Sportpreise und Sportgedenkmedaillen

Zahl der Lose: 33

1906. Magyar Athletikai Club Verseny díj - Gerely V. 1906.VI.14. I. / Ép ész csak edzett testben él jelzett Ag sport díjérem FÁBR(I) gyártói jelzéssel, füllel, előlapján gravírozva (13,50g/0.800/33mm) T:2 patina, utólagos fülrátét / Hungary 1906. Hungarian Athletic Club Race Award - Javelin R. 1906.VI.14. I. / Common Sense lives only in a Trained Body Ag sport award medal with hallmark and FÁBR(I) makers mark, with an ear and engraved on the obverse (13,50g/0.800/33mm) C:XF patina, the ear was added later on
30495.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
1906. A.A.C. II. / 1906. IX.8. jelzett Ag sport díjérem S.G.A. gyártói jelzéssel, füllel, hátoldalán gravírozva (12,22g/0,800/30mm) T:1-,2 patina, kis ph / Hungary 1906. A.A.C. II. / 1906. IX.8. Ag sport award medal with hallmark, S.G.A. makers mark and with an ear, engraved on reverse (12,22g/0,800/30mm) C:AU,XF patina, small edge error
30496.

1906. "A.A.C. II. / 1906. IX.8." jelzett Ag sport díjérem "S.G.A." gyártói jelzéssel, füllel, hátoldalán gravírozva (12,22g/0,800/30mm) T:1-,2 patina, kis ph / Hungary 1906. "A.A.C. II. / 1906. IX.8." Ag sport award medal with hallmark, "S.G.A." maker's mark and with an ear, engraved on reverse (12,22g/0,800/30mm) C:AU,XF patina, small edge error

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
~1910. Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért fémjelzetlen Ag sportérem szalagon, S.G.A. (Scheid ezüstáru és éremgyár) gyártói jelzéssel (20g/36mm) T:2 patina / Hungary ~1910. Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért (Youth Shooting Competition / For the King and the Country) Ag sport medal without hallmark, with ribbon and S.G.A. (Scheid Silverware and Medal Factory) makers mark (20g/36mm) C:XF patina
30497.

~1910. "Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért" fémjelzetlen Ag sportérem szalagon, "S.G.A. (Scheid ezüstáru és éremgyár)" gyártói jelzéssel (20g/36mm) T:2 patina / Hungary ~1910. "Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért (Youth Shooting Competition / For the King and the Country)" Ag sport medal without hallmark, with ribbon and "S.G.A. (Scheid Silverware and Medal Factory)" makers mark (20g/36mm) C:XF patina

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Berán Lajos (1882-1943) 1916. Elsők jelzett Ag úszó díjérem aranyozott fém rátéttel, füllel, S.G.A. gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (Br:14,95g/0.900/35x32mm) T:2 patina / Hungary Berán Lajos (1882-1943) 1916. First Ones Ag swimming award medal with hallmark, S.G.A. makers mark, with an ear, gilt metal overlay and engraved on reverse (Br:14,95g/0.900/35x32mm) C:XF patina
30498.

Berán Lajos (1882-1943) 1916. "Elsők" jelzett Ag úszó díjérem aranyozott fém rátéttel, füllel, "S.G.A." gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (Br:14,95g/0.900/35x32mm) T:2 patina / Hungary Berán Lajos (1882-1943) 1916. "First Ones" Ag swimming award medal with hallmark, "S.G.A." maker's mark, with an ear, gilt metal overlay and engraved on reverse (Br:14,95g/0.900/35x32mm) C:XF patina

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
~1920. NSC (Nemzeti Sport Club) 1906 nagyméretű Fe plakett, hátlapra forrasztott akasztóval, nyolcszögletű lovassport plakett. Szign.: Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) (217x217mm) T:1- kis rozsdafoltok / Hungary ~1920. NSC (Nemzeti Sport Club) 1906 large-size Fe plaque, with hanger on reverse, octagonal-shaped horse sports plaque. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (1888-1976) (217x217mm) C:AU small rust spots
30499.

~1920. "NSC (Nemzeti Sport Club) 1906" nagyméretű Fe plakett, hátlapra forrasztott akasztóval, nyolcszögletű lovassport plakett. Szign.: Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) (217x217mm) T:1- kis rozsdafoltok / Hungary ~1920. "NSC (Nemzeti Sport Club) 1906" large-size Fe plaque, with hanger on reverse, octagonal-shaped horse sports plaque. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (1888-1976) (217x217mm) C:AU small rust spots

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Sződy Szilárd (1878-1939) ~1926. Dr. Füzesséry Zoltán 1901-1926 ezüstözött Br plakett (34x35mm) T:2 patina, kis karc /  Hungary ~1926. Dr. Zoltán Füzesséry 1901-1926 silver-plated Br plaque. Sign.:Szilárd Sződy (1878-1939) (34x35mm) C:XF patina, small scratch
30500.

Sződy Szilárd (1878-1939) ~1926. "Dr. Füzesséry Zoltán 1901-1926" ezüstözött Br plakett (34x35mm) T:2 patina, kis karc / Hungary ~1926. "Dr. Zoltán Füzesséry 1901-1926" silver-plated Br plaque. Sign.:Szilárd Sződy (1878-1939) (34x35mm) C:XF patina, small scratch

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Berán Lajos (1882-1943) 1927. Nagy Regatta 1927.VI.11-12. jelzett Ag sport díjérem füllel, S.G.A. gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (21,20g/0.800/38mm) T:XF patina, karc / Hungary 1927. The Big Regatta 1927.VI.11-12. Ag sport award medal with an ear, hallmark and S.G.A. makers mark, engraved on reverse. Sign.: Lajos Berán (21,20g/0.800/38mm) C:XF patina, scratch
30501.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
1929. Magyar Athletikai Szövetség Verseny Díja - 4x1500m bajnokcsapat 1929 kétoldalas jelzett Ag díjérem (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) T:2,2- patina / Hungary 1929. Hungarian Athletic Associations Competition Prize - 4x1500 metres champion team 1929 two-sided hallmarked Ag medallion (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) C:XF,VF patina
30502.

1929. "Magyar Athletikai Szövetség Verseny Díja - 4x1500m bajnokcsapat 1929" kétoldalas jelzett Ag díjérem (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) T:2,2- patina / Hungary 1929. "Hungarian Athletic Association's Competition Prize - 4x1500 metres champion team 1929" two-sided hallmarked Ag medallion (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) C:XF,VF patina

Rufpreis:
7 500 HUF
20,27
22,06
1929. Magyar Úszó Szövetség kétoldalas, bronz sport emlékérem, hátlapon gravírozva PÁNCZÉL LAJOSNAK HÁLÁS KÖSZÖNETÜNK JELÉÜL 1929. Szign.: Berán Lajos (61mm) T:1- / Hungary 1929. Magyar Úszó Szövetség (Hungarian Swimming Association) double-sided bronze sports commemorative medallion, with perosnal message engraved on reverse. Sign. Lajos Berán (61mm) C:AU
30503.

1929. "Magyar Úszó Szövetség" kétoldalas, bronz sport emlékérem, hátlapon gravírozva "PÁNCZÉL LAJOSNAK HÁLÁS KÖSZÖNETÜNK JELÉÜL 1929". Szign.: Berán Lajos (61mm) T:1- / Hungary 1929. "Magyar Úszó Szövetség (Hungarian Swimming Association)" double-sided bronze sports commemorative medallion, with perosnal message engraved on reverse. Sign. Lajos Berán (61mm) C:AU

Rufpreis:
5 000 HUF
~1930. Újpesti Torna Egyesület 1885 kétoldalas Br sport emlékérem Ludvig / Ludvig Bpest jelzéssel (35mm) T:1- patina / Hungary ~1930. Újpest Gymnastics Association two-sided Br sport commemorative medallion with Ludvig / Ludvig Bpest mark (35mm) C:AU patina
30504.

~1930. "Újpesti Torna Egyesület 1885" kétoldalas Br sport emlékérem "Ludvig / Ludvig Bpest" jelzéssel (35mm) T:1- patina / Hungary ~1930. "Újpest Gymnastics Association" two-sided Br sport commemorative medallion with "Ludvig / Ludvig Bpest" mark (35mm) C:AU patina

Rufpreis:
6 000 HUF
1934. Olaszország - Magyarország 1934. VIII. 19. zománcbetétes, részben aranyozott, ezüstözött sport emlékplakett a budapesti atlétikai versenyről(?), ARKANZAS BPEST gyártói jelzéssel, eredeti díszdobozában (61x41mm) T:1-,2 kopott aranyozás, ezüstözés, patina, megviselt tok /  Hungary 1934. Italy - Hungary 1934. VIII. 19. enamel-plated, partly gilded, silver-plated sport commemorative plaque from the Budapest Athletics Competition (?). With ARKANZAS BPEST makers mark, in original case (61x41mm) C:AU,XF worn gilt, silver plating, patina, worn case
30505.

1934. "Olaszország - Magyarország 1934. VIII. 19." zománcbetétes, részben aranyozott, ezüstözött sport emlékplakett a budapesti atlétikai versenyről(?), "ARKANZAS BPEST" gyártói jelzéssel, eredeti díszdobozában (61x41mm) T:1-,2 kopott aranyozás, ezüstözés, patina, megviselt tok / Hungary 1934. "Italy - Hungary 1934. VIII. 19." enamel-plated, partly gilded, silver-plated sport commemorative plaque from the Budapest Athletics Competition (?). With "ARKANZAS BPEST" maker's mark, in original case (61x41mm) C:AU,XF worn gilt, silver plating, patina, worn case

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Sóváry János / Ludvig József 1935. Nemzeti Torna Egylet - 1863 - Matolay / Épség - Erő - Egyetértés - 1935.I. kétoldalas jelzett Ag sport díjérem L.E. gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (12,41g/0,800/30mm) T:AU patina, kis ph / Hungary 1935. Sóváry János / Ludvig József National Gymnastic Association - 1863 - Matolay / Integrity - Strength - Consensus - 1935.I. Ag sport award medal with hallmark, L.E. makers mark, engraved on reverse (12,41g/0,800/30mm) C:AU patina, small edge error
30506.

Sóváry János / Ludvig József 1935. "Nemzeti Torna Egylet - 1863 - Matolay / Épség - Erő - Egyetértés - 1935.I." kétoldalas jelzett Ag sport díjérem "L.E." gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (12,41g/0,800/30mm) T:AU patina, kis ph / Hungary 1935. Sóváry János / Ludvig József "National Gymnastic Association - 1863 - Matolay / Integrity - Strength - Consensus - 1935.I." Ag sport award medal with hallmark, "L.E." maker's mark, engraved on reverse (12,41g/0,800/30mm) C:AU patina, small edge error

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF