Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 42

1949. Gerő Ernő elvtársnak pénzügyminiszterré való kinevezése alkalmából - Az Állami Pénzverő N.V. dolgozói - 1949 feliratú bronz plakett (100x25mm) Gerő Ernőt ábrázoló bronz emlékéremmel (150mm) együtt márványlapra rögzítve (220x300x20mm) T:1 nagyméretű, törékeny tárgy. Személyes átvétel javasolt! / Hungary 1949. Bronze plaque with the inscription On the occasion of the appointment of Comrade Ernő Gerő as Minister of Finance - Employees of the National Mint N.V. - 1949 (100x25mm) together with a bronze commemorative medal depicting Ernő Gerő (150mm) mounted on a marble slab (220x300x20mm) C:UNC large, fragile object. Personal takeover is recommended!
30143.

1949. "Gerő Ernő elvtársnak pénzügyminiszterré való kinevezése alkalmából - Az Állami Pénzverő N.V. dolgozói - 1949" feliratú bronz plakett (100x25mm) Gerő Ernőt ábrázoló bronz emlékéremmel (150mm) együtt márványlapra rögzítve (220x300x20mm) T:1 nagyméretű, törékeny tárgy. Személyes átvétel javasolt! / Hungary 1949. Bronze plaque with the inscription "On the occasion of the appointment of Comrade Ernő Gerő as Minister of Finance - Employees of the National Mint N.V. - 1949" (100x25mm) together with a bronze commemorative medal depicting Ernő Gerő (150mm) mounted on a marble slab (220x300x20mm) C:UNC large, fragile object. Personal takeover is recommended!

Rufpreis:
3 000 HUF
41
1964. Zárttéri Repülőmodellek Budapesti Bajnoksága 1964. II. egyoldalas fém plakett festett bronz rátétekkel, dísztokban (96x58mm) T:2 patina, kissé kopott festés /  Hungary 1964. Budapest Championship of Indoor Model Airplanes 1964. II one-sided metal plaque with painted bronze overlay, in hardcase (96x58mm) C:XF patina, slightly worn painting
30144.

1964. "Zárttéri Repülőmodellek Budapesti Bajnoksága 1964. II." egyoldalas fém plakett festett bronz rátétekkel, dísztokban (96x58mm) T:2 patina, kissé kopott festés / Hungary 1964. "Budapest Championship of Indoor Model Airplanes 1964. II" one-sided metal plaque with painted bronze overlay, in hardcase (96x58mm) C:XF patina, slightly worn painting

Rufpreis:
6 500 HUF
17,57
19,12
1968. Káplár Miklós Díj - Alapítva 1968-ban / Kiemelkedő művészi tevékenységért adományozta Hajdúböszörmény város tanácsa bronz emlékérem (86mm) T:1- / Hungary 1968. Miklós Káplár Award bronze commemorative medallion (86mm) C:AU
30145.

1968. "Káplár Miklós Díj - Alapítva 1968-ban / Kiemelkedő művészi tevékenységért adományozta Hajdúböszörmény város tanácsa" bronz emlékérem (86mm) T:1- / Hungary 1968. "Miklós Káplár Award" bronze commemorative medallion (86mm) C:AU

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
1984. Magyarország - Szovjetunió Bélyegkiállítás - Budapest 1984 egyoldalas, eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, eredeti dobozában (100mm) T:1- hátoldalán pár helyen az eozin máz lekopott /  Hungary 1984. Hungary - Soviet Union Stamp Exhibition - Budapest 1984 one-sided Zsolnay porcelain commemorative plaque with eosin glaze, in its original hardcase (100mm) C:AU the eosin glaze has worn off in a few places on the reverse
30146.

1984. "Magyarország - Szovjetunió Bélyegkiállítás - Budapest 1984" egyoldalas, eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, eredeti dobozában (100mm) T:1- hátoldalán pár helyen az eozin máz lekopott / Hungary 1984. "Hungary - Soviet Union Stamp Exhibition - Budapest 1984" one-sided Zsolnay porcelain commemorative plaque with eosin glaze, in its original hardcase (100mm) C:AU the eosin glaze has worn off in a few places on the reverse

Rufpreis:
6 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1935. A Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója kétoldalas bronz emlékérem, peremén LUDVIG BUDAPEST gyártói jelzéssel. PETR CARD PÁZMÁNY FVND VNIV - HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935 (80mm) T:1- patina, ph, kis ü. /  Hungary 1935. For the 300th Anniversary of founding of the Péter Pázmány University two-sided bronze commemorative medallion, with LUDVIG BUDAPEST makers mark on the edge. Sign.:Lajos Berán (80mm) C:AU patina, edge error, small ding
30147.

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "A Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "PETR CARD PÁZMÁNY FVND VNIV - HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935" (80mm) T:1- patina, ph, kis ü. / Hungary 1935. "For the 300th Anniversary of founding of the Péter Pázmány University" two-sided bronze commemorative medallion, with "LUDVIG BUDAPEST" maker's mark on the edge. Sign.:Lajos Berán (80mm) C:AU patina, edge error, small ding

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Berán Lajos (1882-1943) 1936. Magyar Reformátusok Kálvin Institúciójának 400 éves emlékezetére bronz emlékérem (41mm) T:1- / Hungary 1936. 400th anniversary of Calvins Institutes, issued by the Hungarian Calvinist Community bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (41mm) C:AU
30148.

Berán Lajos (1882-1943) 1936. "Magyar Reformátusok Kálvin Institúciójának 400 éves emlékezetére" bronz emlékérem (41mm) T:1- / Hungary 1936. "400th anniversary of Calvin's Institutes, issued by the Hungarian Calvinist Community" bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (41mm) C:AU

Rufpreis:
4 000 HUF
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) ~1940. Győri Országos Dalosverseny / Győr, Szabad Királyi Város kétoldalas bronz emlékérem (80mm) T:2,2- patina, ü. karc /  Hungary ~1940. National Song Contest in Győr / Free Regal City of Győr two-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Sándor Boldogfai Farkas (80mm) C:XF,VF patina, ding, scratch
30149.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) ~1940. "Győri Országos Dalosverseny / Győr, Szabad Királyi Város" kétoldalas bronz emlékérem (80mm) T:2,2- patina, ü. karc / Hungary ~1940. "National Song Contest in Győr / Free Regal City of Győr" two-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Sándor Boldogfai Farkas (80mm) C:XF,VF patina, ding, scratch

Rufpreis:
8 500 HUF
22,97
Edvi Illés György (1911-?) 1939. PROF. VEREBÉLY TIBOR 1914-1939 MEDICINA ARS DIVINA, MEDICUS HOMO CADUCUS egyoldalas bronz emlékérem (68mm) T:1- patina, kis ph /  Hungary 1939. PROF. TIBOR VEREBÉLY 1914-1939 MEDICINA ARS DIVINA, MEDICUS HOMO CADUCUS one-sided bronze commemorative medallion. Sign.: György Edvi Illés (68mm) C:AU patina, small edge error HPII 714.
30150.

Rufpreis:
8 500 HUF
22,97
Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1987-2001. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Székesfehérváron koronázott/eltemetett Magyar Királyok sorozat teljes 24+1db-os Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:149g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült /  Hungary 1987-2001. Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Hungarian Rulers crowned/buried in Székesfehérvár series complete set of 24+1 Ag commemorative medallions with closing medallion and the corresponding certificate, all in capsule, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:149g/0.925/65mm) C:PP patina, fingerprints, some capsules are damaged
30151.

Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1987-2001. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Székesfehérváron koronázott/eltemetett Magyar Királyok" sorozat teljes 24+1db-os Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:149g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült / Hungary 1987-2001. "Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Hungarian Rulers crowned/buried in Székesfehérvár" series complete set of 24+1 Ag commemorative medallions with closing medallion and the corresponding certificate, all in capsule, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:149g/0.925/65mm) C:PP patina, fingerprints, some capsules are damaged

Rufpreis:
400 000 HUF
1 081,08
1 176,47
Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 2002-2011. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Habsburg Királyok sorozat teljes 10+1db-os jelzett Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:100,8g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült /  Hungary 2002-2011. Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Habsburg Rulers series complete set of 10+1 marked Ag commemorative medallions with closing medallion and the corresponding certificate, all in capsule, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:100,8g/0.925/65mm) C:PP patina, fingerprints, some capsules are damaged
30152.

Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 2002-2011. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Habsburg Királyok" sorozat teljes 10+1db-os jelzett Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:100,8g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült / Hungary 2002-2011. "Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Habsburg Rulers" series complete set of 10+1 marked Ag commemorative medallions with closing medallion and the corresponding certificate, all in capsule, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:100,8g/0.925/65mm) C:PP patina, fingerprints, some capsules are damaged

Rufpreis:
300 000 HUF
810,81
882,35
Gács Lajos (1905-1981) 1943. Lugossy testvérek / Krolupper Művek kultúrház avatása emlékére 1943 fém emlékérem füllel (35mm) T:2 ph. / Hungary 1943. Lugossy brothers / Commemorate the Krolupper Works cultural center houswarming metal commemorative medallion with ear (35mm) C:XF edge error
30153.

Gács Lajos (1905-1981) 1943. "Lugossy testvérek / Krolupper Művek kultúrház avatása emlékére 1943" fém emlékérem füllel (35mm) T:2 ph. / Hungary 1943. "Lugossy brothers / Commemorate the Krolupper Works cultural center houswarming " metal commemorative medallion with ear (35mm) C:XF edge error

Rufpreis:
3 000 HUF
Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1935(?) Rákóczi Ferencet ábrázoló gipsz plakett (99mm) T:1- / Hungary 1935(?) Scene from the Rákóczis War of Independence on gypsum plaque by Lajos Göröntsér Greff (99mm) C:AU
30154.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF