Skulpturen, Plaketten

Zahl der Lose: 20

Kerényi Jenő (1908-1975): Táncosnő (Táncoló art deco nőalak), 1929-30 körül. Patinázott bronz, márvány talapzaton, jelzett: Kerényi 1930. valamint Hild [Hild Imre Kerényi Jenő öntőmestere volt.] m: 28,5 cm, talpazattal: 31 cm. Prov.: Hild Imre öntőmester egykori saját példánya. A szobor egy másik példánya reprodukálva: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, 11. és 163. o. / Art deco dancer, bronze statue, another piece reproduced in the book: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, page 11. and 163.
11448.

Rufpreis:
200 000 HUF
540,54
588,24
Erdei Sándor (1942- ): Angyal. Üveg, márvány talapzaton, jelzett, hibátlan, m: 33,5 cm  ///  Tanulmányait 1970-1975 között végezte a Magyar Iparművészeti Főiskola Üvegszakán, ahol Z. Gách György és Bohus Zoltán voltak a mesterei. Erdei Sándor, a Salgótarjáni Öblösüveggyár és a budapesti üvegképzés neveltje, több műfajú művész. Tevékenységének, ?az üveggyári évtizedek alatt, egyik alappillére volt a formatervezés. Ott ivódott szemléletébe, látásmódjába az egyszerűség, a rend iránti hajlam, a modulszerű keretek, a korlátozott léptékek tisztelete, s az az alkotói sajátosság, hogy semmit nem bíz a véletlenre. Szereti gondosan előkészíteni, aprólékosan megtervezni a dolgokat, bár jól tudja, hogy a váratlan fordulatok így sem zárhatók ki teljesen. Ezzel az alapállással végzi szabad alkotótevékenységét is, az üvegművészet és a szobrászat területén, melyeknek 1986 óta van elsőbbsége a pályáján. Erdei Sándor a dísztárgy körébe tartozó műveiben az üveg anyagi adottságaiban rejlő esztétikumot bontakoztatja ki, s igyekszik a saját jellegzetességeit megformálni, hol nyersebben, darabosabban, hol pedig csiszolt, míves, lekerekített formákkal. Szobraiban viszont inkább az elüvegtelenítésre épít, a jellegzetes üvegtulajdonságok, az átlátszóság, fényvisszaverés és tükrözés visszaszorítására.
11449.

Rufpreis:
48 000 HUF
129,73
141,18
Züllich Rudolf (1813-1890): Vörösmarty, 1856. Bronz. jelzett. ho.: Züllich R. műve 1856. m: 29 cm
11450.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,19
205,88
Percz János (1920-2000): Fej. Öntött bronz, jelzés nélkül, hibátlan, talapzat nélkül, m: 21 cm  ///  1952-től foglalkozott fémek (réz, ezüst, vas) megmunkálásával. 1957-1960 között hét iparművészeti pályázaton vett részt: hat alkalommal I. helyet ért el. 1958-tól ösztöndíjat kapott. 1959-től volt kiállító művész. 1960-ban szabadfoglalkozású iparművész lett.
11451.

Rufpreis:
48 000 HUF
129,73
141,18
Kerényi Jenő (1908-1975): Golgota. 1972. Patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzett a jobb oldali kereszten. Hibátlan, 36x29x20 cm
11452.

Rufpreis:
420 000 HUF
1 135,14
1 235,29
10
Sztrákos László (1954): Lebegés. Patinázott bronz, márvány talapzaton. 1/1 példány. Jelzett, hibátlan, m: 36,5 cm
11453.

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
Bátai István Mózes: Objet trouvé kompozíció (cím nélkül). Formált és alakra vágott vasformák, fatáblára applikálva. Jelezve balra fent: I. Mozés. Fatáblán sérüléssel, 45,5x70 cm
11454.

Bátai István Mózes: Objet trouvé kompozíció (cím nélkül). Formált és alakra vágott vasformák, fatáblára applikálva. Jelezve balra fent: "I. Mozés". Fatáblán sérüléssel, 45,5x70 cm

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
14
Szervátiusz Jenő (1903-1984): Anya gyermekével. Terrakotta, jelzett, Szervátiusz 1937 33 cm / Terracotta, signed
11455.

Szervátiusz Jenő (1903-1984): Anya gyermekével. Terrakotta, jelzett, "Szervátiusz 1937" 33 cm / Terracotta, signed

Rufpreis:
180 000 HUF
486,49
529,41
Pauer Gyula (1941 - 2012): Anya gyermekével. 1963-1966, bronzkópia: 2005, patinázott bronz, márvány talapzaton, 36x19,5x15 cm
11456.

Rufpreis:
360 000 HUF
972,97
1 058,82
Garányiné Staindl Katalin (1922-2008): Lanton játszó Dávid király. Kerámia plasztika. Jelzett b.l. és hátoldalon: G. Staindl. Hibátlan, 22x22 cm
11457.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Kiss Sándor (1925-1999): Szent Margit apjával és testvérével. Öntött bronz. Jelzett: KS 10/1. 24x24 cm
11458.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
11459.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

42. Große Auktion:
Besichtigung: vom 22. April bis 2. Mai

  Veranstaltungen