Orosz-magyar szótár I-II, Magyar-orosz szótár I-II. Szerk.: Hadrovics László, Gáldi László. Bp., 1972-1977, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Orosz-magyar műszaki szótár I-II, Magyar-orosz műszaki szótár I-II. Szerk.: Katona Loránt. Bp., 1975-1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Új idők lexikona 1.-24. kötet. Komplett!, Budapest, 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Egységes kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval, az 1-2 kötet hátsó védőlapja szakadt, a 23-24. kötet fűzése kissé laza, de egyébként jó állapotban.
Magyar Hírmondó sorozat, 5 kötet: Károlyi Gáspár, a gönci prédikátor. Szerk.: Szabó András. Budapest, 1984, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Virág Benedek: Magyar Századék. Szerk.: Mezei Márta. Fordította és a jegyzeteket írta: Wimmer Éva. Budapest, 1984, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Elmét vidító elegy-belegy dolgok rövidebb és hosszabb csípős históriák, melyeket a győri magyar kalendárium 1749-1849 éveiből ki-szedegetett, öszve-rendezett s mostan az olvasónak okulására közrebocsát Szilágyi Ferenc. Szerk.: Szilágyi Ferenc. Budapest, 1983, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Bod Péter: Magyar Athenas. Szerk.: Torda István. Budapest, 1982, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Riadj magyar! 1848-1849 fametszetes ponyvái, csatakrónikái. Szerk.: Pogány Péter. Budapest, 1983, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.