Tétel

Rufpreis:

80 000 HUF

Beschreibung:

1861 Országgyűlési beszédek gyűjteménye, 32 beszéd + 1 határozati javaslat + 1 képviselőházi fölirat. Mindegyik kiadvány a Magyarország folyóirat önálló mellékleteként jelent meg. Deák Ferencznek május 13-án tartott beszéde. A "Magyarország" 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.; Haynald Károly erdélyi püspök junius 17-én a felsőházban tartott beszéde. A "Magyarország" 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.; Gróf Széchényi Béla és Tóth Vilmos tartott beszédei. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 11 p. (x2.); Franz von Deák's Denkschrift über das Verhältnitz zwischen Ungarn und Kroatien. Wien, 1861., Leopold Sommer, 31 p. Német nyelven.; Ragályi Károly tornai főispány beszéde. (Junius 19-kén.) A "Magyarország" 143. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Határozati javaslat Tisza Kálmántól. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Nyáry Pál és Zlinszky György tartott beszédei. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Gróf Ráday Gedeon, B. Vay Béla és Gr. Csáky Tivadar tartott beszédei. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Teleki László utolsó műve. (Beszéd-töredék.) Pest, Emich-ny., 35 p.; Br. Eötvös József beszéde. Kubinyi Ferenc beszéde. Ivánka Imre beszéde. A "Magyarország" 117. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.; Bartal György beszéde. Tartatott május 17-kén 1861. (Lenyomat a Pesti Naplóból.) Pest, 1861., Lampel Róbert, 16 p.; Ignajtovics Jakab tartott beszéde. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; A Képviselőház fölirata. A "Magyarország" 139. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 23 p.; Ürményi József és Zsarnay Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Jókai Mór és B. Podmanitzky Frigyes beszédei. A "Magyarország" 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Tisza Kálmán és Szalay László beszédei. Tartatott május 16-kán 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 24+16 p.; Kállay Ödön és Bezerédj László beszédei. A "Magyarország" 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Klauzál Gábor és Tanárki Gedeon (május 22-ikén tartott beszédei. A "Magyarország" 123-124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 30 p.; Tisza László, Gr. Széchényi Dénes és Madách Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,23 p.; Grabarics Ernő beszéde. Lenyomtatott a Pesti Hírnökből. Tartott május 25-kén 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 8 p.; Mihályi Gábor, Ballagi Mór és Ragályi Ferdinánd tartott beszédei. A "Magyarország" 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Kazinczy Gábor május 27-én tartott beszéde. A "Magyarország" 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 24 p.; Beniczky Lajos beszéde. A "Magyarország" 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Gróf Károlyi Ede és Tolnay Károly tartott beszédei. A "Magyarország" 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Bónis Sámual és Szaplonczai József tartott beszédei. A "Magyarország" 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Révész Imre (május 31-ikén) tartott beszéde. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Zichy Antal és Királyi Pál tartott beszédei. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Pap János biharmegye-belényes kerületi képviselő és Böszörményi László beszédei. A "Magyarország" 129. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 12 p.; Vadnay Lajos és Eötvös Tamás tartott beszédei. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Csengery Antal és Csengery Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 127. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Lónyai Menyhért (május 18-án) és Pap Mór (május 17-én tartott beszéde. A "Magyarország" 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,35 p.; B. Simonyi Lajos és Tréfort Ágoston május 22-kén tartott beszédei. A "Magyarország" 120-ik. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Somssich Pál május 18-dikán tartott beszéde. A "Magyarország" 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Gr. Andrássy gyula, Szentiványi Károly és Gorove István (május 23-án) tartott beszéde. A "Magyarország" 121. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.; Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras