Tétel

Rufpreis:

160 000 HUF

Beschreibung:

1896 Milleniumi kiállítással kapcsolatos gyűjtemény. Benne: 1896 Ezredéves Országos Kiállítás fényképes bérletjegye, kopott aranyozott bőr tokban, Surányi Ferenc, feltehetőleg nagysurányi báró Surányi Ferenc (1848-1933) honvéd lovassági tábornok, József Károly Lajos főherceg segédtisztje részére.; 1896 "Az 1896.-iki Ezredéves Országos Kiállítás Emlékére" feliratú emlékkendő, rajta a Városligeti kiállítási épületek képével, a hátoldalon Ferenc Józseffel és Sisivel, vászon, foltos, 40x39 cm.; 1896 "Ezredéves kiállítás 1896. Magyar selyem." Koronás magyar kiscímert, babérágakkal, valamint virágokat ábrázoló díszes selyem emléktárgy, 8,5 x 23,5 cm.; 1896 Az I. Ferencz József Ő. Cs. és Apostoli Királyi Felsége védnöksége alatt rendezett 1896-iki ezredéves országos kiállításnak május hó 2-án d. e. 11 órakor a kiállítási korzóterületen végbemenő ünnepélyes megnyitásra szóló névreszóló részvételi jegy, Schmidt József (1848-1928) miniszteri tanácsos, kiállítási igazgató PECSÉTELT aláírásával, címeres papíron, két részből áll (?), a másikon megnyitó ünnepségének vázlatrajzával, a hátoldalakon az 189. május 2. programjával, 14x21 cmx2.; 1896 Ezredéves kiállítás kitöltetlen ünnepélyes meghívója, PECSÉTELT aláírással, 12x16 cm; 1896 Szabad közlekedési engedély a kiállítás építkezéseinek bekerített területére, érvényes 1896. április 30-ig, pecsételt aláírással, bélyegzéssel, törésnyommal, 9x13 cm.; Ezüst (Ag) "Milleniumi Emlék" Budapest hamutál, a széleken indás díszítéssel, középen a "Hősök-tere" képével, a hátoldalon 1941-es ajándékozási gravírozással, jelzett, nettó: 18,62 gr.; 1896 "Él magyar áll Buda még", "Millenniumi Emlék 896-1896" feliratú szív alakú réz dísztál, rajta babérkoszorút tartó koronás nő alakkal (Hungária), háttérben a királyi palotával és a budai Duna-parttal, jelzés nélkül, a hátoldalon patinával, 18x17 cm.; 1896 "Ezredéves Országos Kiállítás emlékére 1896" feliratú millenniumi emlékpohár, a másik oldalán paláston a magyar koronázási jelvények képével, zománcozott fém, jelzés nélkül, rajta kopásnyomokkal, kis sérülésekkel, m: 10,5 cm, d: 9,5 cm.; Kiállítási emlék, rajta a kiállítás épületeinek képével, fehér mázas porcelán, jelzés nélkül, kopott, m: 11 cm.; Izgalmas, komoly gyűjtői darab. / Collection about the Millenial exhibition of Hungary Objects and printed matters

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras