszel. cca 19. sz. vége, gazdag filigrán díszítéssel, jelzett, 28x25 cm, nettó 754g /// Filigree Silver (Ag) Hanukkah Menorah with Samash, circa late 19th century, richly decorated with filigree, hallmarked, 28 × 25 cm, net weight 754 g.

480 000 HUF
1 300,81
1 500,00

Ezüst (Ag) úti hanukkia, samesszal. Fedelén elefántcsont-lap rárakással, jelzett, 1810, Bécs, 13 latos, mesterjeggyel, 12x7x5,5 cm, bruttó 426g. Ritka! /// Silver (Ag) Travel Hanukkah Menorah with Samash, ivory inlay on the lid, hallmarked, 1810, Wien, 13-lot, with maker's mark, 12 × 7 × 5.5 cm, gross weight 426 g. Rare!
13359.

360 000 HUF
975,61
1 125,00

13360.

400 000 HUF
1 084,01
1 250,00

Tóramutató antik orosz ezüst (Ag) 1785. Jelzett AD mesterjegy. szodalit köves berakással. 43 cm , 140 g, Torah pointer antique Russian silver (Ag) 1785. Marked AD master mark. with sodalite stone inlay. 43 cm, 140 g,
13361.

140 000 HUF
379,40
437,50

Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm  Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm
13362.

Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm

Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm

440 000 HUF
1 192,41
1 375,00

Fűszertartó, kanállal Dávid csillagos díszítéssel, zománc berakással. Ezüst (Ag) antik, orosz, jelzett, 1873. 84 zolotniki jelzéssel, KA mesterjeggyel 74 g, 9 cm         Spice jar, with spoon decorated with a Star of David, enamel inlay. Silver (Ag) antique, Russian, marked, 1873. Marked 84 zolotniki, KA master mark 74 g, 9 cm
13363.

60 000 HUF
162,60
187,50

Törös bot. Dávid csillaggal és orosz cári sassal, ezüst (Ag) markolattal. 1884. Oroszország, Jelzett, 84 zolotniki finomságjellel. Mesterjeggyel. A tőrön vércsatorna kiképzéssel. 92 cm, (65cm)
13364.

180 000 HUF
487,80
562,50

A miskolci orth. izr. anyahitközség alkalmazottainak szolgálati és fegyelmi szabályzata. Miskolc, 1935. Schwartz Soma. 20p. az utolsó oldalon egy alkalmazott tanár átvételi igazolásával, valamint külön lapon fogadalmi esküszövegével és jegyzőkönyvvel.
13365.

5 000 HUF

Sarreguemines judaika szukkoti boroskancsó. cca 20. sz. eleje, mázas öntött fajansz, körben a szukkoti mulatság plasztikus ábrázolásával, kívül erdőzöld, belül türkiz színű mázzal, szőlőtörzset imitáló füllel, jelzett, hibátlan, m: 24 cm /// Sarreguemines Judaica Sukkot wine pitcher. Circa early 20th century, glazed molded faience, with a relief depiction of the Sukkot celebration around the body. Forest green glaze on the exterior, turquoise glaze on the interior, handle shaped like a grapevine trunk, marked, flawless condition, height: 24 cm
13366.

40 000 HUF
108,40
125,00

cca 1944 Expressz vasúti fuvarlevél az Auschwitzi koncentrációs táborba egy élelmiszercsomagról.   cca 1944 Express railway waybill for a food package to the Auschwitz concentration camp.
13367.

cca 1944 Expressz vasúti fuvarlevél az Auschwitzi koncentrációs táborba egy élelmiszercsomagról.

cca 1944 Express railway waybill for a food package to the Auschwitz concentration camp.

80 000 HUF
216,80
250,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF