https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 45

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1898 Nagy Képes világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik, Budapest, Franklin-Révai. 1. kötet, Ó-kor - keleti népek. Aranyozott gerincű bőrkötésben, néhány lap kijár
1
12833.

1898 Nagy Képes világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik, Budapest, Franklin-Révai. 1. kötet, Ó-kor - keleti népek. Aranyozott gerincű bőrkötésben, néhány lap kijár

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Number of bids:
0
 
1898 Nagy Képes világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik, Budapest, Franklin-Révai. 2. kötet, Ó-kor - a görögök története. Aranyozott gerincű bőrkötésben, sarkain picit sérült, egyébként jó állapotban
1
12834.

1898 Nagy Képes világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik, Budapest, Franklin-Révai. 2. kötet, Ó-kor - a görögök története. Aranyozott gerincű bőrkötésben, sarkain picit sérült, egyébként jó állapotban

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Number of bids:
0
 
Dr. Szalay József: A magyar nemzet története IV. kötet. A millennium alkalmából átdolgozta és újból sajtó alá rendezte Dr. Baróti Lajos. 1073 illusztrációval és 118 melléklettel. Bp., 1896, Lampel Róbert. Képekkel illusztrált, félvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban.
1
12835.

Dr. Szalay József: A magyar nemzet története IV. kötet. A millennium alkalmából átdolgozta és újból sajtó alá rendezte Dr. Baróti Lajos. 1073 illusztrációval és 118 melléklettel. Bp., 1896, Lampel Róbert. Képekkel illusztrált, félvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
1
 
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941 - Száz esztendő emlékei. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Számos képpel illusztrálva, fiókhálózati térképekkel
1
12836.

Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941 - Száz esztendő emlékei. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Számos képpel illusztrálva, fiókhálózati térképekkel

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.
1
12837.

Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.

 
The item is not available
Starting price:
65 000 HUF
176,15
EUR
,
203,13
USD
Number of bids:
0
 
Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások
1
12838.

Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával.
Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Number of bids:
0
 
Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.
1
12839.

Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.

 
The item is not available
Starting price:
26 000 HUF
70,46
EUR
,
81,25
USD
Number of bids:
0
 
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. Gróf Apponyi Albert, gróf Esterházy Móric és Bárczy István előszavával. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói félbőr kötésben
1
12840.

Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. Gróf Apponyi Albert, gróf Esterházy Móric és Bárczy István előszavával. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói félbőr kötésben

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Marczali Henrik: Nagy képes világtörténet I-XII. kötet 1899. (2,4,5,7 hiányzik) Rendkívül gazdagon illusztrálva színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel, hasonmásokkal, mellékletekkel stb. Gerincén aranyozott egységes félbőr kötésben. (mindegyik gerinc elvált a könyvektől, de nagyrészt jó állapotban, megvannak)
1
12841.

Marczali Henrik: Nagy képes világtörténet I-XII. kötet 1899. (2,4,5,7 hiányzik) Rendkívül gazdagon illusztrálva színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel, hasonmásokkal, mellékletekkel stb. Gerincén aranyozott egységes félbőr kötésben. (mindegyik gerinc elvált a könyvektől, de nagyrészt jó állapotban, megvannak)

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Number of bids:
0
 
Egyetemes történet. III. IV. köt. Szerkesztették: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. Harmadik kötet: Hajnal István: Újkor. Negyedik kötet: Iványi-Grünwald Béla: Legújabb kor. Bp. 1937. Magyar Szemle Társ. Révai. 676 p. 14 térk. 2 sztl. lev.; 660 p. 19 térk. Egységes aranyozott kiadói álbordázott félbőr kötésben, márványmintás táblával és ezzel megegyező mintázatú metszéssel.
1
12842.

Egyetemes történet. III. IV. köt. Szerkesztették: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. Harmadik kötet: Hajnal István: Újkor. Negyedik kötet: Iványi-Grünwald Béla: Legújabb kor.
Bp. 1937. Magyar Szemle Társ. Révai. 676 p. 14 térk. 2 sztl. lev.; 660 p. 19 térk. Egységes aranyozott kiadói álbordázott félbőr kötésben, márványmintás táblával és ezzel megegyező mintázatú metszéssel.

 
The item is not available
Starting price:
14 000 HUF
37,94
EUR
,
43,75
USD
Number of bids:
0
 
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-V. kötet. Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben. (két kötet gerince hibás)
1
12843.

Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-V. kötet. Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben. (két kötet gerince hibás)

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,78
EUR
,
56,25
USD
Number of bids:
0
 
Protocolle du Régiment des Volontaire de Benyowszky crée en 1772. Benyovszky Móric madagaszkári jegyzőkönyve 1772-1776. Bp., 2004, Országos Széchényi Könyvtár - Magyar-madagaszkári Baráti Társaság - Kossuth Kiadó. A francia nyelvű kézirat hasonmása, francia betűhű átirata és magyar fordítása, kiadói műbőr kötésben /  Facsimile and transcription of the French text with Hungarian translation, faux leather binding
1
12844.

Protocolle du Régiment des Volontaire de Benyowszky crée en 1772. Benyovszky Móric madagaszkári jegyzőkönyve 1772-1776. Bp., 2004, Országos Széchényi Könyvtár - Magyar-madagaszkári Baráti Társaság - Kossuth Kiadó. A francia nyelvű kézirat hasonmása, francia betűhű átirata és magyar fordítása, kiadói műbőr kötésben /
Facsimile and transcription of the French text with Hungarian translation, faux leather binding

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment