Bücher: Technik

Zahl der Lose: 8

Királyi Magyar Automobil évkönyve 1912. Az igazgatóság megbízásából összeállította: Pivny Béla keresk. min. kir. s.-mérnök, clubtitkár. Annuaire de LAutomobile-Club Royal de Hongrie. Bp., 1912., Pátria, 230 p.+ 9 (Benne kitöltetlen, eredeti belépési kártyákkal is!) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott, dombornyomásos koronás elülső táblával, kopott borítóval, foltos lapszélekkel. Rendkívül ritka!
19418.

Királyi Magyar Automobil évkönyve 1912. Az igazgatóság megbízásából összeállította: Pivny Béla keresk. min. kir. s.-mérnök, clubtitkár. Annuaire de L'Automobile-Club Royal de Hongrie. Bp., 1912., "Pátria", 230 p.+ 9 (Benne kitöltetlen, eredeti belépési kártyákkal is!) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott, dombornyomásos koronás elülső táblával, kopott borítóval, foltos lapszélekkel. Rendkívül ritka!

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Királyi Magyar Automobil Club tagnévsor (1916. május 1. állapot.) hn., 1916, Garay-ny., 74 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító felső részén szakadással és a sarkán szamárfüllel, és az elülső borító alsó sarkán hiánnyal, a gerincen sérüléssel.
19419.

Rufpreis:
5 000 HUF
Magyar Aero-Szövetség évkönyve 1915, 1918. (Ungarischer Aero-Verband), (Federation Aeronautique Hongroise.) Magyarország nemzetközileg legelismert aeronautikai és aviatikai sportfőhatósága. Bp., 1916-1918,Roóvó Aladár - Wodianer F. és Fiai, 44 p.; 94+1 p. Kiadói papírkötés, az 1915-ös hátsó borítóján folttal.
19420.

Rufpreis:
6 000 HUF
Handbuch über den montanistischen Staatsbeamten-Gewerken und gewerkschaftliche Beamtenstand des ősterreichischen Kaiserthums für das Jahr 1848. Wien, 1848, Ferdinand Ullrich. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban. Az osztrák császárság, és benne Magyarország bányászati kézikönyve.Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
19421.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
Steinhauser, Anton:  Die Theoretische Grundlage für die Herstellung der Stereospokenbilder auf dem Wege der Photographie und deren Sachgemässe durch Stereoskope. Mit 42 Figuren.  [Bécs], Wien, 1897. R. Lechner - Wilhelm Müller (Druck von Rudolf M. Rohrer). VI + 149 + [1] p. Első kiadás.  Szövegközti ábrákkal és képletekkel gazdagon illusztrált értekezés a XIX. század egyik fontos optikai játékszeréről, a mélységérzékelés és térbeliség illúzióját nyújtó képnézegetőről, a sztereoszkópról, arról az 1832-ben feltalált és azóta is folyamatosan fejlesztett optikai segédeszköztől, amely egy fotópáros látványát térbelivé tette.  Az első előzéken régi Ex libris, az utolsó levél felső sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány.  Poss.: Gyulai Ferenc. [Gyulai Ferenc (1905-1964) sepsiszentgyörgyi születésű fényképész, szakíró. Fényképészeti tanulmányait a müncheni fotóakadémián végezte, az Iparművészeti Főiskola és a műszaki egyetem oktatója.]  (Lechners Photographische Bibliothek, IV.)  Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti fedőborítóval. Jó példány.
19422.

Steinhauser, Anton: Die Theoretische Grundlage für die Herstellung der Stereospokenbilder auf dem Wege der Photographie und deren Sachgemässe durch Stereoskope. Mit 42 Figuren. [Bécs], Wien, 1897. R. Lechner - Wilhelm Müller (Druck von Rudolf M. Rohrer). VI + 149 + [1] p. Első kiadás. Szövegközti ábrákkal és képletekkel gazdagon illusztrált értekezés a XIX. század egyik fontos optikai játékszeréről, a mélységérzékelés és térbeliség illúzióját nyújtó képnézegetőről, a sztereoszkópról, arról az 1832-ben feltalált és azóta is folyamatosan fejlesztett optikai segédeszköztől, amely egy fotópáros látványát térbelivé tette. Az első előzéken régi Ex libris, az utolsó levél felső sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Poss.: Gyulai Ferenc. [Gyulai Ferenc (1905-1964) sepsiszentgyörgyi születésű fényképész, szakíró. Fényképészeti tanulmányait a müncheni fotóakadémián végezte, az Iparművészeti Főiskola és a műszaki egyetem oktatója.] (Lechner's Photographische Bibliothek, IV.) Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti fedőborítóval. Jó példány.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Az iparoktatás Magyarországon és a külföldön. Kiadja a kereskedelemügyi m. kir. miniszter. Bp., 1904, Athenaeum, 728 p.+7 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen és a könyv sarkain sérülésekkel, egy tábla kijár, de belül jó állapotban.
19423.

Rufpreis:
8 000 HUF
Erdélyi Imre - Kozma Mihály Károly: Szikvíziparosok tanácsadója. I-II. rész. I. rész: A szikvíziparra vonatkozó különleges szakmai, általános ipari közigazgatási, adózási és munkásvédelmi törvényes rendelkezések, valamint a fontosabb kereskedelmi ismeretek. Összeállította Erdélyi Imre. II. rész: A szikvízgyártás gyakorlati munkálataival. Összefüggő gép- és üzemtechnikai tudnivalók. 23 rajzzal. Írta: Kozma Mihály Károly. Szikvíziparos Szakkönyvtár I. kötet. Bp., 1939, Urbányi István, 1-80 p. + 4 sztl. lev. +81-126+2 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19424.

Rufpreis:
6 000 HUF
1920 Asztalosmesterek címtára 1920. I. évf. Kiadja: Kovács József, az Asztalosmesterek Lapja szerkesztője. Bp., 1920, Szent László-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.
19425.

1920 Asztalosmesterek címtára 1920. I. évf. Kiadja: Kovács József, az "Asztalosmesterek Lapja" szerkesztője. Bp., 1920, Szent László-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

42. Große Auktion:
Besichtigung: vom 22. April bis 2. Mai

  Veranstaltungen