Photo

Number of items: 541

13929.

2 000 HUF

cca 1970 Táncdalénekesek fotógyűjteménye. 70 db, főleg keleti blokk művészei. benne Karel Gott és mások nagyrészt 11x14 cm
13930.

4 000 HUF

cca 1890-1920 37 darab kemény hátú fotó
13931.

6 000 HUF

cca 1900-1910 Vegyes erdélyi műtermek keményhátú portréfotói, 10 db, közte több divatos, Gyulai Ferenc (Sepsiszentgyörgy), Adler (Szászváros), Joaánovics, Dunky (Kolozsvár), Julius Knauer (Brassó/Kronstadt), Scherling Antal (Szatmár), Homonnai Nándor (Nagylak), Weinrich (Marosvásárhely), Licht F. (Temesvár), valamint: Oroszi (Nagybecskerek), 3 fotón bejegyzéssel, 1 fotó részben festett, változó állapotban, 21x13 cm és 16x10 cm közötti méretben.
13932.

2 400 HUF

cca 1890 - 1915 Vegyes fotó tétel, nagyrészt "csonka-magyarországi" műtermek keményhátú fotói, de közte 1 nagykikindai is, összesen 16 db keményhátú fotó, 3 fotón bejegyzéssel, porté és családfotók, a személyeken divatos ruhákkal, valamint 2 db fotólap is (az egyik 1926-os), változó állapotban, közte karcos, foltos, az egyik alja vágott, közte 21x13 cm és 10x6 cm közötti méretben
13933.

3 600 HUF
9,76
11,25

cca 1890-1910 Vegyes fotó tétel, nagyrészt budapesti műtermek fotói (11 db), de közte 1 db pécsi és debreceni, valamint 2 kispesti is, összesen 15 db keményhátú fotó, több műteremből, közte Gondy és Egey (Debrecen), Pottok Sándor, Ganz, Mertens és Társa, Koller Tanár, Goszleth, Kozmata és mások, közte több divatos fotóval, 2 fotón ajándékozási bejegyzéssel, változó állapotban, 21x11 cm és 16x8 cm közötti méretben
13934.

3 000 HUF

Hölgyeket ábrázoló vegyes régi és modern fotók, 40 db
13935.

1 600 HUF

cca 1880-1900 Nyíregyháza, össz. 24 db keményhátú fotó (18 db vizitkártya + 6 db kabinetfotó), Babar Ferenc, Jéney és Társa, Deák Mihály ill. Hunyady László műterméből, vegyes állapotban, 6,5x4,5 cm és 21x11 cm között
13936.

4 000 HUF
10

cca 1970 4 db újságban megjelent fotóhoz használatos nyomólemez, fém, 7,5x10 cm
13937.

1 600 HUF

cca 1880-1910 Vegyes keményhátú fotó tétel, össz. 17 db, különböző műtermekből, közte érdekes darabokkal (ifj. Divald Károly Igló, Javorik & Jandaurek Ungvár, Divald K. Eperjes, Atelier Cecilie Nagykikinda, Stojanovics T. Zombor, stb.), vegyes állapotban, 6,5x6,5 cm és 21,5x11 cm között
13938.

3 800 HUF
10,30
11,88

cca 1860-1880 Antik családi fotóalbum, sok 1860 körüli fotóval (!), összesen: 77 keményhátú fotóval, 1 tárgyfotó, 1 házfotó, a többi portré fotó, nagyrészt pesti, valamint budapesti műtermekből, de közte néhány más város műtermével is, valamint néhány "műterem nélküli fotóval". Pestie műtermek: Licskó János, Simonyi, Csonka S., Borsos József, Borsos és Doctor, Doctor A., J. Heller, Kozmata Ferenc, Kolitsch J., Klösz György, Schrecker J., Gévay Béla, Canzi és Heller, Licskó és Schneider, Mayer György, Tiedge (János), Schäffer és Réty (tárgyfotó). Budapesti műtermek: Goszleth István, Donáth, Szerdahelyi, Bülch A. Borsos és Varságh, Kozmata Ferenc, Klösz György, Gévay, Koller K. Tanár, Strohmayer Károly, Ellinger Ede, Más műtermek: Franz Korbel (Wien), Wittmann (Wien, Josefstadt), A C Giobbe, Tiefbrunner Sándor (Sopron) Joh. Hasser (Prága), Julie Haffner (Wien), A. Leisner (Waldenburg), Stojnovits (Zombor), Leopold Adler (Kronstadt/Brassó), Letzter L. (Szeged), Anna Feldmann & Carl Götz (Wien), Ernest Pogorelz (Laibach), Plohn Illés (Hódmezővásárhely), Franz Stiegler (Graz, épületfotó). A fotók között 1-2 hátoldalán ajándékozási sorokkal, de összességében nem nevesített fotók. Korabeli aranyozott, haránt-alakú egészbőr-kötés, réz rátétekkel, és réz kapoccsal (de a kulcs hiányzik, nem zárható), kopott borítóval és gerinccel, az elülső tábláról a fém rátét (címer?) hiányzik, a táblákra a fotósok neveit ceruzákkal feljegyezték. Szép, kifejezetten gyűjtői darab. Érdemes megtekinteni.
13939.

80 000 HUF
216,80
250,00

cca 1938 ,,Kerek asztalok" című amerikai film két jelenete, 2 db vintage produkciós filmfotó, ezüst zselatinos fotópapíron, hátul feliratozva, Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), a használatból eredő (esetleges) kisebb hibákkal, 18x24 cm
13940.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF