Historical documents, manuscripts

Number of items: 96

1899 A gödöllői-szadai út meletti Rákos-ág hossz és keresztszelvényei, VIII. Ker. M. K. Kulturmérnöki Hivatal bélyegzéssel, a hivatal vezető és kulturmérnök aláírásával, 34x62 cm
12552.

8 000 HUF

cca 1900 Receptgyűjtő kis könyv, kézzel írt receptekkel, német és magyar nyelven
12553.

1 000 HUF

cca 1900-1910 Nemes Babócs György armálisa (nemesi címere). Festette: Olvashatatlan jelzéssel, Zenta, ügyvédjelölt (...). Akvarell, tus, papír, sérült. Kartonra kasírozva. 49×29 cm.
12554.

9 000 HUF
24,39
28,13

cca 1900-1940 báró Lipthay és a gróf Lázár családok birtokaihoz kapcsolódó gazdasági iratok, levelezések, okmányok gyűjteménye. Legalább 100 db magyarországi, erdélyi birtokokkal kapcsolatos okmány, szerződés, stb. sok fejléces. Érdekes anyag érdemes átnézni.
12555.

20 000 HUF
54,20
62,50
11

1901-1936 4 db képeslap titkosírásokkal
12556.

1 000 HUF

cca 1904-1917 6 db képeslap, rajtuk kottákkal
12557.

1 000 HUF

cca 1910 Bp. I., Józsa Dezső műasztalos bútorterve + 2 db használatlan levélpapír
12558.

1 000 HUF

cca 1910-1930 11 db képeslap, rajtuk versekkel
12559.

1 000 HUF
10

cca 1910-1940 39 db levelezőlap, lap, kézzel készített rajzokkal, festményekkel, közte megírt darabok
12560.

10 000 HUF

1910 A szárhegyi plédbános és a hitközség elöljáróinak levele a gróf Lázár családhoz, akik korábban is a község nagy támogatói voltak, korábbi érdemeik felemlegetése mellett egy új templom építéséhez hozzájárulásukat kérve. Utolsó lap egy része hiányzik
12561.

3 000 HUF

1911. április 12. Georg Biermann (1880-1949) német, lipcsei művészettörténész, lap- és könyvkiadó géppel írt levele autográf aláírásával Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak díszes, szecessziós fejléces papíron. Említést tesz arről, hogy Szinyei-Merse április végéig kész lesz. 1911-ben jelent meg a Klinkhardt & Biermann kiadónál Lázár Béla Szinyei Merse Páról írt könyve német nyelven. Biermann ír egy "Budapest" n. kiadványról, amely feltehetően Takács Zoltán "Die Neuerwerbungen des Museums für Bildende Kunst in Budapest", azaz a Szépművészeti Múzeum új szerzeményeiról szóló írása, amely a Biermann által kiadott Cicerone művészeti folyóirat különlenyomataként jelent meg. Biermann bejelenti, hogy előreláthatóan ápr. 22-én Budapesten lesz és akkor személyen megtárgyalhatják az ügyeiket. 1 beírt oldal/ 1911 april Autograph letter of Gerorg BIermann, Leipzig, German art historian and editor of the magazines Cicerone and Monatshefte für Kunstwissenschaft to Edmund Gerö, Hungarian journalist, critic about books that were published by Klinkhardt & Biermann  and a meeting in Budapest with Gerő. 1 page
12562.

10 000 HUF

cca 1912-1989 Landler Jenő (1875-1928) a Tanácsköztársaság belügyi és kereskedelemügyi népbiztos, politikus, és a Landler-Biermann család (Landler Erzsébet (1906-1986) Landler Jenő lánya, Biermann Béla (?1871-1937) Landler Erzsébet férje, Biermann (Bors) Jenő és Biermann Erzésbet, Landler Jenő unokái) hagyatéka. Benne számos fotóval, közte Landler Jenő 1919 körüli időszakból származó fotóival, egy-két másolattal, néhány kartonra ragasztva, valamint a Biermann család számos okmánya, dokumentuma, valamint: Gadancz Béla 3 db Landler Erzsébetnek dedikált munkája (Dr. Landler Jenő, a védőügyvéd, A forradalom vezérkarában, A vasutas munkásmozgalom története), továbbá Lander Jenő válogatott beszédei, Király István: Hazafiság és forradalmiság c. műve a Lander-Biermann családnak dedikálva, Petrák Katalin: Magyarok a Szovjetunióban. 1922-1945. (Bp., 2000, Napvilág.) Valamint Tarnóczy Tűzoltószer és Gépgyár Rt. levele (1894) Landler Samunak, a cég fejléces papírján, rajta Kossuth Ferenc (1841-1914) későbbi politikus, miniszter, a cég igazgatójának aláírásával.   A hagyatékban Rákosi Mátyás (1892-1971) politikus gépelt levélével (1942) Landler Jenőnének, Böske (Landler Erzsébet) munakszerzési ügyében írt levél, rajta Rákosi Mátyás saját kezű aláírásával, borítékkal.
12563.

120 000 HUF
325,20
375,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF