Number of items: 274

17407.

1 000 HUF

Nemzetünk nagy költői sorozat 4 kötete (7.,9.,10.,20.):  Gaal Mózes: Csokonai Mihály élete és költészete.; Gaal Mózes: Kazinczy Ferenc élete és költészete.; Gaal Mózes: Kölcsey Ferenc élete és költészete.; Nógrádi László: Kemény Zsigmond élete és írói működése. Pozsony-Bp., 1898-1902, Stampfel Károly. Kiadói papírkötések, egy szakadozott borítókkal, egyből két lap kijár.+Balassi Bálint élete és költészete. Összeáll.: Bán Aladár. Segédkönyvek a Magyar Nyelv és Irodalom Tanításához 5. füzet. Pozsony-Bp.1903, Stampfel Károly. Kiadói papírkötés, a borító elvált a füzettel, a lapok kijárnak.
17408.

1 200 HUF

Fekete Sándor: A szibériai métely. Egy Petőfi-legenda feltámadása és újbóli elhantolása. Bp.,1990,Magvető. Kiadói papírkötésben.
17409.

1 000 HUF

Bányász Rezső: Ne lőjetek a szóvivőre! H.n., 1999, Progressio. Szerző által dedikált. Kiadói papír kötésben.
17410.

1 200 HUF

Féja Géza: Dózsa György történelmi tanulmány. Bp., 1939, Mefhosz. Kiadói egészvászon kötésben.
17411.

1 000 HUF

17412.

1 400 HUF

Sautel, (Pierre-Juste) Petrus Justus: Lusus poetici allegorici, sive Elegiae oblectandis animis, et moribus informandis accommodatae. (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1757. Typ. Acad. Soc. Jesu. 187 l. 2 lev. Vaknyomott egészbőr-kötésben. PIerre Sautel-Just (1613-1662) francia jezsuita költő allegorikus verseit tartalmazó műve, amelyek költői játékként különböző állatokat ruháznak fel emberi vonásokkal. 2. magyar kiadás.
17413.

3 000 HUF
15

Francis William Bain 3 műve:   A nagy isten hajában. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford. Baktay Ervin. Bp., (1920.), Rózsavölgyi,176 p. Korabeli bordázott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, 2 hiányzó lappal (61-64.);   A testetöltött hó. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,(1920), Rózsavölgyi,190 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.;   Szürkület. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,(1920), Rózsavölgyi,190 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
17414.

1 400 HUF

Arany János: Toldi szerelme. Elbeszélés tizenkét énekben.  I (I-VI. ének)-II. (VII-XII. ének.) köt. Bp., 1882, Ráth Mór, IX+180; 244 p. Korabeli aranyozott festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, festett lapélekkel. kopott borítóval.
17415.

3 600 HUF
9,76
11,25

Bárdosi Németh János: Zsellérek. Regény. [Szeged,1935],Magyar Téka,(Prometheus-ny.), 161+1 p.+ 3 t. Első kiadás. Vén Emil (1902-1984) 3 db linómetszetű illusztrációjával. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Számozott, 257. számú példány.
17416.

1 000 HUF

Érdekes Regények. Röptében a világ körül: Barsi Ödön: Az élő torpedó.; M. Katona Ilona: Kincs a hó alatt. Bp.,1941,Magyar Népművelők Társasága. Kiadói papírkötésekben, kissé kopott borítókkal, egynek a sarkain gyűrődéssel.+ Paul Feval: Chabaneil Caesar. Bp., 1928., Magyarság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
17417.

1 000 HUF

Mankó József: Láncok zenéje közt. Bp, 1930, Jakab-könyvnyomda. Kiadói papír kötésben.
17418.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF