Tétel

Rufpreis:

30 000 HUF

25

Beschreibung:

Trefort Ágoston: Beszédek és levelek. Bp., 1888., Méhner Vilmos, (Rudnyánszk Alajos-ny.), VII+1+376 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, körbevágott, kopott borítóval. A szerző, Trefort Ágoston (1817-1888) művelődéspolitikus által Szemerjai id. Szász Károly (1829-1905) részére DEDIKÁLT példány, dátumozva (1888.) Benne "Legif(jabb) Szász Károly Könyvtára" possessori bélyegzéssel. Trefort Ágoston (1817-1888) művelődéspolitikus, reformer, publicista, vallás- és közoktatásügyi miniszter (1872-1888), az MTA tagja, később igazgatója, majd másodelnöke (alelnöke (1885-1888), a Kisfaludy-Társaság tagja, majd alelnöke. Szemerjai id. Szász Károly (1829-1905) református lelkész, a Dunamelléki református egyházkerület püspöke (1884-1903) , emellett költő, drámaíró, műfordító, esztéta, politikus, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, majd alelnöke. Legifjabb Szász Károly apja. Szemerjai legifjabb Szász Károly (1865-1950) politikus, irodalomtörténész, író, a Magyar Tudományos Akadémia, Kisfaludy Társaság és Petőfi Társaság tagja. Közoktatásügyi miniszteri tanácsos, utóbb országgyűlési képviselő, a képviselőház elnöke.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras