Engravings

Number of items: 32

1824 F. Wolf: Bánnáti metszetek: Ó Orsova környéke. Imperial fólió. Rézmetszet. 57x39,5cm/ Bannat etching
11012.

36 000 HUF
97,56
112,50

1824 F. Wolf: Bánnáti metszetek: Kulitza szigete. Imperial fólió. Rézmetszet. 57x39,5cm/ Bannat etching
11013.

36 000 HUF
97,56
112,50

1855 Csehország. A brünni casino keresztmetszeti rajza. Lithográfia / Czech Republic, Brno: Plan of the Casino. Lithography 44x30 cm
11014.

6 500 HUF
17,62
20,31

Jelzés nélkül : Az erdődi vár romjai, acélmetszet paszpartuban, papír, 9x13cm
11015.

1 000 HUF

cca 1850-70 Összesen 19 db XIX. századi metszet változatos témákban, amatőr vászonkötésbe kötve. A metszetek java részét a londoni Virtue & Co. adta ki. Változó méretben, 34x23 cm-es papíron.
11016.

3 000 HUF

1712 Jan Luyken - Christoph Weigel: Nagyméretű rézmetszetű kép a Historiae celebriores Veteris Testamenti... c. könyvből. Megjelent: Nürnberg, 1712. Nagyméretű metszet. / Jan Luyken - Christoph Weigel. Large etching from the book Historiae celebriores Veteris Testamenti 26x48 cm
11017.

2 800 HUF

1712 Jan Luyken - Christoph Weigel: Nagyméretű rézmetszetű kép a Historiae celebriores Veteris Testamenti... c. könyvből. Megjelent: Nürnberg, 1712. Nagyméretű metszet. Alján javított szakadással / Jan Luyken - Christoph Weigel. Large etching from the book Historiae celebriores Veteris Testamenti. With repaired tear 26x48 cm
11018.

2 800 HUF

11019.

18 000 HUF
48,78
56,25

R. Alt (1812-1905):Budai és Pest a Svábhegyről. Litho kartonra kasírozva Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette.
11020.

15 000 HUF
40,65
46,88

1856 Újvidék látképe. Neusatz in Ungarn. Acélmetszet, Kunstanstalt des Bibliographisches Institut in Hildburghausen, 15×9,5 cm
11021.

3 800 HUF
10,30
11,88

1859 Käsmark und die Karpathen, Zipser Comitat (Ungarn). Acélmetszet, Ludwig Rohbock (1820-1883) rajza alapján metszette F. Hablitschek. Luxus kiadás, 17,5×11,5 cm
11022.

7 000 HUF
18,97
21,88

1856 Erdély, Bánát: Fehértemplom acélmestzet / Transylvania, Banat: Weisskirchen etching  29x20 cm
11023.

4 400 HUF
11,92
13,75

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF